Vrijwilligers straks spil Putmeet nieuwe stijl D66 wil fietsen op dijk Viane alsnog toestaan Zorgen om zorgbijdrage aan AWBZ trekken veel belangstellenden naar informatieavond 24 SCHOUWEN-DUIVELAND KANSEN VOOR DORPSSTRAAT EN DIJKSTRAAT De Plus-supermarkt in Scharendijke wil verhuizen van Dorpsstraat naar Boutlaan. Dat biedt veel kansen. 66 Dit is een plan met veel impact Goed voor Scharendijke Weekends voor de amateurkunst door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - Dorpshuis De Put meet nieuwe stijl moet worden ge rund door vrijwilligers. Dat maakte voorzitter van de dorpsraad Scha- rendijke Herman Bomer deze week bekend tijdens de vergadering van de dorpsraad. Het is de bedoeling dat het dorpshuis voor het einde van dit jaar heropend wordt. De Putmeet is bijna twee jaar ge sloten geweest vanwege proble men met de betonvloer. Eigenaar woningbouwvereniging Zeeuw- land, huurder gemeente Schou- wen-Duiveland en de dorpsraad Scharendijke hebben met elkaar een overeenstemming bereikt. De gymzaal wordt gerenoveerd en hetzelfde geldt voor de entree ruimte van De Putmeet. Laatstge noemde gaat dienst doen als een soort openbare 'huiskamer'. Waar schijnlijk komt één van de twee biljarttafels die er stonden terug. De huiskamer wordt, legde Bo mer uit, vrij toegankelijk. Het is de bedoeling dat vrijwilligers gaan fungeren als gastheer of gast vrouw in de huiskamer. Hoe de huiskamer er precies uit gaat zien weet Bomer nog niet te zeggen. „Dat idee moet nog verder uitge werkt worden." Het mortuarium in De Putmeet krijgt eveneens een opknapbeurt. Ook de vloer van de grote zaal wordt hersteld maar er zijn voor alsnog geen plannen deze ruimte ook daadwerkelijk weer te gaan gebruiken. Grotere groepen kun nen terecht in gebouw De Hoek steen, iets verderop aan de Platte- weg. In de gymzaal komt nieuwe ver lichting en er wordt gekeken of de verwarming ook vervangen dient te worden. De dorpsraad heeft becijferd dat de gymzaal straks zo'n 8 a 10 dagdelen per week bezet is. De gemeente staat tot 2018 garant voor eventuele ex ploitatieverliezen van De Put meet. Alles bij elkaar volgens Bo mer 'een forse stap vooruit voor behoud van de leefbaarheid'. Wet houder Gilles Houtekamer sluit zich daar graag bij aan. „Het is al tijd de bedoeling van de gemeen te geweest om Scharendijke niet met lege handen te laten staan. Nu is de kern zelf aan zet. De Put meet moet worden gedragen door de bevolking." Dat realiseert Bomer zich ook en hij deed staande de dorpsraadsver gadering een oproep aan mensen om zich te melden als vrijwilli ger. Als alles goed gaat en de ge meenteraad in augustus zijn fiat geeft, gaat De Putmeet nieuwe stijl december dit jaar open. door Joeri Wisse OUWERKERK - De Provinciale Sta tenfractie van D66 vraagt het dage lijks provinciebestuur om het be sluit om fietsers te weren van het nieuw aan te leggen onderhouds- pad bij Ouwerkerk te herzien. Statenleden Tom Aalfs en Alex Hijgenaar stellen de kwestie aan de orde naar aanleiding van een bericht in de PZC van woensdag. Daarin stond dat het pad dat in 2014 wordt aangelegd bij de dijk versterking definitief niet wordt opengesteld voor fietsers. Verte genwoordigers van waterschap Scheldestromen en de gemeente Supermarktplan door Piet Kleemans Schouwen-Duiveland hadden hiervoor bij de provincie gepleit, maar kregen nul op het rekest om dat de provincie vast wil houden aan eerder gemaakte afspraken over het openstellen van nieuw aan te leggen dijkpaden. D66 wil het fietsgebruik stimule ren en vraag het college van Gede puteerde Staten op basis van wel ke argumenten de beslissing is ge nomen om fietsers te weren. Ook vraagt de partij zich af of de pro vincie heeft geleerd van de 'hek kenkwestie' in Ossenisse en hoe het geleerde is toegepast bij de kwestie bij Viane. De dijk tussen het haventje Viane en gemaal Ou werkerk wordt in 2014 versterkt. SCHARENDIJKE - Niets doen is geen optie. Als Michel Fennet met zijn Plus-supermarkt in Scharendijke wil overleven, is verhuizen en uit breiden noodzaak. Fennet wil groeien naar een supermarkt met een vloeroppervlak van 1000 vier kante meter. Liefst op een makke lijk bereikbare plek met voldoen de parkeerruimte: de Boutlaan, naast de brandweerkazerne. Fennet kampt met zijn super markt al jaren met ruimtegebrek. Hij kan aan de Dorpsstraat niet uitbreiden en zijn klanten moe ten vaak zoeken om vlakbij de su permarkt te kunnen parkeren. Verhuizen naar de Boutlaan biedt veel kansen, stelt Pieter van der Hulle, adviseur van Fennet. Niet alleen voor de Plus, maar ook voor Scharendijke in het alge meen en Dorpsstraat en Dijk- straat in het bijzonder. Van der Hulle presenteerde deze week de samen met architecten bureau RDH, bouwbedrijf Boo- gert, vastgoedontwikkelingsbe drijf Fortress, Adviesbureau voor landschapsinrichting Holland schap en organisatie van commu nicatie Het Witte Huis ontwikkel de plannen. Als de Plus-super markt vertrokken is uit de Dorps straat is daar de weg vrij voor een opwaardering. De Dorpsstraat zou om te beginnen