Wemeldinge zet stap naar promotie SPORT 43 Bruse Boys nu tegen Zaamslag Oostburg gaat een ronde verder Joost de Kubber naar VC Vlissingen Steen redt het niet tegen FC Bergen De Meeuwen verliest finale DINSDAG 21 MEI 2013 De spelers van Luctor'88 vieren de overwinning op Nieuw Borgvliet. foto Johan van der Heijden. een vroegtijdig stadium al te be slissen. Voor het doel van de te genstander ontbrak vaak de rust", aldus Nels Rijvers. Met nog een klein kwartier te gaan kon de winnende coach het zich permitteren om B-junior Barry Olierhoek het veld in te sturen. Enkele minuten later leg de de hard werkende Rutger van Rossum de bal panklaar voor in valler Wesley de Jonge, die zo de 3-0 op het bord bracht. „Inder daad, niet zelfzuchtig, al word ik er wel eens op gewezen dat ik dit wat meer zou moeten zijn", al dus een blije Van Rossum na af loop, voordat hij zich opnieuw in het feestgedruis stortte. Luctor'88-Nieuw Borgvliet 3-0 (1-0). Stefan Boonman 1-0, Paul van der Dries 2-0, Wesley de Jonge 3-0. Scheidsrechtert. Steeman (Brussel). Gele kaart: Kees van der Velde, Sebas- tiaan Tempelaars en Brandon Mas seurs (allen Nieuw Borgvliet), Roy van Leeuwen (Luctor'88). Aantal toeschou wers: 200. door Robin Hamelink MIDDELBURG - Voor promotie naar de derde klasse van het zaterdag voetbal komen nog vier Zeeuwse ploegen in aanmerking. Wemeldin ge won zaterdag met 7-1 van Beek Vooruit. In Sint-Maartensdijk was Smerdiek met 5-2 te sterk voor Rimboe. Arendskerke speelde met 4-4 gelijk tegen ONI uit 's-Graven- moer en moet afwachten of het in de derde klasse blijft. ZSC'62 kreeg een pak slaag bij HSSC'61: 7-1. Wemeldinge-Beek Vooruit 7-1: De bezoekers uit Prinsenbeek, met Pierre van Hooijdonk in de gelederen, werden afgetroefd op inzet, felheid en snelheid. De oudere spelers van Beek Vooruit werden bij vlagen langs alle kan ten voorbij gelopen. Dennis Wis se opende de score voor Wemel dinge. In het eerste bedrijf kwam Beek Vooruit er niet aan te pas en kon Remi Bruijnooge voor 2-0 en 370 zorgen. De thuisploeg ging daarna vrolijk door met scoren. Bruijnooge maakte de 4-0 en Ni- géi Beenhakker mikte de 5-0 bin nen. Etiënne Simons redde de spreekwoordelijke eer. Bruijnoo ge schoot kort hierna een corner rechtstreeks in het doel. Beenhak ker bepaalde de eindstand op 7-1. Wemeldinge speelt volgende week tegen SKNWK om promo tie naar de derde klasse. Beek Vooruit degradeerde naar de vier de klasse. Smerdiek-Rimboe 5-2: De wed strijd begon tam en beide ploe gen kregen amper een kans. Vlak voor rust prikte Dennis Moerland de 1-0 in het doel. In de tweede helft draaide Erhan Karakurt de wedstrijd om in het voordeel van Rimboe. Hij zorgde met twee tref fers voor 1-2. In de laatste tien mi nuten gaf Smerdiek gas en werd het 2-2 door een benutte straf schop van Erik van Haaften. Mo hammed Allali schoot de thuis ploeg op voorsprong en Dennis Polderman mikte heel mooi een vrije trap in het doel. In de blessu retijd zette Stefan Lindhout de 5-2 op het scorebord. Zaterdag speelt Rimboe thuis te gen Kruiningen en is Smerdiek af hankelijk van dat resultaat. Krui ningen won de eerste wedstrijd van Smerdiek en heeft aan een punt genoeg om te promoveren naar de derde klasse. ONI-'s-Heer Arendskerke 4-4: Er leek geen vuiltje aan de lucht voor de bezoekers. In de eerste helft waren de Bevelanders heer en meester. Met een prachtige goal van