Gemeente: 'Radio Reimerswaal is niet representatief genoeg* Werkzaamheden aan fietspad Kapelle Tamminga was één met carillon 1947-2013 24 BEVELANDEN en THOLEN ALDI WEG UIT KRABBENDIJKE Meeste inwoners van Krabbendijke reageren gelaten op vertrek van supermarkt Aldi naar Kruiningen. Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! Sjoerd Tamminga door Rob Paardekam kruiningen - Het college van Rei merswaal wil het Commissariaat voor de Media negatief adviseren over Radio Reimerswaal. Als dit ge beurt, is de kans groot dat de loka le omroep geen zendmachtiging krijgt. De initiatiefnemers van Radio Reimerswaal hebben een aantal weken geleden zo'n machtiging aangevraagd bij het Commissa riaat. Deze overheidsinstelling neemt in dat geval altijd contact op met de gemeente waar een ra diozender wil gaan uitzenden. De gemeente moet beoordelen of de zender wel representatief is voor de hele bevolking. Die representativiteit moet tot ui ting komen in het zogeheten Pro grammabeleid Bepalend Orgaan (PBO). Hierin moeten vertegen woordigers van allerlei groeperin gen zitten. Zij zien er op toe dat de zender programma's voor alle bevolkingsgroepen maakt. Het college oordeelt nu dat het PBO van Radio Reimerswaal te beperkt is. Zo zou de spreiding van de leden over de gemeente minimaal zijn. Van de vijf PBO-le- den komen er vier uit Rilland en één uit Yerseke. Ook missen bur gemeester en wethouders men sen uit de agrarische sector en de kerkelijke wereld. Op de mensen die wel in het PBO zitten hebben B en W van alles aan te merken. Zo zou de verte genwoordiger van de werkgevers (de voorzitter van de detaillisten- vereniging Reimerswaal) niet alle ondernemers uit de gemeente ver tegenwoordigen. Namens de groep 'minderheden' zit iemand van de 1\irks Culture le Vereniging (TKV) in het PBO. Ook dat is niet naar de zin van het college. „Deze persoon verte genwoordigt niet de Polen en Por tugezen in de gemeente", aldus B en W. De TKV zou zich boven dien te veel tot Rilland beperken. Ook de vertegenwoordigers voor de sectoren sport (de voorzitter van de voetbalvereniging uit Yer seke), Zorg en Welzijn (een huis arts uit Rilland) en Jongeren (ie mand die zich in Rilland met jon geren bezighoudt) kunnen op wei nig enthousiasme van het college rekenen. B en W stellen de gemeenteraad voor om een negatief advies aan het Commissariaat voor de Media te verstrekken. Radio Reimers waal houdt desondanks hoop en wil pas reageren als de raad een besluit heeft genomen. „Want op dit moment is nog helemaal niets zeker", stelt Peggy de Bie. kapelle - Rasenberg Wegenbouw BV voert van 3 juni tot en met 8 juli onderhoudswerkzaamheden uit aan het fietspad langs de pro vinciale weg N671 tussen Kapelle en Wemeldinge. In opdracht van de provincie wordt het asfalt van het fietspad gefreesd en vervan gen door een betonnen verhar ding. Ter plaatse van de werkzaamhe den wordt het fietspad afgesloten en wordt het fietsverkeer over de hoofdrijbaan geleid. Het overige verkeer wordt omgeleid vanaf de rotonde te Kapelle via de N670 (Noordweg/Postweg), Westelijke Kanaalweg, Bonzijweg, Chezee- weg en Brouwerijweg. De omlei ding wordt met gele borden aan gegeven. De werkzaamheden aan het fiets pad kunnen enige hinder veroor zaken voor de bereikbaarheid van aangrenzende percelen. Dat is niet te voorkomen. Wel wordt de overlast voor omwonenden en be drijven zo veel mogelijk beperkt. Afhankelijk van werk- of weers omstandigheden kunnen de data waarop wordt gewerkt nog veran deren. 'Middenstand zal door Rob Paardekam krabbendijke - Inwoners van Krabbendijke moeten binnenkort een dorp verder zijn voor de goed kope boodschappen. Veel mensen zeggen het vertrek van de Aldi jammer te vinden, maar niemand lijkt er een heel groot drama van te maken. Het vertrek van de Aldi komt niet helemaal onverwachts. Het super marktconcern trok zich vorig jaar al terug uit het 'Plan Kelders' in Krabbendijke, omdat ze alleen nog nieuwe winkels wil bouwen langs doorgaande wegen. Het be drijf ging op zoek naar een alter natieve locatie. Vervolgens heeft de gemeente er volgens wethouder Jaap Sinke al les aan gedaan om de Aldi in elk geval voor Reimerswaal te behou den. Uit onderhandelingen met de onderneming is het voormali ge terrein van busmaatschappij