Storing reservering theaters verholpen FAIR] Café voor Thermphossers I I Onderwijsinjlatie Ontslagen werknemers Thermphos wachten op teken van leven mobiliteitscentrum. 18 ZEELAND MOBILITEITSCENTRUM Middelburger ontsnapt aan roof Dinsdag TOEGANG Entree 5,~ Kinderen gratis Parkeren gratis vr 24 met 10.00-17.00 za 25 met 10.00-17.00 zo 26 mei 10.00-17.00 24, 25 en 26 mei ZEEUWSE ROZENTUIN THEMA'S design en kunst 4 interieur en decoratie 4 huis en tuin 4- duurzaamheid en milieu 4 streekproducten 4 bodyverzorging -f live muziek 4 papegaaien op het terrein 'Het is toch ongekend dat we al vijf maanden wachten en niet worden geïnfor meerd over het hoe en wat' BANENMARKT Hoe vaak per jaar past DELTA de variabele leveringsprijs van elektriciteiten gas aan? Marleen Blommaert 'We horen niks' F Er valt een brief voor mijn pendelpuber in de bus van de Universi teit Leiden, de oudste universiteit van Nederland, ge sticht in 1575 en betaald door Willem van Oranje met gecon fisqueerde gelden van de katho lieken. En al snel door Filips II ketters verklaard. Maar de grote christelijke godsdienstoorlogen in de Lage Landen liggen ach ter ons, dus ben ik best bereid ook dit kind naar Leiden te la ten gaan. Ze hebben er immers grote wetenschappers gehad, Nobelprijswinnaars zelfs. En als u nog eens een afwijzing krijgt op een sollicitatie be denk dan dat ze in Leiden Al- bert Einstein in eerste instantie ook afwezen toen hij solliciteer de. Dus de lat ligt daar hoog. Wel vind ik het wat vroeg. Ze moet immers nog overgaan naar VWO 6, maar dat 'phi- shing' naar pubers zal wel steeds vroeger beginnen, ver moed ik. De brief biedt haar een stoom cursus in de zomervakantie voor 5VWO-ers aan. Ze kan daar getraind worden voor haar examens. In een groepje van vijf behandelt een jonge, gemo tiveerde docent met jarenlange ervaring in twee dagen vrijwel alle stof uit VWO 4 en 5. Natuurlijk moet je er wel snel bij zijn, want de belangstel ling is groot. €250 per vak. Ver der bieden ze nog de examen cursus, de herkansingscursus, de kerstvakantiecursus, de ta lenttraining en de rekenvaardig- heidstraining aan. Betalen aan een universiteit zo dat mijn kind voorbereid is op het middelbare schoolexamen VWO? De middelbare school waar ze de basisschoolvaardig heden rond cijferen en spelling uitgelegd moesten krijgen om dat dat niet fatsoenlijk was ge beurd op de basisschool. Meer toetsen, opschroeven nor men, meer eisen, weg van de zesjescultuur, excellente topin stituten, Nederland kennisland, daar moet het heen! Begin ge woon weer eens bij de basis, goed onderwijs op de basis school. Artikel 23 lid 1 van de Grondwet stelt: "Het onderwijs is een voorwerp van de aanhou dende zorg der regering." Mis schien hadden we dat anders moeten formuleren, ik heb dat namelijk ook, 'aanhoudende zorg'. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns TERNEUZEN - Theaterliefhebbers die voorstellingen voor het ko mend seizoen bij één van de drie Zeeland Theaters willen reserve ren, kunnen weer terecht. Op vrijdag vóór Pinksteren liep het reserveringssysteem vast. Dat was waarschijnlijk niet alleen te wijten aan de overweldigende be langstelling, maar ook aan een 'aanval' van online ticketshops, vermoedt directeur Frans Lie- vens. Hij meldt dat de storing vrij dagmorgen een paar uur duurde en omstreeks de middag weer Honden aangelijnd toegestaan www.zeeuwserozentuin.nl KATSE GROENEWEC 3, KATS tel. 0113-600361 door Frank Balkenende MIDDELBURG - De helft van de ont slagen medewerkers van de faillie te fosforfabriek Thermphos zit nog thuis. Het mobiliteitscen trum dat hen een duwtje in de rug zou moeten te geven bij hun speurtocht naar ander werk, is nog steeds niet open. Althans, de mensen die het betreft hebben er nog niets van gehoord. Vandaag is er voor Thermp- hos-mensen die nog werk zoe ken, een banenmarkt op de HZ University of Applied Sciences. Het is dat ze door het Plusburo (personeelsvoorziening, scholing en mobiliteit) in Vlissingen zijn bijgepraat, want van de kant van het Mobiliteitscentrum Thermp hos blijft het stil. Het is wel de ini tiator van de banenmarkt, al wordt die georganiseerd door het Werkgevers Service Punt en uitke ringsinstantie UWV. „Het is toch ongekend dat we al vijf maanden wachten en niet worden geïnformeerd over het hoe en wat. We weten niet eens waar het mobiliteitscentrum wordt gevestigd en wie de uitvoe ring op zich neemt", bromt een groepje ex-Thermphossers. Omdat de meeste Thermphossers op Walcheren wonen, hebben de drie Walcherse gemeenten het voortouw genomen om voor hen een mobiliteitscentrum