Opstelten maakt geen haast SPORT 33 1- Zeelandia M'burg rond met trainers Chevalier van RKC naar Kortrijk Hamburger SV ontslaat Arnesen Creipel wint weer de eerste etappe Sijsling stunt tegen Kohlschreiber DONDERDAG 23 MEI 2013 Martin Verkerk kan niet geloven dat hij op Roland Garros in de halve finales van Carlos Moya heeft gewonnen, foto EPA het ergste van de wereld, lijkt mij." Juist in die tijd had hij op een beetje steun van tennisbond KNLTB gehoopt. „Ik heb nooit be grepen dat ze toen niet zeiden: het gravelseizoen komt eraan, ga jij onze jeugd in Almere eens klaarmaken voor dat seizoen. Ik vond dat ik verdiende. Misschien ben ik tijdens mijn carrière te egoïstisch geweest. Alleen: ik weet wel wat de valkuilen zijn. En sowieso: als je op gras wil le ren spelen, bel je toch Krajicek? Voor de dubbeltalenten regel je Haarhuis en Eltingh. Het is niet zo moeilijk allemaal." Na een uitstapje in de zakenwe reld („Niet mijn ding") is Verkerk nu terug op de baan. Dertig uur per week traint hij, met compag non Jaap Plugge. „Een combinatie van talenten, huisvrouwen, zaken mensen en kinderen. Hartstikke leuk. Het doel is wel om over een jaar of vijf, zes, een toptalent af te leveren. Wij hebben de visie van Johan Cruijff. Je bent pas een goe de coach als je uit eigen jeugd iets klaarstoomt voor de top. Maar goed, als Andy Murray belt ben ik weg hoor. En dan wint hij ook Grand Slams. Zit ik daar met een petje een zonnebril op de tribune in plaats van Ivan Lendl." door Edward Swier DEN HAAG - Minister Ivo Opstelten zegt dat, in stilte, bij de Nederland se politie en justitie wordt gewerkt aan het opbouwen van expertise op het terrein van matchfixing. Hoewel in de media al jaren be richt wordt over beïnvloeding van sportuitslagen door goksyndicaten en Kamerleden er al sinds langere tijd vragen over stellen, gebeurt dat echter pas sinds eind 2012. Op stelten is evenwel van mening dat de regering „de zaak nooit heeft gebagatelliseerd. En er is ook nim mer sprake van vertraging ge weest." Het vooronderzoek dat het Open baar Ministerie naar manipulatie van uitslagen op 8 mei aankondig de, zal zich volgens Opstelten ove rigens niet alleen focussen op matchfixing binnen de Nederland se topsport. Ook zal gekeken wor den naar „overige frauduleuze acti viteiten in de sport, zoals witwas sen en fraude". De minister wilde geen concrete voorbeelden geven. „Maar elk signaal wordt serieus be- sprokea" Hij laat het Openbaar Mi nisterie zijn werk doen, en wacht de ontwikkelingen af. Kamerlid Tjeerd van Dekken, door collega-politici omschreven als voortrekker in de strijd tegen matchfixing, verweet Opstelten woensdagmiddag tijdens een com missievergadering dat hij in het verleden onvoldoende deed met vragen van de Kamer. De minister ontkende dat. „Er is geen enkele sprake van nonchalant omgaan met welke informatie ook. Het OM neemt het onderwerp match fixing absoluut serieus en vond het begin mei, hoewel er geen con crete aanleiding was voor een con creet onderzoek, wel noodzakelijk een voorbereidend justitieel onder zoek te gaan doen. Ik heb daarmee ingestemd." Volgens Van Dekken (PvdA) is er al te veel tijd verloren. „Dat be treur ik ten zeerste. Dat er volgens de minister tot op heden geen aan leiding was, noem ik logisch. Als je niks zoekt, vind je ook niks." Hij betwijfelt of er al voldoende exper tise is in Nederland om het mani pulatie van sportuitslagen te ont dekken. Van Dekken pleitte er voor het voorbereidend justitiële onderzoek direct om te zetten in een volledig onderzoek. Hij ziet voldoende aanleiding, zegt dat me- diapublicaties hem ervan over tuigd hebben dat er ook in Neder land reden tot bezorgdheid is. Van Dekken zou, met instemming van een Kamermeerderheid, graag zien dat online wedkantoren, voor zij een licentie krijgen op de Ne derlandse gokmarkt, verplicht aan gesloten worden op zogeheten de- tectiesoftware. Hierdoor zou mani pulatie in te dammen zijn. Waar de meeste partijen aandron gen op stevig onderzoek, wilde WD'er Matthijs Huizing niet zo ver gaan. En dat terwijl hij niet de illusie heeft dat matchfixing hier niet voorkomt. Hij gaf weliswaar aan dat „matchfixing net zo dode lijk voor de sport is als doping", maar hij is terughoudender dan Van Dekken. Volgens hem zijn er „geen concrete aanwijzingen. Het is vooral veel nieuws uit de catego rie 'van horen zeggen'. Wat ons be treft wordt in alle rust gekeken naar dit onderwerp." Opstelten kan zich voorstellen dat er in de toekomst wetgeving komt om matchfixing op juiste wijze te kunnen bestrijden en straffen. „Ik sluit nieuw wettelijk instrumenta rium niet uit" Hij vraagt zich ech ter af of het ooit nodig zal zijn. MIDDELBURG Paul Telussa en Daan Eiken hout worden definitief de hoofdtrainers van voetbalve reniging Zeelandia Middel burg. Woensdagavond kwa men de twee rond met de club die volgend seizoen uit komt in de tweede klasse van het zondagvoetbal. Ze zijn een verbintenis aange gaan voor één jaar. Telussa zal gelden als de eer ste man. Eikenhout assis teert hem en wordt klaarge stoomd om ooit het hoofd trainerschap in zijn eentje op zich te kunnen nemen. KORTRIJK Spits Teddy Chevalier voet balt komend seizoen voor de Belgische eersteklasser KV Kortrijk. De 25-jarige Fransman komt over van RKC Waalwijk, waar zijn contract aan het einde van dit seizoen werd ontbon den. Kortrijk meldde woens dag dat Chevalier voor drie seizoenen heeft getekend. HAMBURG De Duitse voetbalclub Ham burger SV heeft woensdag technisch directeur Frank Ar nesen ontslagen. De Deen was er sinds 2010 werkzaam. Arnesen, oud-speler van on der meer Ajax en PSV, stond naar verluidt voor zo'n twee miljoen euro per jaar op de loonlijst van de Bundesliga- club. Hij zou te dure aanko pen hebben gedaan en te weinig hebben geïnvesteerd in de jeugdopleiding. KNOKKE-HEIST André Greipel heeft woens dag voor het derde jaar op rij de eerste etappe in de Ronde van België gewon nen. De Duitse wielrenner van Lotto-Belisol was in de sprint in Knokke-Heist na 194,2 kilometer de snelste, voor de Belg Tom Boonen en de Nederlander Ramon Sinkeldam van Argos-Shima- no. Het parkoers van de etappe voerde voor een klein deel door Zeeuws-Vlaanderen. DÜSSELDORF Tennisser Igor Sijsling heeft woensdag bij het ATP-toer- nooi in Düsseldorf indruk ge maakt. De 25-jarige Amster dammer versloeg de Duitser Philipp Kohlschreiber, de nummer achttien van de we reldranglijst: 3-6 6-3 6-4. Jesse Huta Galung doet niet mee aan de Open Franse kampioenschappen. Hij werd woensdag in de twee de ronde van het kwalifica tietoernooi uitgeschakeld door Farroech Doestov.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33