AMZ aan de Slagveldstraat in Kruiningen als nieuwe locatie naar voren gekomen. Veel klanten van de Aldi in Krab bendijke reageren woensdagoch tend gelaten op het nieuws. „Wij hebben al zo lang een Aldi, nu is Kruiningen aan de beurt", is het nuchtere commentaar van een vrouw die boodschappen in haar auto staat te laden. Ze geeft on middellijk toe dat zij dat gemakke lijk kan zeggen. „Ik heb deze", zegt ze, terwijl ze naar haar heili ge koe wijst. „Voor mensen zon der auto is het een stuk lastiger." Toch maakt ook een wat oudere dame, die op de fiets is gekomen, geen probleem van het vertrek van de supermarkt. „Ik zal de Aldi zeker gaan missen, maar ik bekijk de zaken graag positief. Ook zon der deze supermarkt heeft Krab bendijke nog een bloeiende mid denstand. We hebben veel win kels. Je zou maar zonder auto in Waarde of Oostdijk wonen, dan is het een stuk lastiger. Wij mogen in Krabbendijke echt niet moppe ren, hoor." Voor Linda van Baars uit Rilland, die met een volle kar uit de win kel komt lopen, is het al wekelijk se praktijk om een eindje te rij den voor de Aldi. „Straks moet ik nog een paar kilometer verder, maar dan is het volgens mij nog steeds de moeite waard om naar de Aldi te gaan", zegt ze. „Toen ik nog in Brabant woonde, moest ik ook zo'n rit maken om bij een Al di te komen. Niet elk dorp kan zo'n supermarkt hebben." Dat kan wel zo zijn, maar als je hem eenmaal hebt gehad, is het gemis groot. Met die woorden laat een vrouw uit Krabbendijke een ander geluid horen. „De gemeen te had best wat meer z'n best kun nen doen om de Aldi voor ons dorp te behouden", vindt ze. „Kruiningen heeft al zo veel. Hier mee gaat de leefbaarheid toch weer een stukje achteruit." Een man, die het aanhoort, schudt zijn hoofd. „Waar maken de mensen zich druk om?", vraagt hij zich af. „De wereld vergaat niet, hoor, als de Aldi weggaat." Volgens de vrouw kun je op die manier alles wel kapot relative ren. „Als iets pas erg is wanneer de wereld er door vergaat, dan hebben we nog nooit iets ergs meegemaakt. Ik snap best dat er ergere dingen zijn, maar op de schaal van Krabbendijke is dit ge woon heel vervelend." Een rondje door Kruiningen leert dat de mensen daar - uiteraard - opgetogen zijn over de komst van de Aldi. Niet alleen vanwege de goedkope boodschappen. Een mannelijke inwoner zegt blij te zijn dat een nieuwe bestemming is gevonden voor het voormalige AMZ-terrein. „De boel staat nu te verpauperen. Het ziet er niet uit." Iedere Goesenaar kent ze: de ca rillonklanken die al decennia lang vanuit de Grote Kerk over de stad dwarrelen. Voorlopig blijft het stil. Stadsbeiaardier Sjoerd Tamminga, verantwoorde lijk voor de klanken, overleed afge lopen dinsdag door een noodlotti ge val van de toren van de Grote Kerk. Hij werd 65 jaar. Tamminga was een geboren Goe senaar. Hij kreeg pianoles van Willem Harthoorn, tevens beiaar dier in Goes. Zodoende maakte Tamminga op jonge leeftijd ken nis met het instrument. Op elfjari ge leeftijd kreeg hij zijn eerste beiaardlessen. De Goesenaar ver trok voor een studie tandheelkun de naar Amsterdam en ook daar bleef hij de beiaard bespelen; op stadsbeiaardier de Oudekerkstoren. Vanaf 1974 studeerde Tamminga aan de Ko ninklijke Beiaardschool 'Jef De- nyn' in Mechelen bij Piet van den Broek, waar hij in 1976 het diplo ma met grote onderscheiding be haalde. Een jaar later werd hij stadsbeiaardier van Goes. De laat ste jaren werkte hij ook samen met zijn zoon Jorrit, die compo nist en muziektechnoloog is, waarbij ze de beiaard combineer den met elektronica. Eén van de vaste nummers die op het carillon ten gehore werden ge bracht, was 'Perfect Day' van Lou Reed. Op Koninginnedag 2009 voerde Tamminga het uit op het grootste carillon ter wereld in de Riverside Church in New York. Dat gebeurde nadat Lou Reed had gehoord dat zijn nummer regel matig klonk op het Goese caril lon. Reed wilde daar graag een op name van hebben. Het concert van Tamminga maakte deel uit van de de viering van vierhon derd jaar betrekkingen tussen Ne derland en Amerika. Tamminga zou het carillon ook op 21 juni be spelen tijdens het bezoek van Wil- lem-Alexander en Maxima aan Goes. Vrijdag is een afscheidsbij eenkomst voor Sjoerd Tamminga.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60