2012 Weekend Amateurkunst Herdenkingsgebied oorlog in Vlissingen Zoektocht naar vermiste 16-jarige duiker wordt vrijdag voortgezet Plan voor strandhuisjes Sophiastrand 26 BEVELANDEN en THOLEN GRATIS! Verliezen op woningbouwprojecten in Tholen en Sint-Annaland zorgen voor negatief resultaat over 2012. ruim miljoen in de min Tholen door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente Tholen heeft in 2012 een verlies van ruim 1,1 miljoen euro geleden. Uit de 'normale bedrijfsvoering' werd nog een positief resultaat van acht ton behaald, maar grote ver liezen op woningbouwprojecten in Tholen en Sint-Annaland de den de balans negatief uitslaan. Het gaat om het Havenproject in Sint-Annaland en de 'gebiedsont- wikkeling Tholen-stad (de komst van de woonwijken Vestetuin en Molenvlietsedijk). Op dat laatste project moet de gemeente 1,9 mil joen euro afwaarderen. Voor het Havengebied in Sint-Annaland ligt dat bedrag op 1,1 miljoen eu ro. De negatieve winstbijstelling op deze projecten heeft alles te ma ken met de haperende woning markt. De wijken komen er wel, maar het gaat langzamer dan was voorzien. „We kunnen wel doen of er niets aan de hand is", zegt wethouder Peter Hoek. „Maar dan zadelen we toekomstige gemeen tebesturen met problemen op. In het vervolg zullen we elk jaar on derzoeken hoe het er financieel voorstaat met de grote projecten. In dit geval konden we niets an ders dan ons verlies nemen." Om de pijn een beetje te verzach ten, en het verlies over 2012 niet nog groter te laten worden, heeft het college besloten om een zoge heten winstuitname van 1,1 mil joen euro te doen uit de wijk Vroonstede in Sint-Annaland. Die loopt wel goed. Hoewel de woningbouwprojec ten in Tholen en Sint-Annaland eruit springen, waren er meer te genvallers in 2012. Zo viel de alge mene uitkering van het rijk 50.000 euro lager uit. Ook de ge plande besparing op het leerlin genvervoer viel tegen. In 2011 kost te dit vervoer de gemeente nog 9 ton. Daar wilde Tholen in 2012 een ton vanaf halen. Dat werd 'slechts' 50.000 euro. Het streven om flink te besparen op het leer lingenvervoer blijft desondanks overeind. Over tien jaar mag het nog maar 480.000 euro per jaar kosten. De De gemeente Tholen heeft het jaar 2012 afgesloten met een verlies van ruim 1,1 miljoen euro. Dat heeft te maken met tegenvallers bij grote pro jecten in Tholen en Sint-Annaland. gemeente wil dat onder meer be reiken door kinderen met begelei ding in het eigen dorp naar school te laten gaan of goedkope re vormen van vervoer aan te bie den. „Binnenkort vindt ook weer de aanbesteding voor het leerlin genvervoer plaats", zegt Hoek. „Dan hopen we ook weer wat winst te behalen." Het was niet allemaal kommer en kwel in 2012. Zo kon de gemeente aanzienlijk goedkoper lenen dan was verwacht. Dat leverde een voordeel van 370.000 euro op. La gere energiekosten zorgden voor een meevaller van ruim een ton. Desondanks laat de jaarrekening een negatief resultaat van 1,1 mil joen euro zien. Dat gat wil de gemeente dekken met geld uit de 'reserve bouw grondexploitatie.' KORTCENE - De gemeente Noord-Beveland stopt de Week van de amateurkunst in twee weekeinden. Zaterdag 25 en zondag 26 mei draait het om samen muziek ma ken en luisteren in café De Hout- zaagwerf tussen Kortgene en Geersdijk, zaterdag 1 juni is er een kunstmarkt met activiteiten, de monstraties en workshops bij mo len De Onderneming en De Drui- vengaerde bij Wissenkerke. Infor matie over workshops en deelna me aan de muziekdagen is te ver krijgen via e-mail (hajosa@zeelandnet.nl) of telefo nisch via 0113-649505. Deze aanbieding geldt op alle artikelen in de winkel, met uitzondering v nabestellingen Het gratis artikel is het goedkoopste artikel van uw aankopen. w Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: info@sjaakvanzee.nl Maten t/m 62 64 en 57 Ook op maandagen van 13.00 tot 17.30 u geopend door Maurits Sep VLISSINGEN - Meer aandacht voor wat er in de Tweede Wereldoorlog in Vlissingen is gebeurd, bij huidige en toekomstige generaties. Dat wil de gemeente Vlissingen bereiken door rond de Oranjemolen en aan de Commandoweg een herden kingsgebied WON in te richten. De Oranjemolen vervult daarin een centrale plaats als