Werknaam dorpscentrum blijft: Meerwaarde Interieurarchitectuur Uitnodiging raadsven BEVELANDEN en THOLEN 27 DELTA Rommelmarkt in en rondom dorpshuis Werkbezoek Kamerlid Schouten DONDERDAG 23 MEI 2013 Een bouwvakker sjouwt met de eerste steen van het dorpscentrum Meerwaarde in Waarde. Die eerste steen werd gistermiddag officieel gelegd, foto Mechteld Jansen door Nadia Berkelder WAARDE - De nieuwe naam voor het nieuwe dorpscentrum in Waarde is eigenlijk gewoon de oude. Die lag zó voor de hand dat dorpsraad, gemeente en woning bouwvereniging maar besloten hebben om hem erin te houden: dorpscentrum Meerwaarde. Gistermiddag was er een feestje in het dorp. De verzinner van de nieuwe - oude - naam werd be kend gemaakt: Joost Nieuwenhuij- zen uit Waarde en de eerste steen voor het dorpscentrum werd ge legd. De eerste bouwlaag is nu zo ongeveer zichtbaar, zodat duide lijk is hoe het er straks uit komt te zien. Meerwaarde is veel meer dan een dorpscentrum, daarom is de naam ook zo toepasselijk: er komt niet alleen een ontmoetingsruim te, maar ook een nieuwe super markt en een gymzaal. Bovenop het complex worden seniorenwo ningen gebouwd en in de hal komt een steunpunt van biblio theek Oosterschelde. De dorpsraad van Waarde is blij met Meerwaarde en met het feit dat het nu echt opschiet. „We zijn al in 2005 begonnen met plannen maken voor een substantiële op knapbeurt voor het oude dorps huis", zegt Frans Paalvast van de dorpsraad. „In eerste instantie wil den we alles samenvoegen in het bestaande gebouw. Uiteindelijk bleek het goedkoper om nieuw te bouwen, zeker toen R B-wo nen besloot om er seniorenwonin gen bovenop te bouwen. Dat lukt natuurlijk alleen met nieuw bouw. En nieuwbouw is natuur lijk het mooiste wat je kunt heb ben." De supermarkt in het nieuwe dorpscentrum wordt straks uitge baat door de mensen die nu een tijdelijke supermarkt runnen in het dorp. „We zijn blij dat er een winkel behouden blijft voor het dorp", zegt Paalvast. „En dat er mensen zijn die dat aandurven." Net voor Kerstmis moet het dorps centrum worden opgeleverd. Daarna moeten de ruimten nog worden ingericht. Agenda: 1Opening 2. Spreekrecht burgers 3. Aanwijzing primus voor de hoofdelijke stemming 4. Vaststelling agenda 5. Voorstel met betrekking tot een zoutwaterleiding Aqua Cultuur 6. Sluiting Wissenkerke, 22 mei 2013. De voorzitter, H. van Kooten GOES - Aan de Livingstoneweg 50 in Goes wordt vrijdag en zaterdag een tweedaagse expo gehouden rond de internationale dag van de interieurachitectuur. Naast het be zichtigen van werk van Zeeuwse interieurarchitecten kan er ook ad vies worden ingewonnen. Tijden: vrijdag van 17.00 tot 19.30, zater dag van 10.00 tot 16.00 uur. Welke voor- en nadelen kunt u noemen van een vaste leverïngsprijs voor uw energie? III the multi-utility company Met een vaste leveringsprijs voor uw energie heeft u tijdens de looptijd van uw contract geen omkijken naar uw leveringsprijs. Dit geeft zekerheid en biedt gemak. U profiteert echter ook niet van tussentijdse prijsdalingen. Meer weten? www.DELTA.nl/voorennadeel HOEDEKENSKERKE Buurtvereniging Klaver Drie houdt zaterdag 25 mei een rommelmarkt in en rondom dorpshuis De Griend aan de Havenstraat in Hoedekenskerke. Deze duurt van 10.00 tot 12.30 uur. Iedereen is welkom. ZIERIKZEE Tweede Kamerlid Carola Schouten brengt op 31 mei een werkbezoek aan Schou- wen-Duiveland. Ze bezoekt lunchroom De Punt van Gors in Zierikzee en loopt daarna een uurtje mee met de vrijwilligers van de Voed- selbank op Schouwen-Dui- veland. Het bezoek wordt af gesloten bij werkvoorzie ningsschap De Zuidhoek. Op donderdag 23 mei 201 3 om 1 9.30 uur vindt een besluitvormende raadsvergadering plaats in het gemeentehuis in Wissenkerke Eenieder is hierbij van harte welkom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63