Overgaauw kan niet meer versnellen Alex Andeweg winnaar van de PZC-voetbaltoto SPORT 41 Alex van Rie prijs voor Smet en Williams x O O O O 0 O I® I® DINSDAG 21 MEI 2013 elkaar op Sedoc. foto's Camile Schelstraete op een topvijfnotering. En of hij dit seizoen nog de limiet loopt voor het senioren-WK, ziet hij wel. „De eis is 13,50. Wil ik op het EK om de prijzen meedoen, dan moet je haast wel zo'n tijd lo pen. Dan komt er dus ook een WK." Belangrijker vindt Smet het dat hij snel is in vergelijking met Ne derlanders die eerder als twintig jarige rap waren op het techni sche onderdeel. „Ik ben in eigen land nu al de snelste allertijden van mijn leeftijd. Dit seizoen zou ik al het Nederlands record onder 23 jaar kunnen lopen. Dat is 13,53 van Sedoc. Wat ik nu - juist als ik tegen hem loop - nog kan lereh, is explosiever worden. Hij is vaak nog sneller op het eerste gedeel te, terwijl ik het moet hebben van het tweede stuk. Als ik nog wat meer uit mijn start kan ha len, worden mijn tijden écht mooi." Sedoc kijkt met plezier naar zijn 'opvolger'. Het is voor hem een voordeel dat, nadat concurrent Marcel van der Westen is gestopt, een nieuwe tegenstrever is opge staan. De hordeloper van AAC til de niet al te zwaar aan de neder laag op de Piet Vonckbaan. „Ik ben best tevreden. Ik heb twee goede races gelopen. En verliezen hoort erbij, hè. Dat kan gebeu ren." door Roeland van Vliet HULST - Pas aan het einde van de Pinksterwedstrijden in Hulst begon het hard te regenen. De deelnemers aan de 5000 meter, het slotnummer, kregen daardoor een nat pak. Maar de meesten von den dat niet erg. „Een beetje ver koeling tijdens zo'n afstand is juist wel lekker", legde Ronnie Over gaauw uit. De 28-jarige atleet uit Zoutelande werd na twaalfenhalve ronde ze vende in 14.49,62 minuten. Daar mee zette hij één van de beste Zeeuwse prestaties van de dag neer. Het gat met Erwin Adan, achtste in 15.00,40, was groot. De jonge Middelburger verbeterde op de Piet Vonckbaan wel zijn persoonlijk record, met meer dan een halve minuut. Overgaauw, recent vader gewor den, kon tot twee rondes voor het einde mee met de koplopers. Daarna moest hij hen laten gaan. „Bij zo'n afstand gaan de eerste kilometers me nog wel goed af. Aan het einde wegen de rondjes steeds zwaarder. Ik kon wel vlak ke rondetijden houden, maar niet meer versnellen. De andere zes in de kopgroep konden dat nog wel." Overgaauw concentreert zich tij dens het outdoorseizoen steeds meer op de baan. Dat komt door dat hij daarop makkelijker loopt dan op de weg. „Ik ben iemand die het liefst in een gelijkmatig tempo loopt", vertelde de Walche- naar. „Op de weg en zeker tijdens Alex Andeweg Corné Langendoen HULST - Met zijn overwinning op de 110 meter horden zette Koen Smet de beste dagprestatie neer bij de mannen. Hij kreeg daarvoor de Alex van Rie prijs. Bij de vrou wen kwam die eer toe aan Suzan ne Williams. Zij won tijdens de Pinksterwedstrijden de 100 meter horden. Beiden streken een be scheiden bonus van 150 euro op. Aan de hand van een complex sys teem worden jaarlijks alle resulta ten tegen elkaar af gezet en vervol gens rollen er een winnaar en een winnares uit. Dat de twee num mers één van maandagmiddag hetzelfde specialisme hebben, is toeval. Net als Smet timmert Willi ams al enige tijd aan de weg. Vo rig jaar deed de atlete uit Purme- rend nog mee aan het WK voor ju nioren. In Hulst zegevierde ze in 13,61 seconden. Opmerkelijk was dat ze in de series exact dezelfde tijd liep. Marjolijn Lindemans werd tweede in 13,65. Williams deed vervolgens ook nog mee op de 100 meter. Dat on derdeel won de Noord-Hollandse ook. Met 12,26 seconden bleef ze nummer twee Tamara Klomp ruimschoots voor. De olympiër, die onlangs aan de vierjarige opleiding aan de poli tieschool begon, werkt toe naar de FBK Games van begin juni. Hoewel hij maandag zei dat hij in alle wedstrijden probeert de li miet te lopen voor het WK in Moskou, ligt pas in Hengelo een echte piek. „In Hulst had het ook gekund, hoor. Dit is een snelle baan." Daarbij had Sedoc het voordeel dat er nauwelijks wind stond en dat het vroeg in de middag nog niet regende. „Wat ook prettig aan deze wedstrijd is, is