SPORT Siereveld mag beker nu wel vastpakken Hoek verslaat OJC Rosmalen (2-0) en verovert na 28 jaar eindelijk weer eens de districtsbeker. KARAKTERISTIEK Opstapje voor nacompetitie WERKENDAM - Giovanni Siereveld haalde zaterdag zijn gram. De aan voerder van Hoek stond twee jaar geleden ook in de bekerfinale met Hoek, maar zag de beker toen aan zijn neus voorbijgaan. Hoek ver loor met 2-0 van UNA. Zaterdag kwam op het veld van Kozakken Boys de revanche. OJC Rosmalen werd met 2-0 verslagen. „Een heerlijk gevoel", zo om schreef Siereveld later de beker winst. „Op basis van de wedstrijd en het aantal kansen is het ver diend. Ik denk ook dat de fitste ploeg heeft gewonnen." „Het geeft ook vertrouwen rich ting de nacompetitie. Natuurlijk zijn er nu kleine pijntjes, maar dat gaat wel weer over. Vanavond gaan we genieten en dan weer op laden voor de wedstrijd van van avond tegen Xerxes. Ik voel zeifin elk geval nog geen vermoeidheid." Naast een trofee kreeg Hoek zater dag ook nog een geldprijs. De Zeeuws-Vlaamse ploeg kreeg na afloop van de KNVB een cheque van duizend euro. Verliezend fina list OJC Rosmalen moest het met vijfhonderd euro doen. door Jan Dagevos WERKENDAM - Twintig minuten na de gewonnen bekerfinale te gen OJC Rosmalen ging bij Ken ny Verhoene de knop alweer om. De trainer van Hoek riep de troe pen bij elkaar, inspecteerde ze en gaf ze met het oog op de naderen de nacompetitie opdracht een goe de cooling-down te doen. „Voor de spelers is dit even niet leuk, maar het is zaak om dinsdag zo fit mogelijk weer op het veld te ver schijnen", zei de Belgische oefen- meester. Even daarvoor had hij van een af standje en uiterlijk onbewogen de feestelijke taferelen van zijn ploeg gevolgd. Natuurlijk was hij trots dat Hoek na zes verloren be kerfinales op rij de trofee via een verdiende 2-ó-zege op OJC Ros malen nu wel kon omarmen, maar hij was meer met zijn ge dachten bij de nacompetitiewed- strijd van vanavond tegen Xer- xesDZB. Alles staat in het teken van dat toetje, in de hoop een plaats te bemachtigen in de top klasse, het walhalla van het ama teurvoetbal. „Dit is een mooi stapje voor de na competitie", vond Verhoene. „Be grijp me niet verkeerd hoor. Het is 28 jaar geleden dat Hoek de be ker nog eens won (2-1 tegen Geldrop in 1985). Het is een mooie prijs, maar ik ben nu al weer bezig met de wedstrijd van dinsdag." In de ogen van Verhoene moet daar alles voor wijken. Hij had ge hoopt dat de KNVB daar ook zo over zou denken, maar de voetbal bond besliste dat de Zeeuws-Vlaamse club zaterdag moest aantreden voor de bekerfi nale en dat vanavond om 20.00 uur, zo'n 76 uur later, de nacompe titie begint. Tot overmaat van ramp mag Hoek volgende week zaterdag ook nog eens aantreden in de kwartfinale van de landelij ke beker tegen De Treffers. „Eigenlijk worden we gestraft voor het feit dat we ons best heb ben gedaan om die districtsbeker te winnen", stelde Verhoene. „Daarom loop ik niet over van en thousiasme. Het wordt in elk ge val een uitdaging om de ploeg fit te houden. Het is zaak om de ko mende periode evenwicht te vin den tussen spelen en trainen." Zaterdag viel er nog niet al te veel vermoeidheid te bespeuren bij Hoek. De Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser demonstreerde misschien niet de beste vorm, maar was op ponent OJC Rosmalen wel veelal de baas. Misschien had Hoek het zich iets makkelijker kunnen ma ken door al voor rust het karwei af te maken. Kansen waren er voor Raymond Wolff, Guillaume Clinckemaillie, Thomas van Rent- erghem (hij verving de zieke Tim de Meersman), Fabian Wilson en Thomas van den Houten, maar de bal wilde er niet in. OJC stelde daar twee goede mogelijkheden tegenover. Pas na de pauze werd op het veld van Kozakken Boys het verschil gemaakt. Sebastian Hermans schoot na een uitval over rechts in de zestigste minuut de bal te gen de touwen en niet veel later zorgde Raymond Wolff uit een vrije trap met een kopbal voor de veilige marge van 2-0. Zon dag-hoofdklasser OJC bleef hier na machteloos. Nadat de uitstekend leidende arbi ter Jo-Annes de Bat het laatste fluitsignaal had doen klinken, barstte er een feest los op het veld van Kozakken Boys. De champag ne vloeide rijkelijk en de vele sup porters omhelsden de spelers van Hoek. En Verhoene? Die bleef stoïcijns. „Ik ga straks in de bus genieten", zei hij. Hoek-OJC Rosmalen 2-0 (0-0). 60. Sebastian Hermans 1-0, 64. Ray mond Wolff 2-0. Scheidsrechter: J. de Bat (Kloetinge). Gele kaart: Lio nel Fitsch (Hoek). Aantal toeschou wers: 700. Hoek: Stijn van der Kelen; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Giovanni Sie- DINSDAG 21 mei 2013 M Giovanni Siereveld is uitzinnig van vreugde na het ontvangen van de beker, foto's Ad van Hasselt Guillaume Clinckemaillie toont de cheque die Hoek won. reveld, Thomas van den Houten; Sebastian Hermans (72. Alain van Mieghem), Reguillo Vandepitte, Jorrit d'Haeseleer, Thomas van Renterghem; Raymond Wolff (65. Regilio Pinas) en Guillaume Clin ckemaillie (85. Urvin van Heke len).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33