I tijdens Dutch Open het goede gevoel Esad Osmanovski Memorial Cup zit nog I 34 SPORT BLESSURELEED Gedeelde smart is halve smart. De gebroeders Erwin en Niels Mesu zitten gelijktijdig in de lappenmand. Ik verzeker je dat ik door een heel diep dal ben gegaan. Mesu's verbijten slechts één dag gegolfd kon wor den. Van der GraafF doet mee aan de Europese Tour, wat dus niet bete kent dat je alleen in Europa golft. Overal zijn er wedstrijden. Ze was dit jaar niet alleen actief in Zuid-Afrika, maar ook in Turkije, China en Marokko en is van plan later dit jaar ook naar Australië, In dia, Dubai en opnieuw China af te reizen. Dankzij een uitstekend vorig seizoen mag de in Rijswijk woonachtige Zeeuwse aan alle toernooien van de Europese Tour meedoen. Dit jaar loopt het nog niet echt lekker. De elfde plaats op het WK voor landenteams in China en de dertigste plaats op het Terre Blanche Ladies Open in Nice wa ren de niet al te hoge hoogtepun ten. Van der Graaff is op zoek naar het goede gevoel, vertelt ze. Daar staat of valt alles mee. „Als je het gevoel hebt dat je de ballen lekker raakt, stijgt je zelfvertrou wen met grote sprongen. Ik heb de laatste weken hard getraind en denk dat ik het gevoel te pakken heb. Het is alleen moeilijk om dat te ervaren en vast te houden. Er zijn maar weinig toernooien. Het is moeilijk om in je ritme te ko men. Ik moet veel reizen om m'n wedstrijden te kunnen spelen," Dat gegeven jaagt de profgolfsters op hoge kosten. Van der Graaff kan het hoofd boven water hou den, maar is altijd op zoek naar sponsors. Alles staat of valt bij prestaties. Vorig jaar snoepte ze lekker mee uit de prijzenpot dan- kij haar vierde plaats in de Swiss Open en haar zege in de Banesto Tour in Zaragoza (Spanje). Naar zulke prestaties is ze dit jaar weer op zoek. In Amsterdam is de ko mende dagen 250.000 euro prij zengeld te verdienen, waaronder 37.500 euro voor de winnaar. Op het Dutch Open heëft Van der Graaff concurrentie van 125 golf- sters uit de hele wereld. „Ik begin met een goed gevoel, maar het kan alle kanten opvallen", zegt ze. „Je weet nooit hoe het zal gaan. Normaal gesproken sta ik na twee dagen bij de beste zestig en mag ik aan de finaledag meedoen. Ik hoop dat het een beetje goed weer wordt", voegt ze eraan toe. „Maar de verwachtingen zien er niet zo goed uit." door René van Stee MIDDELBURG - De lappenmand is een fenomeen waar de schaats en skeelerbroers Erwin en Niels Mesu lange tijd nauwelijks iets mee te maken hebben gehad. Het toeval wil dat beiden nu ge troffen zijn door blessureleed. Er win werkt aan het herstel van de verwondingen aan zijn rechter dijbeen na een zware valpartij in de schaatsdriedaagse eind februa ri in Dronten. Hij liep onder meer een doorgesneden spier en zwaar beschadigd kapsel op door dat een mes van een andere schaatser hem raakte. Niels ging begin mei onderuit in een skeelerwedstrijd op de baan in Heerde. Met als gevolg een scheurtje in zijn linkerelleboog en - naar later bleek - wellicht een breuk in zijn middenhands- beentje. De uit Middelburg afkomstige broers kijken verschillend aan te gen het onheil dat hen is overko men. Erwin ging uit van een her stelperiode van acht maanden. Hij loopt echter enkele maanden voor op schema. „Dat is ook het enige positieve dat ik er over kan zeggen. Want ik verzeker je dat ik door een diep dal ben gegaan", vertelt de oudste Mesu. Niels kwam na een prima perio de op het ijs in blakende vorm aan de start van het skeelersei zoen. „Die val verpest veel. Er komt straks een NK marathon aan. Daarna is het NK op de baan, een belangrijk kwalificatie- moment voor het EK. Daar moét ik zeker bij zijn, maar ik verkeer nu in onzekerheid of ik het ga redden. Doodjammer. Zeker als je ziet dat ik het seizoen goed was begonnen. Op de punten- Erwin Mesu heeft nog een lange weg te gaan voordat hij weer terug is op zijn oude niveau, foto Neeke Smit koers in Almere deed ik al mee om de overwinning. Toen moest ik alleen Crispijn Ariëns voor la ten gaan. Het mag duidelijk zijn dat ik geen minuut meer heb te verliezen." Niels doelt daarmee op de ondui- Erwin Mesu delijkheid rond de mogelijke breuk in zijn hand. Na diverse on derzoeken is er nog altijd geen klaarheid over de kwetsuur. „Wel of geen breuk, dat is de kwestie. De boel is nu verpakt in een