Doffer van Marcel Buijsse gaat als een speer SPORT 39 Voetballers uit West Zeeuws-Vlaams dorp promoveren voor het eerst in de geschiedenis naar de vierde klasse. WOENSDAG 22 MEI 2013 Het is altijd feest in Groede „Die hadden we ook opgedron ken als we niet hadden gewon nen. Er stonden ongeveer vijfhon derd mensen om het veld. En als IJzendijke had gewonnen, hadden wij meegefeest. In Groede is het altijd feest. Maar nu we wonnen, had het wat extra's." Want het was maandag even de omgekeerde wereld. Normaal was het altijd Groede dat het onder spit moest delven. „We zijn het ondertussen wel gewend dat we een pak op de broek krijgen. En dan is het daarna nog vaak gezel lig op de club. Dat komt volgend jaar misschien nog wel van pas", blikt Hamelink vooruit. Van der Hooft roemt de gemoede lijke sfeer binnen zijn vereniging. „Wij staan bekend als een erg ge zellige vereniging. De sfeer die er bij ons hangt is de kracht van de club. Je moet met je eerste elftal wel prestaties leveren, maar het is ook zeker belangrijk dat het gezel lig is. Ook volgend seizoen moet dat zo zijn." Nog nooit kwam de in 1926 opge richte vereniging uit in de vierde klasse. „Ik verwacht dat we een moeilijk seizoen gaan krijgen", is Van der Hooft eerlijk. „We heb ben een erg krappe selectie en hebben maar vier jeugdelftallen. Ik hoop dan ook dat er jongens bij komen die graag voor ons willen voetballen. Dan denk ik aan jon gens die ergens anders buiten de boot vallen en niet in een tweede elftal willen spelen. En ik denk dat de vierde klasse van volgend seizoen de spelers ook wel aan zal spreken. Het is een competitie met heel veel streekderby's. We zitten komend seizoen weer met Breskens, Schoondijke, Vogelwaar de en Koewacht in de competitie. Tegen die ploegen speelden we dit seizoen ook." Maar de doelstel ling voor volgend seizoen is dui delijk, denkt Hamelink. „We zul len er volgend seizoen het beste van moeten maken." „Ik ben gelukkig al een beetje be komen van het feest", vertelt mid denvelder Koen Hamelink, die nog te maken heeft met de nawee ën van een gezellige avond. „Het gaat al wat beter met het hoofdje. Ik kon dinsdag gelukkig vrij ne men." Sjaak van der Hooft moest dins dagochtend daarentegen gewoon aan het werk. „Ik hoorde dat er naast Koen nog meer spelers wa ren die het blijkbaar niet aandurf den om niet bij hun baas te ver schijnen. Zelf ben ik wel gaan werken, maar het kostte me toch een hoop moeite om geconcen treerd te blijven. Je bent toch nog aan het nagenieten van een mooie avond en een mooie presta tie." Die mooie avond was het verleng stuk van de 1-0-overwinning op streekgenoot IJzendijke, die door dit resultaat degradeerde naar de vijfde klasse. Na het 3-3-gelijkspel van een week eerder betekende de thuiszege promotie naar de vierde klasse van het zondagvoet bal. „Die promotie kwam voor ons als spelers ook heel erg onver wacht, omdat we eigenlijk een matig seizoen achter de rug had den." Middenvelder Hamelink doelt daarmee op de zesde plaats in de eindrangschikking. Uiteindelijk mocht het eerste elftal van Groe- door Mitchell Minnaard GROEDE - De één ging dinsdagoch tend alweer naar zijn werk, de an der draaide zich nog eens lekker om. De Groese supporters, spelers, bestuursleden en andere betrokke nen vierden maandagavond tot in de late uurtjes feest, want hun club had promotie naar de vierde klasse van het zondagvoetbal weten te be werkstelligen. „Het is bijna te mooi om waar te zijn om in de vierde klasse te mogen spelen", zegt se cretaris Sjaak van der Hooft een dag na de meest historische ge beurtenis in de clubgeschiedenis. de met de tweede periode op zak nog aan de nacompetitie begin nen. De formatie van trainer Wim Fenijn werd gekoppeld aan IJzendijke en de tweestrijd was op voorhand dus al enigszins bela den. „De kratten bier stonden voor de wedstrijd