Windpark Neeltje Jans valt over glijbaan Gapinge kampioen in de Scholen naar NK dammen 20 WALCHEREN TOERISTISCHE VERKEERSDRUKTE Sinds om het dorp een rondweg ligt, baadt Serooskerke in luwte. Maar niet alle bewoners zijn al op adem. ii Het grootste euvel zijn die vrachtauto's en al dat afremmen en optrekken. FF joppe, FF shoppe door Henk Postma NEELTJE JANS - Windpark OSK _BV, het conglomeraat dat negen 180 meter hoge windmolens wil neer zetten op Neeltje Jans, verzet zich tegen de aanleg van een 8,5 meter hoge waterspeelplaats door Delta park Neeltje Jans. Dat blijkt uit een kort geding dat Windpark OSK aanspande tegen de vergunning van de gemeente Veere voor de aanleg. De Bredase rechtbank behandelt de kwestie aanstaande vrijdag. „Pure dwarsliggerij", becommen tarieert directeur Bert van der Hoef van Deltapark Neeltje lans de stap van de windmolenbou wers. Die worden volgens hem op geen enkele manier benadeeld door de aanleg van de waterspeel plaats. „Het is gewoon een kinder achtige manier om ons dwars te zitten, omdat wij nu al anderhalf jaar juridische strijd voeren tegen de bouw van zo'n hoge windmo len direct naast Deltapark." De speelplaats zou nog voor de zo mer in gebruik moeten komen als nieuwe openluchtattractie. Het gaat om een ondiep bad van veer tig bij vijftig meter, met een glij baan, en water dat alle kanten op spuit. Boven de glijbaan komt een bak, waaruit water naar beneden loopt. Die constructie is 8,5 meter hoog. Dat zou 2,5 meter hoger zijn dan het gemeentelijk bestem mingsplan toestaat. Maar B en W van Veere hebben er ontheffing voor verleend. Windpark OSK voert aan dat dit niet in de haak is. Van die zijde bleek de afgelopen dagen nie mand bereid om uit te leggen wat voor problemen de 8,5 meter ho ge constructie dan wel zou kun nen veroorzaken. Een van de deel nemers aan Windpark OSK is Zeeuwind. Die verwees naar sa menwerkingspartner E-Connec- tion. Maar daar bleek niemand de moeite te nemen om te reageren. Mocht de ontheffing ten onrechte zijn verleend, dan komt er een glijbaan zonder waterbak. Dl VLISSINCEN - Ze kwamen niet verder dan een zesde en een zevende plaats, de teams van de Theo Thijssenschool in Vlissingen, waar zaterdag een halve finale werd gespeeld van het Nederlands kampioenschap dammen voor basis scholen. Maar ze gaven zich niet snel gewonnen, ook Oumaima Elkharbouchi (rechts) niet Van de 24 viertallen, afkomstig uit Zeeland, Brabant en Zuid-Hol land, gaan er zes naar de finale op 8 juni in Purmerend. Daarbij twee uit Zee land, die elk tweede werden. Bij de pupillen (hoogste klassen) was dat Ter Tol- ne uit Tholen, bij de jongsten de Jan Wouter van den Doelschool uit Zierikzee. foto Ruben Oreel Volg je de opleiding verzorgende 3(IC) of verpleegkundige en zoek je vakantiewerk? Kijk voor info op zorgstroom.nl Dichtbij mensen Vertrek: 13, 16, 22, 25, 28, 31 juli, 3, 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 27 augustus Inclusief: 3x hotelovernachting, 3x ontbijtbuffet en vervoer U verblijft in een 3* hotel, alle kamers zijn voorzien van douche en toilet en het hotel beschikt over een lift. Geniet van romantisch Parijs! Bekijk de Sacré-Coeur, de Eiffeltoren en de Champs Elysées. Breng een bezoek aan de gezellige wijk Montmartre en het kunstenaarspleintje Place du Terte. Maak een lichttour door Parijs en een boottocht over de Seine! zoover Ook supervoordelige stedentrips mogelijk naar: Berlijn Londen Praag Kopenhagen Antwerpen Boek nu: of bel 0529 46 96 67 www.effeweg.nl aSfawan fff i9469667 cffewey.iii Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en 18,- reserveringskosten per boeking. door Rian Janse OOST-SOUBURG - In Oost-Souburg reden afgelopen zaterdag de 39 beste ringrijders van de ZRV de ereklaswedstrijd. Gapinge 1 was vooraf getipt als kanshebber en maakte die favorietenrol waar. Met 89 van de 90 ringen werd het team kampioen. Dertien drietallen uit verschillen de dorpen meldden zich om 8.oo uur. Vanaf de eerste beurten maakten Gapinge en Domburg de dienst uit. Ze gaven elkaar aan