'zevende continent' van plastic Egypte stuurt tanks naar Sinaï na gijzeling agenten en soldaten Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 BUITENLAND 7 Gratis brochure 2013 supervoordelige busreizen DINSDAG 21 MEI 2013 effeweg.nl ••naf 299. 5 daagse busreis - Vertrek: 17 juni, 1 juli, 26 aug, 21 okt Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 4x diner Gratis koffie, thee en water in het hotel Gratis gebruik van zwembad Stadsrondrit Oostende o.l.v. een gids Stadswandeling Brugge en Brussel o.l.v. een gids Begelei ding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar 5 daagse busreis - Vertrek: 15 juli, 26 aug, 23 sept Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 4x diner Lunch op de heenreis 4x lunchpakket Boottocht Texel Afscheidsdiner •Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider «Vervoer per Tourist Class touringcar Singlereis Bodensee en het Zwarte Woud 5 daagse busreis - Vertrek: 15juli, 7 okt Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 4x dinerbuffet Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Provence en de Camargue vanaf 449.- 8 daagse busreis - Vertrek: 12 juli, 2, 23 aug, 12, 19, 26 okt Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijt 7x diner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Lourdes en Pyreneeën nf 8 daagse busreis - Vertrek: 12 juli, 2 aug Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x Frans ontbijt 7x diner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Wenen, Boedapest en Praag Kroatië, Opatija en Lovran 10 daagse busreis - Vertrek: 22 juli, 19 aug, 2, 23 sept Inclusief: 9 hotelovernachtingen 9x ontbijt 9x diner Welkomst drankje Drankarrangement Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar SHAWNEE - Leah Hill (links) wordt omhelsd door een vriendin terwijl ze temidden van de ravage staan die eens Hills huis was. Het dorpje Shawnee in de Amerikaanse staat Oklahoma werd getroffen door een tornado, een van de vele die momenteel het midden van de Verenigde Staten teisteren. Twee personen zijn daarbij om het leven gekomen. Minstens 21 mensen zijn gewond geraakt Voor al Kansas, Oklahoma en lowa werden door het noodweer getroffen. In grote delen van Oklahoma is de noodtoe stand uitgeroepen, foto Bill Waugh/Reuters aangevoerd. Het duurt honderden jaren voordat stoffen als polyethy leen vergaan. Wel vallen ze uit een in kleine deeltjes. Deze micro plastics, stukjes van minder dan vijf milimeter, zweven tot dertig meter diepte in het water. Dat maakt de omvang van de plastic soep lastig te meten. Vanuit een boot gaat de Franse expeditie on derzoeken wat satellieten niet kunnen zien. Natuurbeschermers vrezen dat de plasticsoep een bedreiging vormt voor maritieme ecosystemen, om dat de op plankton lijkende deel tjes opgegeten worden. Voor men sen vormt plastic in de oceanen mogelijk ook een probleem. Niet alleen als het via vis in de voedsel keten belandt of stranden van toe ristenplaatsen vervuilt Zo strand de de Franse expeditie naar het 'zevende continent', die eigenlijk een jaar geleden al zou starten, op... plastic. Eerst legde een plas- ticzak de waterpomp van de boot lam, daarna belandde een nylon vissersnet in het roer. Zulke pro blemen komen steeds vaker voor, stelt expeditieleider Patrick Deixonne, die met zijn reis aan dacht wil vragen voor deze 'ecolo gische catastrofe'. De kunststof vuilnisbelt in de noordelijke Stille Oceaan is de grootste, maar niet de enige. In alle oceanen en zelfs de Middellandse Zee komen soor- gelijke 'eilanden' voor. Omdat ze in internationale wateren drijven, voelen individuele landen zich er niet verantwoordelijk voor. door onze redactie buitenland CAIRO - Het Egyptische leger heeft tanks en pantservoertuigen over het Suezkanaal naar de Sinaï ge stuurd, waar gewapende moslims zeven militairen en politieagenten in gijzeling houden. Dat heeft de staatskrant al-Ahram gisteren ge meld. De gijzelnemers eisen de vrijla ting van militante moslims die in een Egyptische gevangenis wor den vastgehouden. President Mo- hamed Mursi heeft onderhande met wat hij criminelen opties om de gevangenen te be vrijden open zijn' en dat de rege ring in Cairo 'niet zal zwichten voor afpersing'. De mannen waren gevangen ge nomen toen ze in minibusjes door het noorden van de Sinaï reisden. Het is nog onduidelijk welke groep achter de ontvoering zit. Volgens de BBC gaat het mo gelijk om jihadistische militan ten. Staatsmedia melden dat bedoeïnenleiders is gevraagd op te treden als onderhandelaars. De grensovergangen met Gaza en Is raël zijn door de politie gesloten tot de gegijzelden vrij zijn. In de Sinaï is gijzeling een bekend fenomeen. Meestal betreft het westerse toeristen die redelijk snel vrijkomen. De gijzelnemers zijn meestal bedoeïnen die vrijla ting van stamgenoten eisen die volgens hen onterecht vastzitten na aanklachten variërend van ter rorisme tot drugshandel. Er zijn ook meldingen van arme migranten die op hun tocht naar het Westen door mensensmokkel aars gevangen worden gehouden. Soms zitten ze maandenlang vast en worden ze mishandeld omdat noemde, uitgesloten. De presi dent reageerde op een video waar-' in de drie agenten en vier militai ren smeken om hun vrijlating. Hij had gisterochtend overleg met zijn veiligheidsadviseurs. Mursi meldde via Twitter dat 'alle Gijzelnemers eisen vrijlating van militante moslims die in een Egyptische gevangenis worden vastgehouden hun families geen losgeld kunnen betalen. De derde groep gijzelnemers be treft jihadistische militanten die ervan profiteren dat de machtige arm van Cairo niet reikt tot in de desolate Sinaï-woestijn. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exduskf excursie- en entreegelden en €18,- reserveringskosten per V Jj (UW at/vè boeking. ITSwü scr 'BBr Ja ik ontvang graag de nieuwe brochure: o Fietsreizen o Stedenreizen o Excursiereizen Naamdhr/mevr Adres PostcodePlaatsZ Zonder postzegel opsturen naar: effeweg.nl, antwoordnummer 778, 7700 VG Nieuwleusen 1 11 daagse busreis - Vertrek: 19 juli, 16 aug, 20 sept Inclusief: 10 hotelovernachtingen I 10x ontbijt lOx diner Stads- I rondrit Boedapest en Wenen o.l.v. een gids Begeleiding door uw -"--uffeur, tevens reisleider Ver- ir per Comfort Class touringcar 8 daagse busreis - Vertrek: 15 juli, 19 aug, 16 sept Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet 7x diner Compleet programma Begelei ding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7