ZSC'62 wordt ruw uit droom gehaald in Hei en Boeicop Margo Vermue toont zich uniek met Uniek 42 SPORT Bruse Boys speelt tweeluik tegen Zaamslag voor een plaats in de eerste klasse. KARAKTERISTIEK KARAKTERISTIEKEN Bruse Boys 'onterecht' naar finale door Klaas Verspoor HEI EN BOEICOP - De derde klasse is héél ver weg voor ZSC'62. Dat is de conclusie na de eerste wedstrijd in de nacompetitie, waarin de ploeg uit Scharendijke met 7-1 klop kreeg van HSSC'61. „De neder laag was terecht, maar wel geflat teerd", aldus ZSC-trainer Bram Kot. Komende zaterdag moet ZSC'62 met forse cijfers winnen van der deklasser Unitas en dat zal een hels karwei worden. „In principe is het over, maar je weet het maar nooit. HSSC dacht vorige week ook dat het over was. We hebben in elk geval de strafschoppenserie- gewonnen. We moeten zaterdag gewoon onbevangen gaan voetbal len", besefte Kot zich. ZSC'62 liep zaterdagmiddag in het Zuid-Hollandse Hei en Boeicop in de val zoals tegenstan der HSSC'61 dat een week eerder deed bij Unitas. Kot had veel ruimte achter de verdediging van HSSC'61 verwacht, maar in plaats daarvan zorgde zijn defensie voor dat verschijnsel. „Zij speelden veel met de lange bal van achter uit, en wij speelden heel compact. Alleen speelden wij te vaak op één lijn. Ik heb ons zelden zo zien verdedigen. Vier goals vallen na dat er een bal over onze verdedi ging valt." Na een klein kwartier opende HS SC'61 de score. Scheidsrechter Kuintjes zag geen overtreding in een duwtje in de rug van Mark Provoost en Benny van Es passeer de doelman Raymon Bodbijl. Vier minuten later maakte Van Es er al 2-0 van en in de 34e minuut zorg de Floris Kool voor de 3-0. ZSC'62 door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Het bar slechte weer speelde zaterdag de Schouwse Ruiters behoorlijk par ten. De piste van de Weelruiters in- Nisse bleek door de vele regen niet bruikbaar en was de organisatie za terdagmorgen in alle vroegte ge noodzaakt om uit te wijken naar Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joos- land. Door een overwinning in de klasse L deed Margo Vermue uit Kwadendamme met de merrie Uniek goede zaken in de competi tie om de Zeeuwse Springtrofee. Met enkele moeilijke wendingen kregen de ruiters van bouwer Stef Nelissen een technisch moeilijk parkoers voor de kiezen. In L wis ten acht combinaties zich voor de barrage te plaatsen. De Braban ders waren met vijf duidelijk in de meerderheid. Maar met goud, zilver en brons toonden de Zeeuwen zich overtuigend de bes te. Julia Poppe bracht met de ruin Rubistern als eerste het spel op de wagen. De amazone stuurde de Rubiquil-zoon in 41.50 secon den foutloos rond. Een tijd waar de Brabanders het antwoord schuldig op moesten blijven. Rick liet zich ook" niet onbetuigd. „Voor rust waren er een aantal momenten waarop wij konden scoren. We kregen drie of vier goe de mogelijkheden, maar we kon den de scorende man niet vin den." In de pauze hield Kot zijn man nen voor dat alles nog mogelijk was, maar het liep anders. Door goals van opnieuw Van Es, Bas Scheenhart, Floris Kool en een ei gen doelpunt van invaller Erik de Vrieze liep de thuisploeg uit naar 7-0. Pas in blessuretijd deed ZSC'62 iets terug, doordat Mike de Voogd een voorzet van Robin Provoost bij de tweede paal bin nengleed. „De tweede helft heb ben we zelf nog redelijk gevoet bald, maar dit is een harde les voor ons", concludeerde een te leurgestelde Kot. HSSC'61-ZSC'62 7-1 (3-0). 14. Bennie van Es 1-0,18. Bennie van Es 2-0, 34. Floris Kool 3-0, 52. Ben nie van Es 4-0, 59. Bas Scheenhart 5-0, 72. Floris Kool 6-0, 86. Erik de Vrieze (eigen doelpunt) 7-0, 92. Mike de Voogd 7-1Scheidsrech ter: W.H. Kuintjes (Zuilichem). Ge le kaart: Justin Vaane en Arjan Smalheer (ZSC'62), Floris Kool en Ferry Uitenboogerd (HSSC'61). Aantal toeschouwers: 225. ZSC'62: Raymon Bodbijl, Justin Vaane, Mark Provoost, Jos Erades, Joeri de Voogd (Rini Hart), Michiel Schipper (Martin van der Schee), Yoeri de Voogd, Barry van de Stel, Nicky van der Velden, Robin Pro voost en Arjan Smalheer (Erik de Vrieze). Zoeteweij uit Goes leek met de merrie Wancorra B dit wel te luk ken. Maar door een kleine aarze ling