'Gemeente hanteert toptarief voor terras' Zoektocht naar vermiste 16-jarige duiker wordt vrijdag voortgezet SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Lil. DONDERDAG 23 MEI 2013 Welke vopr- en nadelen kunt u noemen van een vaste leveringsprijs voor uw energie? smokkelmussen Aan het Havenplein in Zierikzee lonken de terrassen, foto Dirk-Jan Cjeltema Aad van der Spek aan boord van de Plancius. Hij is helemaal uit Lelystad naar Hansweert gekomen om de Kaapver- dische mus te zien. foto Marcelle Davidse door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Een ondernemer die een terras of andere uitstalling op straat wil zetten in plaatsen als Zie rikzee of Renesse betaalt meer dan collega-ondernemers in Domburg, Utrecht en zelfs Amsterdam. Dat stelt fractievoorzitter Jos Beije van Alert! die onderzoek heeft gedaan naar de precariorechten. „Van de twaalf gemeenten die ik heb onderzocht, is Schouwen- Duiveland het duurst, uitzonde ringen zoals overdekte terrassen in het rentrum van Amsterdam daargelaten", zegt Beije. Hij wil de tarieven 'ondernemersvriende- lijk' maken door een flexibel ver gunningstelsel in te voeren. Met een 'knipkaartvergunning' be talen ondernemers alleen wan neer ze de openbare ruimte ook echt benutten. Dit is volgens Beije vooral een uitkomst voor kleinere ondernemers die nu geen vast terras of verkooppunt op straat hebben. „Dat doen ze niet omdat het te duur is", denkt Beije. Ook wijst hij er op dat de aanvraag voor een vergunning een langdurig proces is, terwijl ie mand die van buiten de provincie met een vergelijkbare dienst - bij voorbeeld ijsjes verkopen - veel gemakkelijker en goedkoper op een toeristenmarkt terecht kan. Als voorbereiding op een voorstel om de terrasvergunningen te ver anderen, heeft Beije het college vragen gesteld over onder meer de tarieven en de inkomsten. Daaruit blijkt dat de gemeente dit jaar zo'n 175.000 euro verwacht binnen te halen door precariobe- lasting voor terrassen en andere uitstallen. Om dit geld te innen en de vergunning te controleren, is de gemeente naar schatting 18.000 euro kwijt. Voor een terras in Zierikzee, Burgh-Haamstede, Renesse of Westenschouwen moet een on dernemer 10,68 euro per maand per vierkante meter betalen. Wie een terras een jaar lang wil laten staan, krijgt een korting en hoeft maar voor zeven maanden te beta len. De tarieven zijn in 1998 be paald. Toen is ook afgesproken dat in de minder toeristische plaatsen Bruinisse, Scharendijke en Brou wershaven lagere tarieven gelden. De overige dorpen vormen de goedkoopste categorie. Sinds '98 zijn de tarieven alleen aangepast aan de inflatie. „De tij den zijn nu anders dan in 1998. Het is valide dat een ondernemer wat moet betalen om grond van de gemeente te gebruiken, maar Zierikzee mag nooit duurder zijn dan het centrum van Amsterdam. Voor horeca en andere midden standers zijn dit zware tijden." Beije gaat binnenkort in overleg met ambtenaren om te onderzoe ken wat in de praktijk mogelijk is. Daarna is Alert! van plan met een voorstel te komen om het preca- riosysteem aan te passen. door Melita Lanting BURGHSLUIS - De zoektocht naar de vermiste duiker in de Oosterschel- de bij Burghsluis wordt op z'n vroegst vrijdag voortgezet. Dan wordt gericht gezocht met meerde re duikers van de marine. Deze duikers komen uit Den Hel der. Daarvandaan zal een schip vertrekken richting Oosterschel- de. Naar verwachting zal dit schip er vrijdag zijn. Tot nu toe werd met een onbe mande sonar en twee duikers ge zocht maar dat leverde nog geen resultaat op. De duikers kunnen maar beperkte tijd duiken in ver band met het tij. Daarnaast waren er problemen met het zoeken met de onbemande sonar. Het appa raat botste tijdens het zoeken on der water bij voortduring tegen al lerlei obstakels aan. De bodem van de Oosterschelde is ter hoog te van Burghsluis erg grillig met diepe putten en verhogingen waardoor de sonar hele stukken niet heeft kunnen afzoeken. Juist van die nog niet afgezochte plekken, wordt nu de bodemge steldheid door Rijkswaterstaat in kaart gebracht; waar zitten de put ten, de richels en heuvels. Met de ze gegevens kunnen de duikers the multi-utility co weer gaan zoeken en dan zullen er ook meer duikers het water in gaan. Mocht de nieuwe zoekactie weer geen resultaat hebben, kan het zoekgebied worden uitgebreid. Nu wordt nog gezocht in de omge ving van de haven van Burgh sluis. Het duikverbod in een straal van 500 meter rond de ha ven blijft voorlopig van kracht. De 16-jarige Belg verdween zon dag 19 mei (eerste pinksterdag) tij dens een duik in de Oosterschel de. Hij raakte vermoedelijk on wel. Zijn buddy probeerde hem te helpen, maar raakte hem kwijt waarna de buddy alarm sloeg. Meer weten? www.DELTA.nl/voorennadeel mpany m Met een vaste leveringsprijs voor uw energie m heeft u tijdens de looptijd van uw contract W geen omkijken naar uw leveringsprijs. Dit geeft zekerheid en biedt gemak. U profiteert echter ook niet van tussentijdse prijsdalingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57