vankelijk geen duimbreed toe. Na dat ze elk een ring misten, gingen ze tot de 27ste beurt gelijk op. Uit eindelijk werd de spanning de rij ders van Domburg teveel, waar door ze hun tweede ring van de dag misten. Het drietal uit Gapin ge, bestaande uit Krijn Coppool- se, Bennie Paauwe en Dennis Wil- leboordse, reed de wedstrijd ver der foutloos uit en behaalde het kampioenschap met respectieve lijk 29, 30 en 30 ringen. Domburg 1 mocht samen met Biggekerke 1 Asfaltweg wijkt door Henk Postma SEROOSKERKE - Toeristisch kust- verkeer vanaf de nieuwe Rijks weg N57 belast op Walcheren vooral de bebouwde kom van Oostkapelle. De weg die het ver keer van de N57 om Serooskerke leidt, verergerde dat euvel. Dat blijkt uit steekproeven van de PZC zaterdagmiddag. Doordat de rondweg zeker 80 tot 85 procent van het verkeer uit de bebouwde kom van Serooskerke wegvangt, blijft dat dorp nu ver schoond van verkeersoverlast. Wel valt op dat nogal wat Duitse automobilisten de route door het dorp blijven volgen, alsof de rond weg niet bestaat. Op die rondweg bij Serooskerke reed zaterdagmiddag een constan te stroom auto's richting Oostka pelle: om de drie tot twaalf tellen flitste er een voorbij. De rotonde die de rondweg verbindt met de Oostkapelseweg kreeg ook uit an dere richtingen verkeer te verwer ken: om de twaalf tellen nog eens een auto. Aan de andere kant van Seroosker ke, bij het knooppunt in de Wil- genhoekweg, nam de drukte ook sterk toe. Vanaf de N57 passeerde daar om de zes tot achttien tellen een auto. Ook dat verkeer rijdt veelal niet het dorp in, maar slaat in twee van de drie gevallen af richting Grijpskerke. Vergeleken met voorgaande jaren, is de bebouwde kom van Seroos kerke nu een oase van rust. Het traject Wilgenhoekweg-Oostka- pelseweg, dat langs de dorpskom loopt wordt amper nog als door gaande route gebruikt. „Op een dag als vandaag, met die pinkster- drukte, moest je soms wel een kwartier wachten voordat je de weg kon oversteken", zegt een in woonster. Daar staat tegenover dat ze nu wel wat meer geluidso verlast ervaart, omdat ze dicht op de rondweg woont. Maar al bij al is het dorp nu veel beter af, er kent ze, vooral ook omdat de ver keersweg door de kom de afgelo pen maanden is omgebouwd tot dorpslaan. De asfaltlaag is vervan gen door klinkers, met aan beide kanten jonge bomen, hagen, stoe pen en nieuw straatmeubilair. Dat had wel wat voeten in de aar de. Omwonenden kwamen in op stand: de klinkers zouden lawaai en trillingen kunnen veroorza ken; auto's zouden fietsers omver rijden, en scooters zouden voet gangers het leven zuur maken. Maar daar zijn uiteindelijk wat mouwen aan gepast. Om automo bilisten te ontmoedigen de weg te blijven gebruiken, is een snel heidslimiet ingesteld van 30 km per uur, en er zijn obstakels aange bracht: paaltjes, hekken en pla teaus dwingen de automobilist te wachten tot een tegenligger is ge passeerd. En op zeven plekken is een verkeersdrempel opgewor pen. Niet iedereen is blij met die hobbels. Aanwonenden klagen dat ze 's ochtends vroeg uit hun bed tril len, en dat hun muren op scheu ren staan, omdat vrachtverkeer, dat de badplaatsen bevoorraadt, te hard, en met grote klappen over de drempel dendert. Omwo nenden bombardeerden de ge meente afgelopen week met boze mailtjes. Die liet de klagers met een weten maatregelen te overwe gen en benadrukte dat nog lang niet alles op en langs de laan op orde is. Meteen ook zijn extra 30 km borden geplaatst, en een snel heidsdetector. Zodra de weersom standigheden het toelaten, wor den ook nog verkeersaanwij zin gen op het wegdek aangebracht. Niet iedereen heeft er vertrouwen in dat dit afdoende is. Maar Henk Maas, één van de omwonenden die de afgelopen week alarm sloeg, geeft de gemeente het voor deel van de twijfel. „Het grootste euvel zijn die vrachtauto's, al dat afremmen en optrekken en dat er te hard wordt gereden. Als ook dat is verholpen, wonen we hier prachtig, in een onvervalst lande lijke sfeer." Dorpsbewoner Henk Maas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20