dat je als atleet waar je aan toe bent. De organisatie is goed en het tijdschema klopt. Je hoeft hier niet eindeloos te wachten." Hoek - OJC Rosmalen Goes-Wittenhorst Zaamslag - Roda Boys Capelle - Bruse Boys X Arnemuiden - Tholense Boys X MZVC-VCK X WHS-AZW X HSSC61 - ZSC'62 X MOC'17 - Aardenburg Zeeland Sport-Dostburg Koewacht - Corn Boys Hoek - OJC Rosmalen Goes - Wittenhorst Zaamslag - Roda Boys X O Capelle - Bruse Boys O X Arnemuiden - Tholense Boys O X MZVC-VCK 0 X WHS - AZW O X HSSC'61 - ZSC'62 X 0 MOC'17 - Aard.enburg Zeeland Sport - Oostburg O X |j Koewacht - Corn Boys O x II x juiste uitslag (x) goede voorspelling O foute voorspelling door Koen de Vries MIDDELBURG - De winnaar van de PZC voetbaltoto seizoen 2012- 2013 is bekend. Het is Alex Ande weg van SKNWK uit het Schouwse Nieuwerkerk. Andeweg versloeg dit weekeinde in de barrage Corné Langendoen van AZW uit Axel met 5-3. Het beslissingsduel tussen de twee koplopers van het algemeen klassement (beiden hadden eer der dit seizoen acht van de elf wedstrijden goed voorspeld) was niet hoogstaand, wel spannend. Veel gescoord werd er niet, maar beide spelers gingen wel gelijk op. Het kwam aan op de laatste wedstrijden van het toto-formu lier. Corné Langendoen en Alex Andeweg hadden na acht voor spellingen beiden twee keer het kruisje op de goede plaats gezet. Over Goes-Wittenhorst waren de heren het eens (een 1), Langen- doen scoorde ook bij de bekerfina le tussen Hoek en OJC Rosmalen (een 1), Andeweg had goed gezien dat Zaamslag van Roda Boys zou winnen. De eindsprint van de Schouwe- naar was daarna verbluffend. MOC'i7-Aardenburg, Zeeland Sport-Oostburg en Koewacht- Corn Boys, alle drie had Andeweg goed. Langendoen scoorde nog maar één keer en was daarmee verslagen. cross wedstrijden heb je meer tempowisselingen." Op de 800 meter werd Wouter Jansen, afkomstig uit Oost-Sou burg, zesde. Hij kon het niet bol werken tegen een aantal snelle te genstanders en klokte een tijd van 1.55,17. Bij de vrouwen deed Mariska Bun het goed op de 200 meter. Op het enigszins mager bezette numnher werd de atlete uit Hulst derde. Haar tijd was 25,44. Alleen Anna Sjoukje Runia (24,62) en Miranda de Regt (25,09) waren sneller dan de sprintster van AV Phoenix. Marijke de Visser finishte als ze vende op de 1500 meter. De uit Aagtekerke afkomstige clubgeno te van Bun kwam na 4.32,56 over de meet. Dat Nederlandse renners nu niet winnen komt door de tactiek van de ploegleiders. Maar het ont breekt de wielrenners zelf aan mentaliteit. Oud-wielrenner Gert Jakobs in Trouw. Hij wil een nieuwe Nederlandse wielerploeg be ginnen. Als ik aan Rio denk, begint het meteen te kriebe len. Het is toch wel heel verleidelijk om de Spelen nog een keer mee te maken. Ik ben er te gek op om ermee te stoppen. Ik voel me ook niet oud als ik achter de tafel sta. Dan voel ik me gewoon sporter net als alle anderen. De 40-jarige tafeltennisster Li Jiao in Trouw. Mooie koers, maar die hitte is abnormaal. Iedereen was wit uitge slagen van het zout. Wielrenner Lieuwe Westra in de Volkskrant over de Tour van Californië. Ik dacht nooit aan Oranje. Ik wilde lekker hock eyen, was elk vrij moment met een bal bezig. Pas toen ik op mijn 17de voor Jong Oranje werd uitge nodigd, wilde ik ook het Nederlandse team halen. Hockeyer Teun de Nooijer in de Volkskrant. Drie clubs in een straal van 30 kilometer is te veel als je op een gezonde basis structureel in de eredivi sie wilt meedraaien. Oud-trainer Sef Vergoossen in de Volkskrant over de problemen bij de voetbalclubs in Limburg. Ik heb ook gelezen dat Frank de Boer voor volgend seizoen Adam Maher en Marco van Ginkel als mo gelijke opties ziet ah Siem de Jong en Chrhtian Eriksen vertrekken. We zouden goede kandidaten zijn. Leuk om te horen natuurlijk. Vitesse-middenvelder Marco van Ginkel in Voetbal International. Ah zelfstandig trainer heeft hij nooit iets gepres teerd. Hij ziet Jong Oranje ah het ideale podium om zichzelf ah succestrainer te profileren in zijn tot dusver mislukte jacht op erkenning. Wim Kieft in zijn column in De Telegraaf over de trainer van Jong Oranje, Cor Pot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41