Frederique Versluijs alle mannen te snel af Groffen schaakkampioen Laurens van Lieren scoort in Zuid-Frankrijk De routinier legt het op de 110 meter horden af tegen de jongeling. 40 SPORT PINKSTERWEDSTRIJDEN HULST Vier baanrecords bij de mannen DIN door Sjaak Sinke GOES - In de jaren negentig bleef Ir ma Heeren in de Stratenloop van Zoutelande een keer alle mannen voor. Zaterdag bij de VZA-baan- competitie in Goes gebeurde iets soortgelijks. Frederique Versluijs uit Zuidzande liet op de 5000 me ter alle mannen achter zich en won in een tijd van 19.16,37. Toegegeven, er stond niet het sterkste veld aan de start op de Goese atletiekbaan. De eerste vier ronden werden aangevoerd door Peter Kaljouw (AWN), waarna Alwin de Zeeuw (Scheldesport) het heft in handen nam. Met nog acht ronden te gaan nam Versluijs het commando over. „Ik ben rus tig gestart omdat ik afgelopen week bij de Coopertest veel te snel vertrok", liet ze na afloop we ten. De achtervolgende mannen spartelden nog even tegen, maar Versluijs liet zich niet meer inlo pen. Sterker, ze bouwde haar voor sprong uit en beëindigde haar ra ce met een halve baan voor sprong. „Een goede voorbereiding voor het NK masters, volgende maand in Ede", zei ze tevreden. Vorig jaar werd de Zeeuws-Vlaamse der de werd op het masters-NK in Ter- neuzen. Alwin de Zeeuw won bij de mannen, voor Peter Kaljouw. Na een clinic polsstokhoogsprin gen kon de jeugd aan de slag voor de Zeeuwse titel. Finn de Leng (Dynamica) kwam met 3 meter en 20 centimeter niet toe aan zijn pr, maar wist met minder fout- sprongen dan Fabian Verkaaik (Delta Sport) de titel bij de B-ju nioren te grijpen. Bij speerwer pen waren de rollen omgedraaid. Verkaaik won met 43 meter en 73 centimeter tegen De Leng 42,48. Bij de meisjes B was er een hoofd rol weggelegd voor Kristin Baas (Delta Sport). Ze werd Zeeuws kampioen op polsstokhoog (2,60), de 400 meter (1.03,09) en ze won ook nog de 100 meter. Diëtiste Vera Wisse (AV'56) was een klasse apart op het ZK discus werpen, door het werptuig van één kilo pas na 40 meter en 44 centimeter te laten landen. Audrey de Beule (RKHAV) gaf dertien meter toe en werd twee de. Kylie de Beule (RKHAV) nam met 27,53 meter de A-juniorenti-- tel mee naar Hulst. Op de 100 meter jongens C zette Jordi Bot (AV'56) een behoorlijk 12,34 neer, om vervolgens ook de 800 meter te winnen in 2.14,84. Ex-Dynamica-atleet Jermain Luit- wieler, die nu uitkomt voor Rot terdam Atletiek, kwam de 400 meter-titel ophalen. Hij noteerde 52,84. Jan Willem Roelse (Dyna mica) werd tweede in 53,58. OOST-SOUBURG - Hans Groffen heeft het Zeeuws kampioenschap schaken op zijn naam geschreven. De speler van HWP uit Sas van Gent haalde zes punten uit zeven duels. René Tiggelman werd met een half punt tweede, voor Sven Stange en Joey Grochal die de der de plaats deelden. Titelverdediger Kees Nieuwelink moest al snel toezien dat hij zijn titel kwijtraakte. Nadat in het duel met Joey Grochal zijn tele foon afging, kreeg hij een nul aan zijn broek gesmeerd. Grochal had eerder in het toer nooi zijn kansen verspeeld. Tegen Tiggelman stond hij goed, maar tastte daarna volledig mis. Bij het ingaan van de laatste ronde ging de strijd nog tussen Groffen en Tiggelman, al had Stange nog een waterkansje. Groffen had het moeilijk met de lager ingeschaalde Maarten Wes- terweele. De partij had diverse malen in remise kunnen eindi gen, maar uiteindelijk won Grof fen. Tiggelman probeerde het wel tegen Stange, maar de partij bleef onbeslist, waardoor Hans Groffen de titel greep. Sedoc en Smet st door Koen de Vries VIDAUBAN - Laurens van Lieren is rijkbeladen met prijzen terugge keerd uit het Zuid-Franse Vidau- ban. De dressuurruiter uit Schore ein digde vrijdag op het internationa le concours met verschillende paarden al als eerste en derde. Bo vendien greep hij met Nederland de zege in de landenwedstrijd om de Nations Cup. Zaterdag en zon dag voegde hij daar nog twee eer ste, een tweede en een derde plaats aan toe. Van Lieren won met Tyara de GP Special en met Ulysses La Haya de kür op mu ziek. Met Hexagons Welnetta werd hij tweede in de kür en der de in de GP Special. Voormalig Westkappelaar Hans-Peter Minderhoud was op