Robin de Pagter is gouden wissel bij Goes i r SPORT 39 AZW verslaat WHS in de verlenging KARAKTERISTIEK DINSDAG 21 MEI 2013 I Spits Peter Dieleman van Zaamslag (links) is een tegenstander van Roda Boys te vlug af. Zijn ploeg won zaterdag met 2-0 van de tegenstander uit Aalst. De return eindigde met 3-2 in het voordeel van Roda Boys. Daardoor blijft Zaamslag op koers voor promotie naar de eerste klasse, foto Mark Neelemans der geen kans meer weg. Roda Boys kwam nog met negen spe lers te staan toen de frustraties bij Jordanis Moschatsis en Maikel van Opijnen hoog opliepen. Zaam slag verzuimde nog de gelijkma ker te scoren. Na het laatste fluit signaal van scheidsrechter El-Ha- jouti waren er vreugdetaferelen bij Zaamslag, terwijl de thuisspe- lers met gebogen hoofd op de grond zaten. Roda Boys degra deert na dertig jaar naar de twee de klasse op een moment dat de club een aantal versterkingen, on der wie Jean-Philip Becht, heeft aangetrokken. De geboren Terneu- zenaar, die overkomt van hoofd klasser Stedoco, wa$ gisteren aan dachtig toeschouwer. Schaap: „Dit is een harde klap voor de ver eniging. Ik verwacht dat Zaam slag net als Terneuzense Boys niet langer dan een jaar eersteklas ser zijn. In Zeeland hebben ze veel minder keus om spelers aan te trekken". Voor de beslissende duels tegen Bruse Boys ontbreken Dieleman, Joris Rademakers en Hamelink in de eerste wedstrijd vanwege een schorsing. Ook Mare de Haas en Tommy Tissink ko men door blessures niet meer in actie. Van den Hemel: „We zoe ken naar een oplossing. Eerst hier van genieten." MIDDELBURG - In de jacht op pro motie naar de tweede klasse zijn AZW en Nieuwdorp nog steeds in de race. AZW versloeg na ver lengingen WHS met 4-2. De Axel aars nemen het nu een in twee kamp op tegen Tholense Boys. Yerseke won met 5-3 bij Nieuw dorp, maar de thuisploeg maakte een doelpunt meer en gaat dus door naar de volgende ronde. Ja- nick van As was met drie treffers het goudhaantje voor Nieuwdorp. Voor Arnemuiden viel het doek na een 2-1-verlies (na de verlen ging) tegen Tholense Boys. De heenwedstrijd eindigde in 2-2. Zaterdag speelden MZVC en VCK met 0-0 gelijk en de return werd maandag door de Middelburgse ploeg met 2-1 gewonnen. Daar door spelen Nieuwdorp en MZVC voor een plek in de twee de klasse. VCK is gedegradeerd naar de derde klasse. WHS-AZW 2-4: Na de 2-2 van vorige week deden beide strijdlus tige ploegen ook deze keer niet veel voor elkaar onder. De ploeg uit Sint-Annaland opende de sco re door een doelpunt van Arman do van de Reepe. Dennis Le Feber bracht de stand namens AZW weer in evenwicht. Vorig jaar speelde WHS voor lijfs behoud en nu kon de ploeg pro moveren naar de tweede klasse. AZW kwam op 1-2 door een goal van Sam Strijdonk, maar Van de Reepe zorgde voor de gelijkma ker. Na negentig minuten stond er 2-2 op het scorebord en dit bete kende verlengen. Daarin waren de Zeeuws-Vlamingen beter en werd het 2-3 door Niek de Meijer en 2-4 door Mustafa Yilmaz. Nieuwdorp-Yerseke 3-5 (0-1). Rody Bakker 0-1 en 2-5, Janick van As 1 -1 2-1 en 3-5, Bernie Steketee 2-2, Bart van Steveninck 2-3, Arjen de Koeijer 2-4. MZVC-VCK 0-0. VCK-MZVC 1-2 (1-1). Meivin Cal- jouw 0-1, Merijn Dek 1-1, Krieger 1-2. Arnemuiden-Tholense Boys 2-2. Doelpunten Arnemuiden: Jasper Pruy- sers (2x). Tholense Boys: Werner Marsman, Matthijs van Stee 2-2.. Tholense Boys-Arnemuiden 2-1 (1-0). Freddy Simons 1-0, Arjen Reijn- houdt 1-1, Niels Hopmans 2-1. door Mitchel Minnaard HORST AAN DE MAAS - Na afloop van de met 1-4 gewonnen wed strijd