niet aan het plafond Dallinga aast op triple SPORT 35 Het mag duidelijk zijn dat ik geen minuut meer heb te verliezen. FINALE DONDERDAG 23 MEI 2013 zich lang de kant I Niels Mesu kampt met een blessure aan zijn middenhandsbeentje waarvan de aard nog niet duidelijk is. sure, waarna hij zich weer voluit kan richten op wedstrijden. Erwin stond twaalf weken na zijn onfortuinlijke val weer op de skeelers. „Een meevaller. Het voel de best goed, al moet ik oppassen voor een terugslag. Ik ben er nog lang niet", zégt hij daarover. Fiet sen gaat nu redelijk, al heeft Er- win nog maar een week of vier het gevoel dat zijn benen weer even sterk zijn en hij met allebei weer even hard trapt. „Ik begon zonder weerstand op een home trainer. Nu kan ik eindelijk weer op de pedalen staan. Het is on voorstelbaar hoe snel het achter uit was gegaan. Zelfs de fysiothe rapeut schrok toen bleek hoe veel kracht ik was verloren en hoe dun dat rechterbeen eerst was. Maar ik herstel blijkbaar snel, ook Niels Mesu al kost dit heel veel moeite. Het is nog altijd confronterend. De ech te snelheid op de fiets heb ik nog lang niet. Ook m'n hartslag schiet nog altijd als een razende om hoog." Allereerst was het zaak om de boel los te maken en soepel te krijgen. Met name littekenweef sel zorgde voor veel spanning op de spier en de onderliggende la gen, waarin nog onderhuidse hechtingen zitten. Die moeten op lossen of in het uiterste geval er uit worden gehaald. „Er zaten ook veel harde plekken. Dat is alle maal los gemasseerd. Heel belang rijk en ook heel pijnlijk. In begin nam ik tijdens die massages pijn stillers, want anders was het niet uit te houden." Erwin maakte ook gebruik van een koudecompressieapparaat. Een mailtje naar wielrenner John ny Hoogerland volstond om dit materiaal tot zijn beschikking te krijgen. „Johnny heeft natuurlijk iets soortgelijks meegemaakt in de Tour de France. Hij stond met een klaar om me te helpen. Hij had zo'n apparaat thuis staan en dat mocht ik gebruiken. Dat deed me goed." Het koelen onder compressie, waarbij op de plek van de blessu re de kou ook de diepte ingaat, heeft nadrukkelijk geholpen bij het herstel, stelt Erwin. „Het lichaam reageert door veel bloed naar die plek te pompen, waar door de doorbloeding in de spie ren op gang komt." Ruim drie maanden na zijn zwa re valpartij ziet Erwin de zon weer schijnen. Hij mikt op een rentree eind augustus/begin sep tember. Een skeelerteam heeft hij nog niet, want de gesprekken daarover, die zelfs werden ge voerd op de dag dat hij ten val kwam, vielen stil. „Maar het ziet er weer positief uit. Binnenkort kan ik er meer over zeggen", al dus Erwin, die ook stiekem al droomt van het WK marathons keeleren in Oostende. En het 'sou venir', een horizontaal litteken op zijn dijbeen van 26 centimeter, dat hij aan zijn val heeft overge houden? „Och ja, fraai is het niet, maar die wond ziet er redelijk uit. Hij zit onder m'n koers- of skeelerbroek. Niemand ziet er iets van." Breskens vinden ze het jammer dat ze Ajax en Feyenoord niet sa men voor het toernooi kunnen uitnodigen. „Het risico met de supporters, die elkaar opzoeken, is daarvoor te groot." Het netwerk heeft zich snel uitge breid naar het buitenland. Het ge volg is dat er clubs uit Brazilië, Rusland en Engeland naar West-Zeeuws-Vlaanderen afrei zen. Het is nog een drukke week. Woensdagmorgen reed Van Has selt naar Koblenz om de Brazilia nen op te halen. „Zij komen uit Zuid-Duitsland, waar ze een sterk bezet toernooi hebben ge wonnen." Vrijdagavond gaat er een bus van Breskens naar Schip hol om de ploeg uit Sint Peters burg (met Henk van Stee, ex-Feyenoord en ex-Sparta) af te halen. Ook de Hongaren en de En gelsen arriveren vrijdag. De vel den zijn nog eens extra gerold en gemaaid. Van den Berg: „We zit ten de laatste week op het tand vlees. Alles moet goed op elkaar zijn afgestemd." Tien ploegen zijn ondergebracht in acht hotels in de regio. Ze hebben allemaal een vrijwilliger als vaste begeleider. De restau rants in Breskens verzorgen gra tis maaltijden. Alles moet tot in de puntjes geregeld zijn. „Prof- ploegen moeten in de watten worden gelegd", vinden ze in Breskens. De bereidheid in Breskens is groot. Zo kan er anno 2013 een be roep worden gedaan op een groot aantal sponsors (93) en vele vrij willigers. Het jeugdtoernooi, met Breskens als enige amateurclub, is verder