dreef op een internationaal con cours in het Oostenrijkse Treffen. Met Withney van 't Genthof won hij de Grand Prix met een score van 73,15 procent. Met Glock's Ziësto debuteerde hij in de Intermediair I en pakte daar in meteen de tweede prijs. De kür op muziek ging nog beter. Met een score van bijna tachtig pro cent greep Minderhoud de zege. Jeanine Nieuwenhuis uit Seroos- kerke (B) liet een uitstekende in druk achter bij een interntaionale dressuurwedstrijd voor junioren in Moorsele, België. Nieuwenhuis greep met het Ne derlands team het goud. Daar naast won ze met een score van 72,7 procent de individuele proef en was ze de beste in de kür op muziek, met 77,2. door Roeland van Vliet HULST - Gregory Sedoc en Koen Smet hoeven niet naar het buiten land om tegenstand te krijgen. De twee zijn nogal aan elkaar ge waagd en kunnen mooie wedstrij den lopen in eigen land. Maandag middag deden beiden mee aan de Pinksterwedstrijden in Hulst. „We stuwen elkaar op tot grote hoogte", zei Smet. „Dat is goed voor ons allebei." De 32-jarige Sedoc, woonachtig in Almere, heeft zijn sporen in de sport al lang en breed verdiend. Hij deed drie keer mee aan de Olympische Spelen, pakte een gouden medaille op het EK in door en is één van de bekendste atleten van het land. Hoewel hij nog verschrikkelijk snel is, zit hij in de herfst van zijn carrière. Smet, die twaalf jaar jonger is, komt er juist aan. Hij werd vorig jaar - bij afwezigheid van Sedoc - al Nederlands kampioen en trekt in 2013 de goede lijn door. De Am sterdammer is een jongen voor de toekomst. Dit outdoorseizoen, dat eigenlijk pas net begonnen is, zijn Sedoc en Smet ongeveer eikaars gelij ken en is het moeilijk te bepalen wie van de twee de beste is. Dat werd op een fraaie manier duide lijk tijdens de Ter Specke Bokaal in Lisse, in het tweede weekein de van mei. Beiden finishten in de finale in 13,63 seconden, waar na Sedoc na het bekijken van de finishfoto als winnaar werd aan gewezen. In Hulst hoefde de jury er niet aan te pas te komen. Maar wel be- HULST - Het aantal baanrecords in Hulst kwam maandag in ruim vijf uur atletiek op vier. Naast Koen Smet (110 horden) zorgde de Belg Jan van den Broeck voor een toptijd op de 800 meter. Hij werd gegangmaakt door zijn landgenoot Nils Duerinck en fi nishte na 1.48,56 minuten. Daar mee dook hij bijna anderhalve tel onder zijn eigen baanrecord uit 2009. Ook bij het kogelstoten sneuvelde een vier jaar oud baanrecord. De Canadees Timothy Hendry liet de zware bal na 18,27 meter landen. Vanzelfsprekend kwam er ook een record op de 5000 meter, die voor het eerst tijdens de Pinkster wedstrijden gelopen werd. De winnende tijd van de Belg Wim de Cort was 14.40,66. Koen Smet (links) drukt zijn borst net iets eerder over de streep dan Gregory Sedoc. f slisten ze allebei één van de twee confrontaties in hun voordeel. Sedoc was in de eerste serie snel ler dan Smet: 13,68 om 13,88. De routinier nam daarmee meteen het baanrecord over van Mike van Kruchten (13,99). In de finale van een uur later waren de rollen om gedraaid. Tot de voorlaatste horde liepen de twee precies naast el kaar, maar daarna drukte de jong ste van de twee zijn borst iets eer der over de finishstreep. Smet klokte 13,66 - weer een baanre cord - en zag dat Sedoc er zes hon derdsten langer over deed. „Die voorronde was slecht", zei Smet. „Maar in de finale ging het weer goed. Ik wist niet precies wat ik kon verwachten vandaag. In Lisse was ik licht geblesseerd geraakt aan mijn linkervoet. Ik heb toen even gas teruggenomen en ervoor gekozen om zaterdag niet aan de start te verschijnen in Hoorn. Zondag heb ik vervolgens getest of het weer allemaal ging, maar daarna had ik er niet op ge rekend dat ik in Hulst alweer tot zo'n tijd kon komen. Ik zit hier dicht op die 13,63, wat m'n per soonlijk record is." Smet is pas twintig jaar en bouwt zijn loopbaan rustig op. De atleet van Phanos gelooft wel dat hij er gaat komen. Het EK onder 23 jaar, half juli in Litouwen, is zijn voornaamste doel. Daar mikt hij I De Belg Jan van den Broeck perst er alles uit op de 800 meter om een zo scherp mogelijk baanrecord neer te zetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40