PZC Morgenavond begint de 41e editie van Scheldejazz in Ter- neuzen. De Nederlandse band Bongomatik speelt zaterdag avond op de Markt zijn luchti ge, exotische en groovy liedjes donderdag 23 mei t/m woensdag 29 mei 2013 UitGids Surfdudes en strandsfeer PAGINA 4 EN 5 Furious concurreert met Bond PAGINA 6 EN 7 v::- door Mischa Beckers Bongomatik, een collectief waarin ieders invloed belangrijk is, met een soort familiegevoel en veel humor. Dansbare stijlenmix Bongomatik is met zijn verfris sende, dansbare mix van Cu baanse soul, Bombay-boogie, funk en jazzimprovisaties een graag geziene gast op podia en festivals van diverse pluimage. In 2011 verscheen het debuut album van de band, die momenteel werkt aan een opvolger. In 2008 richtten bassiste Mick Paauwe en percussionist Jens Kerkhoff Bongomatik op. Allebei, net als alle andere leden, waren ze actief in meerdere gezelschappen. Toch wilden ze er een nieuwe band bij, een die voor muzikanten interessant en uitdagend en ook maf is. „Maar tegelijkertijd wel zo toegankelijk dat je het publiek erbij betrekt en met z'n allen een feestje kan bouwen", zegt Paauwe. „Niet zomaar het zoveelste nieuwe bandje, maar een collectief waarin ieders invloed belangrijk is, met een soort familiegevoel en veel humor. En waarbij zo wel het publiek als de musici een topavond met elkaar hebben." Mick Paauwe legt uit wat de status is van het nieuwe album. „Alles is opgenomen en staat er fantastisch op. We zijn nu aan het editen en eind mei gaan we mixen in de studio waar we ook hebben opgenomen." „Dit album heeft nog meer een livefeel dan het vorige. We hebben met de hele ritmesectie en de trompet alles in twee dagen opgenomen. Met z'n allen tegelijk. Alleen de zang is achteraf op genomen, omdat dit beter was voor het mixen." „Voor ons gevoel is deze cd ook nog meer cross-over dan de vorige, mede door de te gekke analoge sounds van onze nieuwe toetsenist. Uiteraard zijn het weer allemaal eigen composities, door de bandleden ge schreven." Bij Bongomatik kan iedereen die wil een nummer inbrengen. Vervolgens repeteert men dat met de band en alle ideeën die er tijdens de repetities ontstaan over bijvoor beeld de vorm, harmonieën en grooves worden bespro ken en uitgepro beerd. „Ook neemt elk band lid natuurlijk zijn eigen muzi kale invloeden en manier van spelen mee zodat elk num mer uiteindelijk een echt Bongoma- tik-nummer van de hele band wordt. Ieder een heeft zijn specialismen. Nummers van Jens en mij zullen meer latin-invloeden hebben, nummers van Arend Niks meer jazz- en nummers van Kim Hoorweg meer popinvloeden. Maar altijd zijn de composi ties zo dat ze niet traditionele salsa-, jazz- of popnummers zijn. Er is al veel ruimte in gebouwd voor andere stijlen en invloeden, want dat is waar Bongomatik over gaat." En de toekomst? Uiteraard wil Bongomatik snel de nieuwe cd uitbrengen, met een sin gle en een clip. „Verder hopen we met de release van deze cd live te spelen bij een aantal radio- en tv-programma's. Ook heb ben we afgelopen seizoen een te gek pro gramma in de theaters gedaan: de Bongoma tik Jazzbits. Hier willen we ook graag ver der mee en dit programma verder ontwik kelen, want het kwam heel goed aan bij het publiek. En natuurlijk de volgende stap: Bongomatik naar het buitenland." Bongomatik, zaterdag, podium Markt, Terneu- zen. Aanvang: 23.00 uur. pagina 2 en 3 Meer over Scheldejazz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41