"I Rinus van de Ven is het nog niet verleerd SPORT 43 Van Giesen trekt goede lijn door Oostkapelle deelt eerste tik uit aan Rhoon Eredivisiezege voor Dirk Boehlé Scherbeijn zwemt naar estafetterecord Joost de Kubber naar VC Vlissingen Ereplaatsen voor motorcrossers XttHtShopUÏ/ 'VMSTEt AMSTEl MST% MIDDELBURG Björn Scherbeijn heeft met zijn ploeggenoten van PSV uit Eindhoven twee Neder landse estafetterecords ge zwommen op de 4x200 me ter vrije slag. Maarten Brzoskowski (1.55.52), Kyle Stolk (1.51.16), de uit Aardenburg afkomsti ge Scherbeijn (1.594.4) en Lu cas Greven (1.53.77) noteer den samen een tijd van 7.39.89. Dit resultaat beteken de zowel een Nederlands jeugdrecord als een Neder lands verenigingsrecord. VLISSINGEN Joost de Kubber komt met ingang van volgend voetbal seizoen uit voor VC Vlissin gen. De vrije verdediger komt over van Zeelandia Middelburg. Na de komst van De Kubber bestaat de se lectie bij VC Vlissingen uit 21 spelers. De Kubber veroverde dit sei zoen de titel met Zeelandia Middelburg in de derde klas se van het zondagvoetbal. VC Vlissingen liep in de eer ste klasse nacompetitie om promotie naar de hoofdklas se mis. MIDDELBURG Motorcrosser Jordi van de Wiele uit Sint-lansteen won in Axel een wedstrijd in klasse MX 2. Diezelfde klas sering behaalde hij in Ruise- lede bij de MX 2 inters. As- win van Damme uit Zuid- dorpe reed in Ruiselede bij de masters naar de derde plaats, terwijl Gian Scheele uit Zaamslag bij de MX 2 nat- ionalen als vierde eindigde. Voor Dee-Jay Bijvank (Ter- neuzen) waren er bij de MX 2 junioren een derde en tweede plaats in respectieve lijk Ruiselede en Lille. hulst - Marijke van Giesen trok ook in de dressuurwedstrijd van PSV Hulst de progressieve lijn met Solitaire door. De onlangs naar Zi gepromoveerde amazone uit Zaamslag liep met Voltai- re-zoon in de warmloopronde met 63,53 procent naar een klin kende zege. Nancy Aarssen van de Axelse Oranjeruiters eindigde met Zafira met 56,47 procent op de tweede stek. In de herkansing won Van Giesen met 57,94 procent. Aarssen hield met de Saros van 't Gelstel- hof-dochter het verschil beperkt tot twee procent. Charlotte van der Meer uit Lams- waarde eiste met Hinde de hoog ste score voor zich op. In de eerste proef van L2 bedroeg haar score 68,67 procent. Lieke van Harten won met Viteur de tweede proef. Zij stuurde de Inspecteur-nako meling met 64,33 procent naar het oranje erelint. DINSDAG 21 MEI 2013 Amsterdam zet de toon middelburg - De voetbalsters van Oostkapelle hebben het eerste duel in de tweede ronde van de nacompetitie met 3-0 gewonnen van Rhoon. De ploeg scoorde op de juist momenten en kreeg geen doelpunt tegen. Na veertien minuten opende Mar- ga de Buck de score voor de thuis ploeg. De bezoekers kregen kan sen, maar schoten naast of goalie Joraline Wielders stond in de weg. Oostkapelle kwam net voor rust met 2-0 voor door een doel punt van Shamila Hamers. Twin tig minuten voor tijd schoot Alys- sa Dijkstra de Walcherse formatie in veilige haven. De verdediging van de thuis ploeg, met daarbij de vijftienjari ge jarige debutante Andrea Ober- hollenzer, gaf geen krimp en bleef geconcentreerd de wedstrijd uitvoetballen. middelburg - Beachvolleyballer Dirk Boehlé is maandag met zijn nieuwe partner Mart van Werkho ven als eerste geëindigd op het eredivisietoernooi van Sint Antho- nis. De uit Hulst afkomstige Boehlé maakt sinds dit jaar deel uit van Beach Team Den Haag. In aan loop naar de finale was hij samen met Van Werkhoven twee keer in drie sets te sterk voor Richard Schuil en Guido Mopman. Het werd achtereenvolgens 20-22 21-19,16-14 