Robin Loopik werd het 0-1. Michel Harinck zorgde voor de 0-2 en Ricardo Kriekaard voor de 0-3. John Brtfeders verkleinde de achterstand, maar Michiel Bouwman prikte de 1-4 binnen. In de tweede helft was ONI duide lijk de betere ploeg. Thomas Heij- blom zorgde voor de 2-4 en Scot- ty van Leeuwen voor de 3-4. Dik in de blessuretijd schoot Sander Blom de gelijkmaker in het doel. De strafschoppenserie die hierna volgde werd door de thuisploeg gewonnen. Arendskerke heeft nog een water kansje om in de derde klasse te blijven. Waarde-ONI moet dan in 0-0 eindigen en Waarde moet de strafschoppenserie verliezen. Bij elk ander resultaat degradeert Arendskerke naar de vierde klasse. HSSC61-ZSC62 7-1: De derde klasse is heel ver weg voor ZSC'62. Dat is de conclusie na de eerste wedstrijd in de nacompeti- tie, waarin de ploeg uit Scharen- dijke met 7-1 klop kreeg van HSSC'61. „De nederlaag was te recht, maar geflatteerd", aldus ZSC-trainer Bram Kot. Zaterdag moet ZSC'62 met forse cijfers winnen van derdeklasser Unitas en dat zal een hels karwei worden. „In principe is het over, maar je weet het maar nooit. HSSC dacht vorige week ook dat het over was. We hebben in elk geval de strafschoppenserie ge wonnen. We moeten zaterdag ge woon onbevangen gaan voetbal len", besefte Kot zich. Mike de Voogd redde de eer na mens de ploeg uit Scharendijke. BRUINISSE Bruse Boys en Zaamslag vechten samen uit wie er volgend jaar in de eerste klasse van het zaterdagvoet bal uitkomt. Bruse Boys was over twee duels beter dan SV Capelle. Na het 1-1-gelijk- spel van zaterdag werd er maandag met 2-1 gewonnen. Robin Meertens scoorde vlak voor rust, Capelle-spe- ler Rik Leijtens maakte een eigen goal. Johan Vroeginde- weij kreeg een rode kaart. VLISSINGEN Zeeland Sport is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de volgende ronde van de nacompetitie. Oostburg was maandag met 1-3 te sterk. De Zeeuws-Vlamin gen treden nu aan tegen Luc tor'88, met promotie naar de derde klasse als doel. Abuba- kar Kourouman zette Oost burg op voorsprong. Mat- thieu de Smit maakte 1-1, maar Davy Maes en Justin Malcorps beslisten het duel. VLISSINGEN Joost de Kubber komt met ingang van volgend voetbal seizoen uit voor VC Vlissin gen. De vrije verdediger komt over van Zeelandia Middelburg. Na de komst van De Kubber bestaat de se lectie bij VC Vlissingen uit 21 spelers. Eerder werd al be kend dat trainer Ruud Pen- nings de overstap maakt van Zeelandia Middelburg naar Vlissingen. BERGEN OP ZOOM De voetballers van Steen spe len ook volgend seizoen in de vierde klasse van het zon dagvoetbal. De tweede wed strijd tegen FC Bergen ging, net als de eerste, verloren: 4-2. Steen kwam fel uit de startblokken, maar de Berge- naren pakten de voorsprong en gaven die ook niet meer weg. Voor de Zeeuws-Vla mingen was Sander van Re- mortele tweemaal trefzeker. WERKENDAM Waar Hoek wel de districts beker veroverde, ging het bij de voetbalsters van De Meeuwen mis. De ploeg uit Zoutelande ging in de eind strijd, die zaterdag ook op het veld van Kozakken Boys in Werkendam werd ge speeld, zwaar onderuit De Meeuwen verloor met 6-1 van Hilvaria uit Hilvaren- beek. De Meeuwen speelde ruim een helft met tien speelsters. Marlous Strieker kreeg rood na het neerhalen van een doorgebroken tegen standster. Rian Janse redde de eer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63