van Tlaloc la Silla-dochter op de steilsprong kwam de combina tie hiervoor een tel tekort. De combinatie moest naar later bleek genoegen nemen met de derde stek. Maar het venijn zat voor Julia Poppe in de staart. De mer rie Uniek deed onder het zadel van Margot Vermue haar naam eer aan. Als een hinde scheerde de Murano-dochter in 35.70 secon den naar een overtuigende over winning. „Ik vond het een behoor lijk moeilijk parkoers. Voorlangs die dubbelsprong, daar lag de winst. Er naar toe was een verra derlijk lijntje. Maar Uniek gaf mij in het basisparkoers al het gevoel dat het goed zat", zei Vermue. Ondanks het verlies toonde Julia Poppe zich niet echt teleurge steld. „Jammer. Ik wist ook wel waar de winst lag. Maar ik vond het een te gewaagd lijntje. Daar om wilde ik de gok niet wagen. Rubistern is een Rubiquil-afstam- meling. Een paard met veel dres- suurbloed. Ik heb hem nu aardig aan het springen. En hij toont nog veel progressie, maar ik wil hem niet overvragen." door Klaas Verspoor BRUINISSE - SV Capelle maakte dit pinksterweekend kennis met de kreet 'Luctor et Emergo'. Voetbal lend gezien verdiende de Brabant se ploeg over twee duels de zege, maar Bruse Boys knokte zich door een 1-1-gelijkspel en een 2-1-thuiszege naar de finale van Zaterdag. SV Capelle - Bruse Boys 1-1 (0-0). 52. Jurgen van Seist (strafschop) 1-0. 70. Domenique van den Berge 1-1. Scheidsrech ter: S. van Wijk. Gele kaart: Rudi van der Bijl en Marco Ketting (Bru se Boys). Aantal toeschouwers: 800. Bruse Boys: Mark Giljam, Rudo van den Berge, Olaf Willemse, Jo- han Vroegindeweij, Nathan Olree, Jasper Maaskant (79. Gerard Vo gel), Rudi van der Bijl, Marco Ket ting, Dennis Hoep, (61. Robin Meertens), Thomas Groeneveld en Domenique van den Berge. Maandag. Bruse Boys - SV Capelle de nacompetitie. De lelijkste over winningen zijn de mooiste en on der die rubriek kan deze Bruse ze ge ook geschaard worden. De Bru se ploeg moest, vooral op maan dag, diep gaan. Maar alle puzzelstukjes vielen op zijn plaats voor de ploeg van trai ner Wim Nieuwland. „Alles zat mee. Het is zwaar onterecht dat 2-1 (1-0). 42. Robin Meertens 1-0, 86. Rik Leijtens (eigen doelpunt) 2-0, 87. Tom Janssen 2-1. Scheids rechten M. Jobse (St. Laurens). Ro de kaart (2x geel): 69. Joban Vroegindeweij (Bruse Boys). Gele kaart: Nathan Olree en Olaf Wil lemse (Bruse Boys), Christian van Hilst en Rik Leijtens (SV Capelle). Aantal toeschouwers: 425. Bruse Boys: Mark Giljam, Rudo van den Berge, Olaf Willemse, Jo- han Vroegindeweij, Nathan Olree, Robin Meertens (43. Dennis Hoep), Jasper Maaskant, Rudi van der Bijl, Domenique van den Ber ge, Thomas Groeneveld en Marco Ketting. wij doorgaan. Karakteristiek zijn de goals, maar ik heb er maling aan. Voor de ploeg en voor de club is dit prachtig", reageerde Nieuwland. In de aanloop naar de tweekamp maakte Nieuwland zich nog zor gen of zijn ploeg er na een minde re periode wel weer zou staan. Zijn selectie stelde hem zaterdag al gerust en tijdens de return toonde de ploeg nogmaals een leeuwenhart. „Dit is vooral een overwinning van het collectief', vond doelman Mark Giljam. De 34-jarige sluitpost, die zijn ploeg in Sprang-Capelle behoed de voor een nederlaag, strooide met complimenten voor zijn ploeggenoten. „Al die gasten heb ben hun stinkende best gedaan. Ik heb er eindelijk weer eens van kunnen genieten. Maar we krui pen door het oog van de naald. De spelers van Capelle vroegen zich ook af hoe je kunt verliezen van zo'n ploeg. En dat moeten ze zichzelf maar eens af gaan vra gen." Capelle-trainer Patrick Berkel- mans baalde na afloop als een stekker. „Wij hadden het thuis al moeten afmaken. En de manier waarop je dan hier verliest, is heel zuur." Capelle pakte, evenals in het eer ste duel, van meet af aan het ini tiatief en legde in de stromende regen een moordend tempo op de mat. In de zestiende minuut schoot Davey van Balkom hard op de paal, maar ondanks het veldo- Luctof88 juicht. Na het 2-2-gelijkspel in de heenwedstrijd won de zondagclub uit Heinkenszand het tweede duel met Nieuw-Borgvliet met 3-0. Luctof88 treft nu in de tweede ronde Oostburg. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54