Windpark OSK bv vecht bij rechter aanleg zwembad Neeltje Jans aan DARIJS 20 SCHOUWEN-DUIVELAND TOERISME RECREATIE Recreatiesector controleert eigen milieudoelen Eilandelijke runningteams volbrengen taak Dagattracties op Schouwen-Duiveland kampen met een slecht voorseizoen. 66 Ik sta momenteel niet te juichen, maar dit voorseizoen is ook weer niet bar slecht DAGATTRACTIE IN CIJFERS ZIERIKZEE - Recreatiebedrijven op Schouwen-Duiveland mogen in de toekomst zichzelf controleren op het uitvoeren van de milieuregels. De bedrijven moeten naar de ge meente een verslag sturen waarin zij uitleggen wat zij op milieuge bied hebben gedaan. Ambtenaren houden vervolgens steekproeven. De methode wordt sinds vorig jaar toegepast in de Schouwse ho reca. B en W willen nu ook de re creatiesector 'slim' controleren. De zelfcontrole wordt aangekon digd in het Handhavingsprogram- ma 2013, dat op 30 mei aan de ge meenteraad wordt voorgelegd. In de planning staan dit jaar nog 290 milieucontroles bij bedrijven die qua prioriteit hoog scoren. Verder is er capaciteit voor 180 controles naar aanleiding van klachten of acties. De horeca mag nog honderd bezoeken verwach ten en voor evenementen rukken de controleurs 150 keer uit. In Zeeland wordt een Regionale Uitvoerings Dienst (RUD) opge richt. Schouwse ambtenaren moe ten een controle-achterstand inha len, voordat de gemeente taken mag overdragen aan de RUD. ZIERIKZEE - De twee Schouwen-Dui- velandse hardloopteams hebben de jaarlijkse Roparun volbracht. Exacte sponsoropbrengsten voor de kankerbestrijding zijn nog niet bekend. Het Schouws Running Team, dat in Parijs startte, schat de opbrengst op 10.000 euro. Het Bru's Running Team ging in Ham burg van start en schat de op brengst op 'ergens tussen acht en tienduizend euro.' Beide teams finishten maandag middag zonder grote blessures in Rotterdam. Beide teams tellen acht lopers en vijftien verzorgers. Onder de Bruënaren is één hand-biker. 'De stemming is op perbest. Een paar mensen zitten er helemaal doorheen," meldde de Schouwse teamcaptain Henk Kortelever maandag. 'Het glas moet altijd De Schouwse dagattracties kennen een matig voorseizoen vanwege het slechte voorjaarsweer. Maar bowlen op de vernieuwde baan van Sportcentrum Westerschouwen kan altijd, foto Pieter van der Laan In Zeeland zijn in het seizoen 2010/2011 circa 40,3 miljoen uit stapjes gemaakt. Dat heeft het Kenniscentrum Kusttoerisme in Vlissingen berekend. De Efteling was in 2011 de meest- bezochte dagattractie van Neder- door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - We hadden één mooie pinksterdag. Hemelvaartsdag kon ermee door, maar verder... Mocht het niks worden met deze zomer, dan is dat inmiddels de vierde op rij. Marcel Willemse, algemeen mana ger van golfbaan, restaurant en mini-camping De Molenberg in Burgh-Haamstede, houdt niet van klagen. „Het is al een paar jaar matig. Ik sta momenteel niet te juichen, maar het is ook weer niet bar slecht." „We zijn dit jaar nog niet ver wend met het weer," beaamt André Kort van buitensportcen trum De Zeeuwse Gasten. Hij heeft deze maandagochtend net zes Groningse meiden voorzien van mountainbikes en fietshel- men. Die gaan de Boswachterij in. „Vandaag heb ik nog een groep en gisteren een grote club. De zakelijke markt is wel minder. Zat een bedrijf vroeger vijf dagen in een hotel met vergaderingen en activiteiten, dan is dat nu twee dagen. Vergaderen doen ze nog steeds, maar de activiteiten zijn geschrapt en dat merken wij na tuurlijk. Maar scholen en gezin nen weten ons nog altijd goed te vinden. Die markt is