interessant voor de scouts. „Het toernooi is represen tatief. Het leent zich uitstekend voor het afscheid nemen van een aantal spelers en het testen van nieuwe spelers", verzekeren Van den Berg en Van Hasselt. De zevende Esad Osmanovski Me morial Cup begint zaterdag om 12.00 uur en zondag om 10.00 uur. De finale is om 15.30 uur. door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURC - Acht jaar na de titel van het team van Ockenburgh uit Goes kan Zeeland zondag een nieuwe nationale kampioen drie banden krijgen. Daarvoor moet het team van Dallinga/Frans Bevers de dubbele ontmoeting met TOW.nl-MCR winnen. Acht jaar geleden reed een touring car vol met supporters Ocken burgh achterna naar Hengelo om hun favorieten aan te moedigen te gen Twentevisie. Na de zege en het behalen van de titel volgde een feestelijke terugreis naar Goes. Het ziet er niet naar uit dat vrijdag avond opnieuw een buslading vol Zeeuwse biljartfans zal afreizen naar Vlaardingen, waar Dallinga het de eerste keer opneemt tegen TOW. Maar het feest zal zondag, na de return in Sluiskil, er niet minder om zijn als de titel daad werkelijk is gepakt. Jan Kikken, de teamleider, heeft er het volste vertrouwen in. „We heb ben in de thuiswedstrijd van TOW gewonnen en klopten die Vrijdag vanaf 19.00 uur wordt in Vlaardingen de heenwedstrijd ge speeld en zondag is de return in Hotel Dallinga in Sluiskil. Zondag is de partij volgorde: 13.00 uur Jean Paul de Bruijn-Dave Christiani en Glenn Hofman-Ri- chard Bitalis. Vanaf 15.00 uur: Frédéric Caudron-Eddy Merckx en Eddy Leppens-Frans van Kuyk. ploeg ook in de bekerfinale. Ik re ken op de jongens, die over het al-> - gemeen goed in vorm zijn. In Ka- pelle was het vorige week in de halve finale tegen Martêns Cleaning wat minder, maar ik denk dat er na de thuiswinst iets te gemakkelijk over gedacht werd. Nu zal iedereen wel op scherp staan. We gaan voor de triple. Na de eerste plaats in de reguliere competitie (die met één partij- punt voorsprong werd behaald) en de bekeroverwinning willen we ook het kampioenschap binnenha len." UITSLAGEN BILJART Driebanden groot Kees Verbeek koppeltoer- nooi. Eerste ronde. Ronny Daniëls/Patrick v.d.Berg (37)-Rinus Kramer/Martin Steketee (24) 37-21, 41; Joke Breur/Frans Uiterhoeve (17)-Jan Suykerbuyk/Jean Louis Smulder (22) 10-22, 43; Nico Domisse/Herman Frijters (17) -Jan Goense/Wim Zandee (17) 7-17, 32. Driebanden klein. Kees Verbeek koppeltoer- nooi. Eerste ronde. Nio Domisse-Herman Frij ters (22)-Jan Goense/Wim Zandee (26) 22-23, 58; Rinus Verbeek/Tom Verbeek (24)-Jan v.d. Hage-Sander v.d. Hage (18) 18-18, 55; Bram Baaijens/Jan Depondt (17)-Ferdinand Impens/ Ad Menheere (21) 17-12, 53; Martijn Hen- driksen/Boy Vader (18)-Jan Westdorp/Rob Ja cobs (33) 18-29, 57; Ronny Daniëls/Patrick v.d. Berg (60)-Wim Wagenaar/Jan Lobbezod" (17) 60-12, 48; Rinus Kramer/Martin Steketee (34)-Jos van Oorschot/Marien Houtekamer (18) 34-16,48. Oceania cruises Your World. Your Way.' Daarom Oceania Cruises y I middelgrote V11''ir< -I 1li-u. Casu.il sff-r; '.moking <-n galajurk zij» niet nodig. 's WoH'ldï meest exotische en minder bekende havens, vaak met-t der c- nacht en tn één haven. De beste keuken op geserveerd in wel acht verschillende restaurants nier. opert /Jttjng «ti /onder toeslag. Non- alcoholische dranken inbegrepen Daarom Cruise Travel Grootste aanbod van wereldwijde cruises. Tegen de laagste prijs, gegarandeerd! 7 dagen per week advies van cruise-expérts Eenvoudig online Magische steden van de Oostzee (met drie dagen St. Petersburg) Marina 25 juni, 5 juli, 24 augustus, 3 september 2013 Buitenhut vanaf Totaal inclusief vlucht vanaf €1.349 €1.555 Met $200 boordtegoed per hut. Nu fooien gratis op 25 juni 24 augustus. Gibran Parels van de Middellandse Zee Riviera 29 september 2013 Binnenhut vanaf 1.379 Totaal inclusief vlucht vanaf 1.659 Met 300 boordtegoed per hut.' Boek online op www.cruisetravel.nl of bel 0341 - 371111. Geldig voor nieuwe boekingen gemaakt t/m 31 september 2013 en zolang de voorraad strekt. De actie is niet geldig op de categorieën OS, VC en OC. Onder voorbehoud van wijzigingen en beschikbaarheid. Getoonde prijzen zijn per persoon, inclusief havengelden en alle maaltijden. De prijzen kunnen dagelijks variëren en zijn onder voorbehoud van beschikbaarheid en (koersjwijzigingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35