m ZEEUWS-VLAANDEREN Kleur vult lege etalages Axel Man gearresteerd op verdenking van mishandeling almanak Barbara Martin Verkerk was géén eendagsvlieg Volg de PZC ook via Twitter 'Onbevangen' wethouder hoopt zaken te kunnen bijsturen. Oud-burgemeester Van Liere als bemiddelaar in wachtkamer. DONDERDAG 23 mei 2013 WWW.TWITTER.COM/PZCREDACTIE Ml tm rs«H UUwfcwiwwfcm»- SPORT ÜR1 Schaik ook bemiddelaar Van door Wout Bareman en Raymond de Frel TERNEUZEN - De Terneuzense wet houders Pim Broekhuysen en Co van Schaik praten zaterdag met de Vereniging van Huiseigenaren (VHE) in de Braakman. Ze gaan de grieven tegen het optreden van de nieuwe Braakman-eige naar Oostappen Groep inventari seren en waar mogelijk snel za ken bijsturen. Broekhuysen: „Col lega Van Schaik was tot nu toe geen partij in de zaak en staat on bevangen tegenover de hele mate rie. Dat kan verfrissend werken." Van Schaik (financiën) stelt vast dat momenteel de grootste 'pijn' bij de huiseigenaren zit „We gaan kijken wat we daaraan kun nen doen. Als het om zaken als erfpacht gaat, is dat puur een kwestie tussen de Oostappen- groep en de huiseigenaren. Die dingen zullen ze onderling moe ten oplossen. Maar op publiek rechtelijk gebied kunnen wij wél zaken oppakken." De VHE en de Oostappengroep liggen mijlenver uit elkaar. Van Schaik ziet ze niet direct met el kaar om de tafel zitten, ook niet op initiatief van hem en Broek huysen. De raadscommissie Om geving gaf Broekhuysen (recrea tie) vorige week opdracht vóór de raadsvergadering van donderdag 30 mei een bemiddelingspoging te wagen. Lukt die niet, dan kan altijd nog worden gekeken naar een onafhankelijke bemiddelaar. Broekhuysen was daarvan al eer der voorstander. Oud-burgemees ter Cees van Liere van Sluis-Aar- denburg en Noord-Beveland zit in de wachtkamer. Van Liere be vestigt dat hij is benaderd, maar een eventuele opdracht van B en W afwacht. Broekhuysen: „We gaan het eerst zelf proberen." Van Schaik ziet niet direct een taak voor een externe bemiddelaar. „Als de twee partijen er zelf niet uitkomen, kunnen ze zo iemand inschakelen. Dat is niet onze zaak." In het gesprek van zaterdag wil Broekhuysen de eigenaren er onder meer op wijzen dat de be- heersverordening, die volgende week door de raad moet worden vastgesteld, de permanente bewo ning van hun recreatiewoningen legaliseert. „Daarmee komt een einde aan een decennialange ge doogsituatie." Komen VHE en de Oostappen groep er helemaal niet uit, dan kan dat voor de huiseigenaren ver regaande gevolgen hebben. Hun erfpacht loopt in 2018 af. Wil de eigenaar van Marina Beach die niet verlengen, dan zijn ze over vijfjaar hun woningen kwijt. AXEL - De vier basisscholen van Axel - de Warande, de Antoniusschool, de Sterrenpracht en de Prinses Marijke- school - hebben gisteren de omgeving van het Szydlowski- plein, de Noordstraat en de Zeestraat opgefleurd in het kader van de viering van Axel800, de viering van 800 jaar stadsrechten in Axel. De kinderen van de groepen 1, 2 en 3 maakten allemaal een vlaggetje: die hangen nu aan de overkapping bij Albert Heijn. De groepen 4 en 5 (en soms 6) beschilderden acht lakens met toepasselijke taferelen, die in etalages van leegstaande winkels zijn gehangen. De groepen 6, 7 en 8 maakten maquettes die in de biblio theek tentoongesteld worden, foto Mark Neelemans TERNEUZEN - Een 40-jarige man uit de gemeente Sluis is dinsdag avond door de politie opgepakt op verdenking van mishandeling. De verdachte zou eerder die dins dag een man (51) uit de gemeente Terneuzen op het Oostelijk Bol werk in Terneuzen hebben gesla gen en bij de nek gepakt na een woordenwisseling. De 40-jarige is vastgezet, nadat onderzoek had uitgewezen dat hij een veelpleger is. De politie heeft verklaringen opgenomen van mensen die de mishandeling hebben gezien. Tip? redactie@pzc.nl De peuters houden haar jong en dat is haar aan te zien. Ze is leerkracht van een peutergroep in de Vlissingse binnenstad. Er werd pas gevierd dat ze 39 jaar werd. Ze somberde even tjes dat ze nog maar een jaar kon genieten van een 3 in haar leeftijd. Maar of er nu een 4,5 of 6 in haar leeftijd zit, de peuters zullen haar toch jong en stralend vinden. Hoewel, van één van hen is ze niet meer zo zeker. Op school zitten nog al wat Poolse kinderen. Haar Poolse woordenschat groeit daardoor ge staag, maar één jongetje roept haar altijd toe met iets wat op haar naam lijkt, Barbara, ofzo. Van zijn moeder hoorde ze pas dat het oma betekent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65