draaide Gérard de Nooijer zich even om. De trainer van hoofdklasser Goes zag Robin de Pagter in zijn ooghoeken een praatje maken. Hij wilde zijn aan valler nog even complimenteren met zijn goede invalbeurt in de tweede wedstrijd voor de nacom- petitie. Zaterdag begon de spits nog in de basis, maar door zijn mindere spel in de thuiswed strijd moest hij twee dagen later op de bank beginnen. Maandag kon iedereen die Goes een warm hart toedraagt alleen maar blij zijn met het spel van De Pagter. In de zestigste minuut loste de speler, die na dit seizoen naar GPC Vlissingen vertrekt, Ray Kroon af. Dertig minuten la ter had hij een goal en een assist op zijn naam. „Toen ik hoorde dat ik maandag niet in de basis zou staan, was ik natuurlijk niet blij", gaf de 'gouden wissel' toe. „Ik speelde zaterdag niet mijn bes te wedstrijd van het seizoen, maar ik was zeker niet de enige." De Pagter zag vanaf de bank hoe Yves Nyemb een kleine tien mi nuten voor rust de 0-1 binnen schoot. Er leek na de 2-1-thuisze- ge geen vuiltje aan de lucht voor Goes. De Pagter liep naar de mid dellijn om erin te komen toen Thom Derks de gelijkmaker te gen de touwen schoot. Pas in de laatste tien minuten vlo gen de kansen erin voor Goes. Rechtsback Milton Roemeratoe, die de zieke Rick de Punder mocht vervangen, zette zijn ploeg vanaf een kleine dertig me ter weer op voorsprong. Na die goal was het verzet van eersteklas ser Wittenhorst gebroken en kreeg De Pagter in de slotfase zijn 'ten minutes of fame*. „Bij de eerste steekbal die ik kreeg, zag ik Nyemb vrij staan. Ik gaf de bal maar af, want stel je voor dat ik zelf zou schieten en ik had gemist. Ik zat dit seizoen al niet zo lekker in mijn vel, want ik had dit seizoen veel last van een scheurtje in mijn hamstring. Ik heb daardoor tien duels gemist. En ook niet heel vaak gescoord." Vlak voor tijd zorgde De Pagter er met zijn doelpunt voor dat er toch nog een grote uitslag op het scorebord verscheen. Een terech te uitslag, vond zijn trainer. „Het krachtsverschil was groot. Buiten om de tien moeilijke minuten na de gelijkmaker waren wij de bete re partij." Dat de door De Nooijer ingebrachte De Pagter belangrijk Goes-Wittenhorst 2-1 (0-0): 48. Thom Derks 0-1, 57. Gert Jan van Leiden 1-1,65. Gert Jan van Leiden 2-1. Scheidsrechter. C. Pijpers (Bre da). Gele kaart Thijs van den Dries (Goes), Bart Verheijen, Gijs Hagens (beiden Wittenhorst). Aantal toe schouwers: 220. 9 Wittenhorst-Goes 1-4 (0-1): 38. Yves Nyemb 0-1, 59. Thom Derks 1 -180. Milton Roemeratoe 1 -2, 82. Yves Nyemb 1-3,86. Robin de Pagter 1-4. Scheidrechter R. Me- ijers (Beek). Gele kaart: Thom Der ks en Tom Zanders (beiden Wit tenhorst), Dangelo Martien (Goes). Aantal toeschouwers: 730. was, deed de hoofdtrainer goed. Maar dat ook de andere invallers het naar behoren deden, vond hij nog belangrijker. „Zaterdag zaten Milton Roemera toe en Stephan van de Boor nog op de bank, maandag stonden ze negentig minuten op het veld en speelden ze allebei naar behoren. Ook de invallers Lorenzo de Groot en Rob Schalkoort vielen goed in. Zo zie je dat het goed zit in het team." Na de twee winstpartijen heeft De Nooijer dan ook veel vertrou wen in de komende twee wed strijden tegen Best Vooruit. „Van de laatste acht wedstrijden heb ben we maar één keer verloren", zei de trainer, die er met Mah- boeb Rahimi (Jong NAC) weer een versterking voor volgend seizoen bij heeft. „Dat geeft ver trouwen, maar geen garantie voor een goed resultaat."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 79