Perdaen komt vijfhonderdste tekort Oostburg zet volgende stap in race om promotie naar de derde klasse Groede schrijft geschiedenis 42 SPORT BEACHVOETVOLLEY Zeeuws-Vlamingen stranden in halve finales op het zand in Vogelwaarde. door Lucien Roelandt AXEL Met een van spanning zinde rende barrage zorgden de springrui ters in de klasse Z op tweede pink sterdag voor een schitterend slot van het concours hippique van de RSV Axel. Het verschil tussen de winnaar en de nummer drie be droeg slechts ééntiende seconde. Zeven combinaties wisten zich op het in het Axelse bos selectieve ge bouwde parkoers voor de barrage te plaatsen. Cindy Perdaen gooide met Gloria van het Spaanskwartier meteen de lont in het kruitvat. De Terneu- zense stuurde de Indoctro-doch- ter in 33,27 seconden over het par koers. De Belg Stieven van Bun der ging met de merrie Bacara van het Hagenhof in 33.17 secon den over de finish. In een bloed stollende rit ging Perdaen met haar tweede troef Bella Fortuna op jacht naar de zege. Maar de Zeeuwse regerende kampioen kwam met de Ukato-dochter hier voor vijfhonderdste tel tekort. Dressuuramazone Kimberly Cor- nelisse is met Zynia aan een in drukwekkende serie bezig. Even als op hemelvaartsdag was er in M2 geen kruid gewassen tegen de combinatie. In de warmloopron de liep de amazone uit Nieuw- vliet met de Radison X Tri ton-dochter naar een winnende score van 66 procent. Ruim twee procent meer dan Lies van Berkel uit Biervliet met de Burggraaf-na komeling Tornado. In de herkan sing eiste Cornelisse met de schimmelmerrie met 63 procent de zege voor zich op. De Bel gische Maaicke Schoonackers ein digde met de Van the Man-doch ter Gitana D met 61,66 procent op de tweede stek. „Ja, het gaat wel hard. Dit is pas mijn tweede wed strijd in M2 en ik heb al zes winst punten", vertelde de zichtbaar te vreden Cornelisse. Lisette den Dekker verkocht haar Z-paard, maar zij heeft met de pas vierjarige Excellent weer een topper onder het zadel. In de eer ste proef van Li stuurde de amazo ne uit Kloosterzande de Uni- ted-nazaat met 69,66 procent naar een overtuigende zege. Silke Cardon van de Biervlietse Haring- ruiters eindigde met de Decor Dreamcatcher-afstammeling Dan cer V met 64 procent als tweede. door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de strijd om pro motie naar de derde klasse van het zondagvoetbal schakelde Oostburg maandag Zeeland Sport uit. De West Zeeuws-Vlamingen wonnen in Vlissingen met 3-1. De heenwed strijd eindigde in 1-1. Voor Steen zit de nacompetitie er op. Na de 2-0-nederlaag op eigen veld ver loor de Oost Zeeuws-Vlaamse ploeg ook de return van FC Ber gen. In Bergen op Zoom werd het 4-2. Zeeland Sport-Oostburg 1-3: Op een slecht bespeelbaar veld was de eerste mogelijkheid na een kwartier voor Wouter van Belzen van Zeeland Sport. Hij schoot zelf in plaats van dat hij bal afgaf aan een vrijstaande medespeler. Hal verwege de eerste helft was het aan de andere kant wel raak via Abubakar Kourouman. Pas in het laatste kwartier van het eerste bedrijf kwamen de Vlissin- gers wat beter in de wedstrijd en al snel liet Matthieu de Smit de doelman van Oostburg met een droge knal kansloos: 1-1. Op slag van rust was er opnieuw een goe de mogelijkheid voor Van Belzen. Hij had de hoek voor het uitkie zen had, maar schoot op de Oost- burgse doelman. Ook de beginfase van de tweede helft was voor Zeeland Sport, maar gaandeweg namen de bezoe kers de wedstrijd weer in handen. Met nog twintig minuten te gaan ging Jean-Renel Jansen goed door op rechts, waarna zijn voorzet vanaf de achterlijn door Davy Maes van dichtbij werd binnenge- tikt: 1-2. De roodwitten drongen hierna nog wel wat aan, maar de overtui ging leek verdwenen. Kort voor tijd viel de definitieve beslissing toen Abubakar Kourouman vanaf links een voorzet gaf die door in valler Justin Malcorps werd omge zet in de 1-3. Tim van Ommen had hierna de spanning nog even kunnen terugbrengen, maar de verdediger schoot van dichtbij naast. Voor Oostburg wacht nu een dubbele krachtmeting met Luctor'88 op weg naar de finale van de nacompetitie. Footvolley door Aector Dooms FC Bergen-Steen 4-2: Na de 2-0-nederlaag van vorige week op eigen veld wisten de voetballers van Steen dat het een moeilijk kar wei zou worden om alsnog een ronde verder te komen in de na competitie. Toch begonnen zij fel aan de wedstrijd, kregen ook enke le mogelijkheden, maar Rick Berg mans opende namens de thuis ploeg de score. Kort hierna was het breekpunt van de wedstrijd toen een vlagsig- naal wegens buitenspel achterwe ge bleef en Steen-doelman Kjell Verdurmen ten koste van een ro de kaart een treffer voorkwam. Hij werd tussen de palen vervan gen door veldspeler en A-junior Jesse Merckx. Hij moest meteen capituleren voor een door Rick Heijmans binnengeschoten vrije trap. Met tien tegen elf deed