stabiel." Beide ondernemers geven toe dat een reeks slechte zomers niet zon der gevolgen kan blijven. Kort: „Je hoort wel dat er druk op zit. Ze ker op de horeca." Over naderende faillissementen houden de twee zich op de vlak te. Willemse: „Die geruchten gaan wel. Ik denk dat de horeca een zwaar jaar krijgt." Kort: „Een goede zomer geeft weer hoop." Willemse: „Eén straaltje zon en het loopt vol. Golfbaan en terras waren zondag druk bezet. De mensen zijn er en ze willen wel. Alsof ze in de deuropening staan te wachten." Maar simmen ligt Willemse niet: „Jongens, het blijft gewoon Neder land, hoor. We moeten elkaar niet de put in praten. Vorige week kwam hier een sip kijkende hotel gast. Ik zeg: ga toch lekker fietsen en geef een route mee. Man en vrouw helemaal blij na afloop. Die komen waarschijnlijk nog een keer terug." „Je moet er als ondernemer har der voor knokken en creatief wor den. Ik verkoop beleving. Huisge- maakt appeltaartje, gezellig praat je erbij: Wij gaan u deze week ver wennen! Zo langzamerhand weet ik hoe ik me moet opstellen. Het glas is altijd half vol en nooit half leeg." Marcel Willemse, De Molenberg PBl door Henk Postma NEELTJE JANS - Windpark OSK bv, het conglomeraat dat negen 180 meter hoge windmolens wil neer zetten op Neeltje Jans, verzet zich tegen de aanleg van een 8,5 meter hoge waterspeelplaats door Delta park Neeltje Jans. Dat blijkt uit een kort geding dat Windpark OSK aanspande tegen de vergunning van de gemeente Veere voor de aanleg van de speel plaats. De Bredase rechtbank be handelt de kwestie vrijdag. „Pure dwarsliggerij", becommen tarieert directeur Bert van der Hoef van Deltapark Neeltje Jans de stap van de windmolenbou wers. Die worden volgens hem op geen enkele manier benadeeld door de aanleg van de waterspeel plaats. „Het is gewoon een kinder achtige manier om ons te dwars bomen, omdat wij al anderhalf jaar juridische strijd voeren tegen de bouw van zo'n hoge windmo len direct naast Deltapark." De speelplaats zou nog voor de zo mer in gebruik moeten komen als nieuwe openluchtattractie. Het gaat om een ondiep bad van veer tig bij vijftig meter, met een glij baan, en water dat alle kanten op spuit. Boven de glijbaan komt een bak, waaruit water naar beneden loopt. Die constructie is 8,5 meter hoog. Dat zou 2,5 meter hoger zijn dan het gemeentelijk bestem mingsplan toestaat. Maar B en W van Veere hebben er ontheffing voor verleend. Windpark OSK voert aan dat dit niet in de haak is. Van die zijde bleek de afgelopen dagen nie mand bereid om uit te leggen wat voor problemen de 8,5 meter ho ge constructie dan wel zou kun nen veroorzaken. Mocht de rechter beslissen dat de ontheffing ten onrechte is ver leend, dan komt er een glijbaan zonder waterbak. ■MPIHSIEF TOURINGCAR 'Jm Vertrek: 13, 16, 22, 25, 28, 31 juli, 3, 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 27 augustus Inclusief: 3x hotelovernachting, 3x ontbijtbuffet en vervoer U verblijft in een 3* hotel, alle kamers zijn voorzien van douche en toilet en het hotel beschikt over een lift. Geniet van romantisch Parijs! Bekijk de Sacré-Coeur, de Eiffeltoren en de Champs Elysées. Breng een bezoek aan de gezellige wijk Montmartre en het kunstenaarspleintje Place du Terte. Maak een lichttour t~ï'~ door Parijs en een boottocht over de Seine! Ook supervoordelige stedentrips mogelijk naar: Berlijn Londen Praag Kopenhagen Antwerpen Boek nu: www.effeweg.nl aX/ou/O/V nl of bel 0529 46 96 67 CfTtfiTCy. fff Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. zoover

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50