autoluw moe ten worden en verder zien de plannenmakers voor hun gêestes- oog voorzieningen voor duikers en kansen voor een lunchroom en eventueel een souvenirwinkel. Ook de Dijkstraat zou in de visie van Van der Hulle wel een opkik kertje kunnen gebruiken. Het kerkje zou een galerie kunnen herbergen en het parkeerterrein ter plaatse zou kunnen worden be bouwd met starterswoningen. De Boutlaan is volgens Van der Hulle een perfecte plek voor een nieuwe - grotere - Plus-super markt. Overeenkomstig de wens van de gemeenteraad blijft de su permarkt binnen de bebouwde kom, maar dan wel op een plek Herman Bomer, dorpsraad die qua bereikbaarheid, parkeerge legenheid en bevoorradingsmoge lijkheden veel beter is dan de hui dige stek aan de Dorpsstraat. Dat er dan aan de Boutlaan een ge bouw van zo'n 5 meter hoog ver rijst is volgens Van der Hulle abso luut verantwoord. „De zichtlijnen blijven. En de supermarkt is nog altijd lager dan de brandweerka zerne", aldus Van der Hulle. De nieuwe Plus kan aan de Bout laan zo opgezet worden dat er plaats is voor een drogisterij. De bestaande Mikado zou dan een Dio-drogisterij kunnen worden. Van der Hulle: „En eventueel is er ook nog plek voor een afdeling bloemen en planten." Overlast door bevoorrading zal volgens Van der Hulle meevallen. Als het gebouw er komt zoals het nu gete kend is, gebeurt de bevoorrading aan de achterzijde en fungeert de supermarkt als buffer. Wat Van der Hulle betreft wordt zo snel mogelijk begonnen met de realisering van de ambitieuze plannen. Het is de bedoeling dat allereerst de nieuwe supermarkt gebouwd wordt. Voorzitter van de dorpsraad Scha rendijke Herman Bomer is en thousiast over de plannen. „Dit is een plan met veel impact. Waard om te proberen en goed voor Scha rendijke." Van der Hulle gaat er vanuit dat de nieuwe Plus-supermarkt in Scharendijke in Pasen 2015 open kan zijn. „Dan kan het dorp daar de paaseitjes komen halen." i De Dijkstaat kan ook wel een opkikkertje gebruiken. Eén van de suggesties is om in de kerk een galerie te vestigen, foto Dirk-Jan Gjeltema I Een toekomstbeeld van de Dorpsstraat na het vertrek van de Plus-supermarkt. artist impression RDH-architecten, Middelburg door Ali Pankow ZIERIKZEE - De fors gestegen eigen zorgbijdrage in het kader van de AWBZ houdt de gemoederen be zig. Dat blijkt uit de massale toe loop bij de info-avond van Klaassen Notarissen in Zierikzee. In Podium De Weverij moeten tot op het po dium stoelen worden bijgezet om alle bezoekers plaats te bieden. Uit de toelichting van notaris San- der Lettinga blijkt dat de regelge ving die sinds dit jaar van kracht is, er danig kan inhakken. De ei gen bijdrage kan immers oplopen tot maximaal €2.189,20 per maand. De bijdrage is inkomensaf hankelijk en treft specifiek men sen met een eigen vermogen. Voor de bijdrage wordt 12% over het zogeheten box 3-vermogen ge rekend. Daartoe behoren op brengst van aandelen en effecten, tweede huis of recreatiewoning met aftrek van hypotheeklening. Er is een vrijgesteld bedrag van ruim 20.000 euro. „Het gaat in box 3 vooral om onroerend goed. Een schilderij aan de muur of een beeld in uw tuin wordt daar dus niet toe gerekend", aldus Lettin ga. Hij houdt zijn gehoor voor dat het geen zin heeft op korte ter mijn schenkingen te gaan doen om het box 3-vermogen te verla gen als plaatsing in een zorginstel ling of verpleeghuis zich plotse ling aandient. Het CAK (Centraal Administratie Kantoor) gaat im mers uit van het vermogen zoals dat er twee jaar eerder uitzag. De notaris geeft aan dat in een tes tament wel de clausule kan wor den opgenomen dat erfdelen van de kinderen kunnen worden op geëist bij opname in een AW- BZ-instelling. Daar het niet zeker is of clausules uit oudere testa menten nog geldig zijn, adviseert Lettinga bestaande testamenten eens tegen het licht te houden. (Het eerste half uur is gratis, daar na geldt een overeengekomen ta rief). Verder krijgt het publiek een scala aan mogelijkheden voor geschoteld voor schenkingen die zonder problemen wel het vermo gen in box 3 kunnen verkleinen. Tenslotte geeft de notaris toelich ting op het zogeheten levenstesta ment waarin geregeld wordt wie beslissingen kan nemen over on der meer geld en medische behan delingen wanneer betrokkene dat zelf niet meer kan. Woensdag 5 juni is er een tweede in- fo-avond in De Weverij. Belangstellen den kunnen zich aanmelden bij Klaas sen Notarissen: 0111 - 698192, vra gen naar: Sandra Schiettekatte. KORTCENE - De gemeente Noord-Beveland stopt de Week van de amateurkunst in twee weekeinden. Zaterdag 25 en zondag 26 mei draait het om samen muziek ma ken en luisteren in café De Hout- zaagwerf tussen Kortgene en Geersdijk, zaterdag 1 juni is er een kunstmarkt met activiteiten, de monstraties en workshops bij mo len De Onderneming en De Drui- vengaerde bij Wissenkerke. Infor matie over workshops en deelna me aan de muziekdagen is te ver krijgen via e-mail (hajosa@zeelandnet.nl) of telefo nisch via 0113-649505.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54