al in onze kleed kamer", wist de 23-jarige Hame link. De vreugde bij Groede is groot na het behalen van de promotie naar de vierde klasse van het zondagvoetbal. De ploeg bereikte die mijlpaal voor het eerst in de historie van de vereniging, foto Willy van Leeuwen door Fred Rabout OOSTBURG - Marcel Buijsse zag za terdag zijn 'lichte geschelpte' hoog in het luchtruim van over de Oost- burgse kreek 't Grote Gat aanko men. De tweejarige doffer landde nog even op de schoorsteen, maar meldde zich vrij vlug bij de anten ne waar zijn ring werd gechipt. Twee minuten over twee zat hij in de klok. Hij had om half tien in Sens, he melsbreed 350 kilometer van de Oostburgse Schorpioen, waar Mar cel Buijsse al jaren de duivensport beoefent, de vrijheid gekregen. Met een snelheid van 1277 meter per minuut was hij duidelijk de snelste van Zeeland en dus provin ciaal winnaar van dit midfondcon- cours. Een kleine zes minuten la ter pakte Edie de Wever in Schoondijke het zilver. Buijsse had 33 doffers op het klas sieke weduwschapsspel ingekorfd voor dit tweede midfondconcours van het seizoen. De lichte ge schelpte was zijn elfde getekende. Hij kreeg ze zaterdag trouwens toch aardig naar huis, want in zijn vereniging 'De Snelvliegers' in Oostburg pakte hij veertien prij zen waarvan zes in de top veer tien. Het is de zesde provinciale zege in zijn carrière. De mooiste vindt hij nog altijd die van Cha- teauroux in 1991. Dat was toen een dubbel succes, want het was de eerste in het nu niet meer be staande ZNB (Zuid-Nederlandse Bond) verband. Daarnaast pakte hij op de vitesse twee keer de snel ste vair Zeeland. Buijsse, wiens duivensportactivi teiten in de jaren 2008, 2009 en 2010 door omstandigheden op een lager pitje stonden, vernieuw de in 2010 zijn hok. Hij ging met vervroegd pensioen en pakte de sport weer serieus op. „Ik had een aantal jaren wat minder tijd, maar toen mijn werkzame leven er op zat, vond ik het een nieuwe uitda ging met een nieuwe ploeg te be ginnen. Mede dankzij Werner Matthijs die me al een poosje met de verzorging helpt, gaat het cres cendo en is er nu met een tweeja rige alweer een provinciale zege", aldus de nu 65-jarige Buijsse, die ook bestuurlijk aardig wat werk voor de duivensport heeft ver richt en nog steeds verricht. Komend weekeinde staat met Ar- genton, het tweede dagfondcon- cours van het seizoen op het pro gramma met daarnaast het vites- seconcours vanuit Morlincourt. Samenspel 1 (1277 m/m): 1,10. M. Buijsse, 2,7. E. de Wever, 3. J. v.d. Pias- se, 4. R. van Hee, 5. R. de Lijser, 6. H. Mookhoek&Zn, 8. J. van Hoeve, 9. A. de Boevere. Samenspel 2 (1194 m/m): 1. A. van Hoeve, 2. B. Herman, 3,6. J. Verschu ren, 4. P. Baecke, 5. J. Kornelis, 7. J. Buijze, 8. PP. De Poorter, 9. R. de Schoolmeester, 10. J. de Waal. Samenspel 3 (1218 m/m): 1,7. R. v.d. Bilt, 2,10. comb. E M. Kint, 3. C. Koene, 4. K. Vergauwen, 5. comb. Bisschop/Colpaert, 6. H. Bijl, 8. A. Wauters, 9. A. de Booy. Samenspel 4 (1253 m/m): 1. L. Traas, 2. A. Bustraan, 3. Comb. Hoekman&Zn, 4. Comb, de Kooning, 5. Th. Hoondert, 6,9. J. de Vos, 7. L. de Putter, 8,10. H. de Vos. Samenspel 5 (1220 m/m): 1. D. de Voogd, 2. P. Neels, 3,10. E. van Hijfte, 4,7. J. Neels, 5. M. Oudeman, 6,8. P. Ruissen, 9. K. Niemeijer. Samenspel 6 (1256 m/m): 1,3. C. Groenleer, 2. M. Matthijsse, 4. M. Pon- h se, 5. J. Capelle, 6. A. Capelle, 7. M. de Graaf, 8. comb. Hoek, 9. J. Baay, 10. L. v.d. Hoek. Samenspel 7 (1263 m/m): 1. JC. Roelse, 2. comb. A. Houmes Zn. 3,10. JM Daane, 4. J. Marteyn, 5. J. Boone, 6. J. de Witte, 7,8. K. Minder- houd, 9. M. de Ridder. Provinciaal (5880 oude duiven): 1 M. Buijsse, 2. E. de Wever, 3. JC. Roel se, 4. J. v.d. Plasse, 5. C. Groenleer, 6. R. van Hee, 7. L. Traas, 8. A. Bustraan, 9. comb. A. Houmes Zn, 10. JM. Daane.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39