Steen niet onder voor FC Bergen, namens wie Roland de Leeuw na rust tweemaal trefzeker was. Namens de bezoekers liet Sander van Re- mortele in deze fase twee keer het net bollen, waardoor de wed strijd in 4-2 eindigde. VOGELWAARDE - De complimen ten van de winnaars René van Eijsden en Antonio Aurino van het zeventiende beachvoetvolley- toernooi in Vogelwaarde waren zondag voor de sterkste Zeeuws-Vlaamse teams. „Ze wa ren van een goed niveau en heb ben het ons behoorlijk lastig ge maakt. Alleen ons spel is stabie ler. Dat was in ons voordeel. Be ach voetvolley is een oefenspelle tje. Ik doe het hele jaar niets an ders", zei Aurino na de overwin ning tegen de teamgenoten van Footvolley Amsterdam Donnie Jonker-Ronald Weijsters. Jaimy de Visser en Michal Szcza- winski waren in de halve finale gekoppeld aan Jonker-Weijsters, terwijl Robin Mac Taggart en Jeroen Claessens in de andere hal ve finale de latere winnaars trof fen. „We stonden met 4-1 voor, maar daarna zag je dat zij profes sioneler en een stapje verder zijn dan ons. Logisch, want wij spelen één keer per jaar samen", vond De Visser, die voor zijn werk (sportinstructeur) naar Breda is verhuisd. Szczawinski, die voor de derde keer met zijn teamge noot een duo vormde, meende dat de derde plaats het hoogst haalbare was. „Je weet dat je van deze toppers verliest." Ze wonnen de Hulsterse prestige- strijd van Claessens-Mac Taggart en bereikten met de derde plaats de hoogste klassering sinds ze een koppel vormen. Voor Claes sens, die al enige jaren in Brabant woont, was het al snel duidelijk dat de finale onbereikbaar was. „De kans is nihil. Onze tegenstan ders trainen vier keer per week. Wij hebben een paar keer indoor geoefend in Raamsdonkveer", zei hij vooraf aan de halve finale. Desondanks kenden de viervoudi ge winnaars een prima start en na men een 8-4 voorsprong. „Dan zie je dat zij bijna geen fouten ma ken. Dat maakt het verschil. Eigen lijk kun je er nooit van winnen", keek Mac Taggart terug. De Hul stenaar zei dat ze de strijd om de derde plaats een beetje hadden la ten lopen. De Visser snapte dat wel. „Je wil graag die finale halen. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - De voetballers van Groede schreven maandagmiddag geschiedenis door voor het eerst in het bestaan van de club naar de vierde klasse van het zondagvoet bal te promoveren. De West Zeeuws-Vlamingen wonnen voor het oog van zo'n vijfhonderd toe schouwers met 1-0 van IJzendijke en dompelden de streekgenoot daarmee in diepe rouw. Koewacht verruilt eveneens de vijfde voor de vierde klasse. Op ei gen veld werd weliswaar met 0-1 van Com Boys verloren, maar de 1-3-zege van vorige week was ach teraf van doorslaggevende beteke nis. Groede-IJzendijke 1-0 (0-0): Na het 3-3-gelijkspel van vorige week was IJzendijke er veel aan gelegen om Groede al in een vroeg sta dium op zijn plaats te zetten. De ploeg van trainer Robbie de Muijnck ging fel van start, had ook veelvuldig balbezit, maar slaagde er niet in om veel af te dwingen. Pas kort voor de rust was Arjan Quaak dicht bij de ope ningstreffer, maar nadat hij in een scrimmage op de paal had gekopt schoot hij in de rebound te ge haast naast. Na de rust trok Groede de wed strijd steeds meer naar zich toe. In de 67e minuut leidde dat ook tot de 1-0. Ilyaz Yavuz brak op rechts door en uit diens voorzet kopte Maxime Wille fraai raak. De achterstand verplichtte IJzen dijke daarna tot een nog offensie- vere speelwijze. Lodewijk van Keeken en Adri van Hanegem werden ingebracht om de druk op Groede op te voeren, maar in de counter was de thuis ploeg niet minder gevaarlijk. Ilyaz Yavuz had de 2-0 op zijn schoen, maar miste van dichtbij. Zodoen de bleef het spannend tot het eind. Uiteindelijk trok de thuisclub aan het langste eind. Koewacht-Corn Boys 0-1 (0-0): Na de 1-3-uitzege van vorige week was het de verwachting dat Koe wacht zich vrij gemakkelijk van promotie zou verzekeren. Corn Boys dacht daar echter anders over en zorgde voor een uiterma te spannende wedstrijd. Vooral na de rust regen de kansen zich aaneen. Hoewel Corn Boys het betere voetbal liet zien, waren de beste mogelijkheden in eerste instantie voor de thuisclub. On middellijk na de hervatting schoot Leroy van Waesberghe op de paal en niet veel later raakte de aanvaller ook de lat. Vijf minuten voor tijd kwam Corn Boys op 0-1 door een doel punt van Leroy Maas en werd de spanning tot grote hoogte opge voerd. Met hangen en wurgen bleef Koewacht echter overeind. De thuisclub kon feestvieren, Corn Boys wacht opnieuw een seizoen vijfde klasse. 'iiV v-:. Ai---:..:.-/;,. N/'w-,w .7: A S«ÉteSfe 7--h r,.vA^. 7 77 7 7 ,7 -77 77:7fe,,7- 1 Bas Casteleijn van IJzendijke bijt in het stof tegen Groedenaar Freek Knetsch. Casteleijn is een oud-speler van Groede. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 82