spalk, maar echt pijnlijk is het niet meer. Heel vervelend, want ik mag alleen trainen. Aan kracht en snelheid heb ik niet in geboet, maar ik mis wedstrijd hardheid. En dat kan ik niet ge bruiken", legt de jongste Mesu uit. Hij verwacht deze week ze kerheid te hebben over zijn bles door Koen de Vries AMSTERDAM - Het bestaan van een golfprof gaat niet altijd over rozen. Vraag dat maar aan Marjet van der Graaff. De voormalige Thoolse be reidde zich de afgelopen dagen veelal in regenpak of onder een pa raplu voor op het Dutch Ladies Open, dat vrijdag, zaterdag en zon dag gehouden wordt. Dat beantwoordt niet aan het beeld dat iedereen heeft van een profgolfér. Een prof speelt in de zon, onder de palmbomen, in kor te broek, op grasvelden als biljart lakens. „Je kunt hier wel wat doen, maar lekker is het niet", meldt Van der Graaff (30) vanaf The International, de nieuwe golf baan vlak bij Amsterdam. „Ik pro beer hard te trainen, maar de baan is nat, het regent veel en het is koud. Het lijkt wel of het slech te weer me achtervolgt." De golfster is aan haar zesde prof seizoen begonnen, maar zo veel regen als nu heeft ze nog niet meegemaakt. Twee weken gele den deed ze mee aan de South African Womens Open, in de pro vincie KwaZoeloe-Natal in de buurt van Port Elisabeth. Het weer was er zo slecht dat er, on danks enkele dagen uitstel, Marjet van der Graaff tijdens de Europese Tour van 2012. door Aector Dooms BRESKENS - Wat zes jaar geleden in Breskens begon als een regionaal voetbaltoernooi voor de jeugd, is inmiddels uitgegroeid tot een inter nationaal jeugdtoernooi met prof clubs. Zo heeft de organisatie voor de ze vende editie van de Esad Osmano vski Memorial Cup, vernoemd r.aar de talentvolle voetballer uit Breskens die in 2004 overleed, de A-junioren van Atletico Paranaen- se uit Brazilië, Zenit St. Peters burg uit Rusland, Queens Park Rangers uit Engeland en Haladas Academy uit Hongarije weten te strikken. Zij zullen het zaterdag en zondag opnemen tegen de top pers uit Nederland (Feyenoord, AZ Alkmaar) en België (Club Brugge, KRC Genk). „We behoren nu tot de top drie van de jeugd toernooien in Neder land", zegt Fred van Hasselt, glim mend van trots. „Dit is nog lang niet het plafond. We willen in de toekomst acht buitenlandse top clubs", vult lohnny van den Berg aan. De twee zijn de 'gezichten' van het toernooi en dromen al stie kem van grote namen als Man chester United, Barcelona, Bayern München en Borussia Dortmund. Van Hasselt en Van den Berg be schikken over een uitgebreid net werk. Een eerste wens is om PSV vast te leggen. Dat is nog niet ge lukt. „De contacten zijn er, maar zij kiezen telkens voor het inter nationaal jeugdtoernooi in Ter- borg", zegt Van Hasselt. Het zou een mooi gebaar betekenen naar de familie van Esad. Van den Berg: „Esad heeft bij PSV ge speeld. Het zou geweldig zijn om P§V naar Breskens te halen." Van Hasselt en Sjaak Hoogstad waren de initiatiefnemers van het jeugdtoernooi. Het jeugdtoer nooi werd met instemming van de ouders van Esad vernoemd naar hun zoon. De tweede editie werd vanwege het slechte weer in het paasweekeinde afgelast, maar ging door op Hemel vaartsdag. De deelname van Bel gische profploegen zorgde voor een splitsing binnen de organisa tie. Een paar mensen stopten, om dat ze zich niet konden verenigen met de nieuw ingeslagen weg. Er ontstond een professionele orga nisatie, waarvan behalve Van Hasselt en Van den Berg ook Wil lem van de Broecke, Guus Heij- boer, Eddy de Looze, Tom Meijer en Wim Vet deel uitmaken. Van den Berg: „We wilden een mooi internationaal toernooi neerzet ten." Het idee was fraai, maar hoe leg je contacten met de betaaldvoet- balorganisaties? Van Hasselt ken de via zijn zoon Tim, die in de jeugd van Zulte Waregem speel de, oud-international Vital Bor- kelmans, die nu assistent-coach van de nationale Belgische ploeg is. „Borkelmans had contacten met andere Belgische clubs. In Nederland kende ik uit het verle den mensen uit de bvo's. Via een goede vriend, Geert Jansen van Sparta, kwam ik in contact met Michel Valke, toen trainer van het C-elftal van Feyenoord. Hij ging in overleg met het hoofd van de jeugdopleiding Stanly Brard." Zo werd Feyenoord ge strikt. Ook Ajax nam al eens deel. In

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34