informatie centrum waarin de verhalen en herinneringen van Vlissingers aan de oorlog worden verteld. De verhalen gaan over het dagelijkse leven tussen 1940 en 1945. Het Muzeeum zal het informatiecen trum inrichten en beheren. De ge meente moet de molen dan wel beter toegankelijk maken en er voor zorgen dat die ook goed ge bruikt kan worden, schrijven bur gemeester en wethouders in een voorstel aan de gemeenteraad. Voor het herdenkingsgebied WOII is een voorlopig ontwerp gemaakt. Daarin staat dat aan de zeezijde van de dijk bij de Oranje molen en de Commandoweg de monumenten komen te staan die nu herinneren aan de bevrijders van Vlissingen, het landingsmo nument, de Britse gedenksteen en een nieuwe Franse gedenk steen. Toekomstige herdenkingen zullen daar plaatsvinden. Over de dijk wordt een trap gelegd en op het herdenkingsgebied aan de zee zijde komt een bank. Aan de Commandoweg komt een nieuw parkeerterrein met plaats voor honderd auto's. Dat is niet al leen bestemd voor bezoekers van het herdenkingsgebied en het in formatiecentrum in de Oranjemo len; ook mensen die naar andere bestemmingen in de binnenstad willen, mogen er parkeren. Om het herdenkingsgebied te ver binden met de Commandoweg wordt een eenpersoons onderzee boot in een container geplaatst. Die zogenoemde biber werd al leen gebruikt in de Slag om de Schelde. Een exemplaar van de bi ber ligt nu in Fort Rammekens in Ritthem en dat komt dus naar Vlissingen. Het project kost 400.000 euro. De helft daarvan komt voor rekening van de ge meente, de andere helft komt bin nen via Europese subsidies. KAMPERLAND - Recreatiebedrijf Roompot Vakanties wil volgend jaar zo'n veertig strandslaaphuisjes neerzetten op het Sophiastrand bij Kamperland. Directeur Henk van Koeveringe hoopt daar volgende maand groen licht voor te krijgen. „Het zou mooi zijn als we de strandslaaphuisjes aan ons areaal kunnen toevoegen", zegt Van Koe veringe. De onderhandelingen met gemeente en waterschap zijn volgens hem al vergevorderd. „Voorwaarde is dat het professio neel wordt georganiseerd. We wil len ook zeker weten dat er vol doende belangstelling voor is." Zodra er toestemming is, wil het recreatiebedrijf met de voorberei dingen beginnen. Het aanleggen van benodigde infrastructuur zal volgens Van Koeveringe zo'n half jaar in beslag nemen. De strand huisjes blijven het hele jaar staan en worden van alle gemakken voorzien, zoals televisie en draad loos internet. Bijkomend voordeel is dat het strand komend najaar zal worden opgespoten, wat plaatsing van de strandhuisjes mogelijk maakt. door Melita Lanting BURGHSLUIS - De zoektocht naar de vermiste duiker in de Oosterschel- de bij Burghsluis wordt op z'n vroegst vrijdag voortgezet. Dan wordt gericht gezocht met meerde re duikers van de marine. Deze duikers komen uit Den Hel der. Daarvandaan zal een schip vertrekken richting Oosterschel- de. Naar verwachting zal dit schip er vrijdag zijn. Tot nu toe werd met een onbe mande sonar en twee duikers ge zocht, maar dat leverde nog geen resultaat op. Dé duikers kunnen maar beperkte tijd duiken in ver band met het tij. Daarnaast waren er problemen met het zoeken met de onbemande sonar. Het appa raat botste tijdens het zoeken on der water bij voortduring tegen al lerlei obstakels aan. De bodem van de Oosterschelde is ter hoog te van Burghsluis erg grillig met diepe putten en verhogingen waardoor de sonar hele stukken niet heeft kunnen afzoeken. Juist van die nog niet afgezochte plekken, wordt nu de bodemge steldheid door Rijkswaterstaat in kaart gebracht; waar zitten de put ten, de richels en heuvels. Met de ze gegevens kunnen de duikers weer gaan zoeken en dan zullen er ook meer duikers het water in gaan. Mocht de nieuwe zoekactie weer geen resultaat hebben, kan het zoekgebied worden uitgebreid. Nu wordt nog gezocht in de omge ving van de haven van Burgh sluis. Het duikverbod in een straal van 500 meter rond de ha ven blijft voorlopig van kracht. De 16-jarige Belg verdween zon dag 19 mei (eerste Pinksterdag) tij dens een duik in de Oosterschel de. Hij raakte vermoedelijk on wel. Zijn buddy probeerde hem te helpen, maar raakte hem kwijt waarna de buddy alarm sloeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62