en 21-16,15-21,15-11. In de eindstrijd versloegen Boe hlé en Van Werkhoven het duo Bart Bolsterlee/Tim Oude Elfe rink met 2-0 (21-15 17-21). Timko Lokerse uit Dishoek eindigde sa men met Joppe Paulides op de zes de plaats. Het eerstvolgende eredi visietoernooi voor Boehlé en Van Werkhoven is in het eerste week einde van juni op het badstrand van Vlissingen. door Herman Heuvink wemeldinge - De weergoden werk ten niet mee bij de clubwedstrij den van MSV De Uitlaat in Vlissin gen en MC De Sproeier in Wemel- dinge. De cross op zaterdag op het Sloehavencircuit werd geannu leerd. Bij de cross aan de Oude Pol derweg in Wemeldinge werd in al le klassen één manche afgewerkt. In de klasse MX 2 was Rinus van de Ven duidelijk de sterkste. Hoe wel hij sporadisch aan de start ver schijnt, liet de KTM-rijder over duidelijk zien hoeveel klasse hij in huis heeft. Op het modderige en daardoor glibberige parkoers bleef de ex-GP-rijder fier over eind. Zonder op een fout te kun nen worden betrapt leidde hij, buiten mededinging rijdend, van start tot finish. In eerste instantie werd hij op eer biedige afstand gevolgd door Kyl- le Matthijssen. De Tholenaar ver speelde de tweede plek door een valpartij en die werd dankbaar overgenomen door Rinus' zusje Nancy. De Vlissingse maakte haar debuut op een Van de Laar Yam aha. Met deze machine gaat zij ook de rest van het seizoen van start op zowel het ONK als WK. Bij de samengevoegde klasse MX i/Veteranen ging de winst naar Jan Peter van der Weele. Leo van der Cingel was de sterkste bij de veteranen. Peter Pijnen deed nog een ultieme poging om Van der Cingel te verrassen, maar werd zesde. Zoon Jonah deed het beter door de 65CC te winnen. Luca Dha- nis uit Terneuzen eindigde als tweede. Bart Klijn won de 85CC, de clubklasse kwam op naam van Danny Musters. Jeroen Claessen schiet de bal over het net. Zijn teamgenoot Robin Mac Taggart kijkt toe. Op de achtergrond spelen Jaimy de Visser hun halve finale, foto Peter Nicolai Dat had gekund als ze de Zeeuws-Vlaamse ploegen in de halve finale aan elkaar gekoppeld hadden. De derde plaats is een troostprijs, maar ik vind het su perleuk om te doen. In Breda kan ik outdoor het voetvolley oefe nen. Ik kom volgend jaar zeker te rug", zei de vertrekkende speler van HW'24, die voor een club in Breda gaat voetballen. Claessens en Mac Taggart probe ren met oefensessies de kloof met de nationale top te verkleinen. Al beseffen ze dat het niet eenvou dig is. Dat beachvoetvolley steeds meer in trek is bleek uit de grote publieke belangstelling voor het evenement. Ook de omstandighe den waren goed. In de finale lie ten de Amsterdamse teams enke le hoogstandjes zien. Het werd nog spannend, omdat er een der de set nodig was. Jonker was over tuigd van de winst, maar de beslis sende set werd met 15-10 gewon nen door het gelegenheidsduo Au- rino-Van Eijsden. „We hebben wraak genomen voor de tweede plaats van vorig jaar. Deze titel komen we volgend jaar verdedigen. Het toernooi is goed georganiseerd en past goed in de voorbereiding op het NK, dat volgend weekeinde in Amster dam plaats heeft. Ik speel daar Michal Szczawinski (rugnummer 8) en met mijn vaste teamgenoot Hend- ri Kant", vertelde Aurino, die in een lager elftal van Kozakken Boys speelt. Claessens wachtte de prijsuitreiking niet af, want hij moest zaterdag met zijn club GS- BW uit Goirle in de nacompetitie spelen voor promotie naar de der de klasse. Szczawinski eindigde op de derde plaats in het klasse ment voor de beste speler achter winnaar Aurino en Van Eijsden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 83