op te rich ten, zoals dat begin 2012 ook ge beurde voor de mensen van de failliete aluminiumproducent Zal- co. Het Mobiliteitscentrum Therm phos zou in maart de deuren ope nen, maar het wordt nu begin juni, zegt de Middelburgse wet- houder Chris Simons, bestuurlijk coördinator van het mobiliteits centrum. „Orionis, het leer-werk- bedrijf van de drie Walcherse ge meenten, wordt verantwoordelijk voor het reilen en zeilen van het mobiliteitscentrum. Loketten zijn te vinden in de stadskantoren van Middelburg en Goes." Volgens Simons was er meer voor bereidingstijd nodig dan gedacht. „We wilden onder meer een goe de projectleider aanstellen. Dat gaat gepaard met procedures en dus tijd." Het gebrek aan informatie waar over Thermphossers klagen, baart Simons zorgen. „Ik ga er achter heen. Het is wel zo dat als het gaat om de informatievoorzie ning, het UWV op dit moment als eerste aan zet is. De gemeen ten hebben de gegevens van de be trokken mensen nog niet." Bij het UWV was vrijdag nie mand bereikbaar voor een reactie op de klachten over gebrekkige in formatie die leven bij de ex-Thermphos-medewerkers. Niettemin staan vijf maanden voorbereidingstijd in schril con trast met wat een jaar eerder werd geflikt voor Zalco'ers. Dat mobiliteitscentrum, aangejaagd door de provincie en uitgevoerd doot UWV, was een maand na da to al operationeel. was opgelost. Buitenlandse (Bel gische) klanten en theaterbezoe kers die niet via internetbankie- ren betalen, konden het pinkster- weekeinde nog niet online reser veren. Via info@scheldetheater.nl konden zij hun verlangens wel kenbaar maken. Hun bestellingen worden deze week zo spoedig mo gelijk in behandeling genomen. Lievens hoopt snel een oplossing te vinden om problemen met re serveringen voor de theaters in Terneuzen, Middelburg en Goes in de toekomst te voorkomen. VLISSINGEN - Plusburo BV in Vlis singen - 'makelaars in mobiliteit' - is in het gat gesprongen dat het op te richten Mobiliteitscentrum Thermphos openlaat. Sinds begin april kunnen ex-Thermphossers elke donderdag terecht in het Plus Café aan de Industrieweg. Ruim veertig mensen zijn weke lijks present. „We doen dat vanuit onze maatschappelijke verant woordelijkheid. Je kunt deze men sen toch geen maanden lang aan hun lot overlaten. Dan slinken hun kansen op de arbeidsmarkt nog verder. En het is door de cri sis al moeilijk genoeg", zegt direc teur Herbert Dettingmeijer. Hij is niet bijster te spreken over de vaart waarmee de Walcherse gemeenten het mobiliteitscen trum op poten zetten. „Ik heb de indruk dat er niet veel gebeurt." Het Plusburo is nauw betrokken bij Thermphos. De tachtig mede werkers die de fabriek bewaken, de veiligheidssystemen controle ren en kopers van dochterbedrij ven van Thermphos ondersteu nen, zijn feitelijk in dienst van Plusburo. Voor werkzoekende oud-medewe- rers van Thermphos is er vandaag een banenmarkt. Ze kunnen tussen 16.00 en 20.30 uur terecht bij de HZ University of Applied Sciences in Vlissingen. Naast een aantal bedrijven en in stanties, zijn acht detacheringsbu reaus present. De Thermphos-mensen zoeken vooral banen in de industrie en de techniek. Een aantal speurt naar administratief en facilitair werk. Het antwoord vindt u elders in deze krant. Meest klantgerichte energieleverancier CUSTOMER CENTRIC DNA AWARD 2013 In het Plus Café kunnen de werk zoekende Thermphossers bijpra ten en elkaar helpen. Drie coaches behandelen elke bijeenkomst een thema. Bijvoorbeeld hoe je han dig gebruik kunt maken van socia le media in de zoektocht naar werk, maar ook aan welke voor waarden een sollicitatiebrief anno 2013 moet voldoen. „De mensen waarderen wat we doen. Ze leren iets, ontmoeten en ondersteunen elkaar en er is gezelligheid. In die zin is het een café, maar dan zon der drank", legt coach Anina Har- tog uit. Vooral de vijftigplussers - en dat is bij Thermphos een rede lijk grote groep - hebben volgens haar baat bij tips tricks. Ongeveer de helft van het Therm phos personeel heeft andere werk gevonden. Van de aanvankelijk 418 ingeschreven Thermphossers, moeten er nog 216 worden bemid deld. MIDDELBURG - De politie zoekt ge tuigen van de poging een 20-jari- ge Middelburger te beroven. Deze liep zaterdag even na 22.40 uur via de Agaat richting NS station Middelburg, toen hij werd be dreigd en vastgepakt door een man. De Middelburger verzette zich en kon wegrennen. De dader (ca. 20 jaar; 1,90 m; kort krullend kroeshaar; donkere huid) hield zich op in een groepje. De politie zoekt twee vrouwelijke getuigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 66