Rondreis CHINA FZC Bevelanders krijgen lid op de neus Steeds minder BHV-ers opgeleid Word ook abonnee! KRA5.NL UW MENING 752 reacties DINSDAG 21 mei 2013 Zondag werden de lichamen van Ruben en Julian gevonden. De Inspectie Jeugdzorg is gestart met een onderzoek. Mist en regen 13° DESTELLING BINNENLAND Ga naar www.pzc.nl/abonneren Rondreis Highlights of China 16 dgn incl. 13 x ontbijt, 10 x lunch en 2 x diner Vertrek: 20 juni t/m 24 oktober laatste plaatsen en gegarandeerd vertrek in juni en juli! BOEK NU! met NL-sprekende reisleiding naar o.a. het indrukwekkende Beijing met de Grote Muur, het Terracottaleger in Xi'an, het moderne Shanghai, de karstbergen bij Guilin, de Li- rivier, Yangshuo, Guangzhou en Hongkong Zie www.kras.nl/25201 waarom zou je meer betalen Sev, editie: Walcheren 255e jaargang nr. 117 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 Rol instanties onder loep Ik steek mijn vakantiegeld M niet in mijn vakantie EENS 71% ONEENS 1 29% door Paulus Smits ZEIST - De Inspectie Jeugdzorg is vorige week een onderzoek ge start naar de gang van zaken rond de hulp aan het gezin van de dood gevonden broertjes Ruben .en Julian uit Zeist. Dat heeft een woordvoerder gisteren gezegd. In het pinksterweekeinde werd het meest dramatische scenario omtrent het lot van de twee jon gens bewaarheid. Aan een emotio nele periode waarin onzekerheid en medeleven grote groepen uit de bevolking mobiliseerden tot spoorzoeken en steunbetuigen, kwam in de loop van zondag een eind. Bij toeval werden de twee, in een betonnen duiker verbor gen, lichaampjes gevonden. Burgemeester Koos Janssen van Zeist verwoordde het algemene gevoel van verslagenheid zondag avond laat. „Er is altijd een beetje hoop geweest, soms tegen beter weten in." Sinds de bekendmaking van de vondst \*n de jongens komen tal loze reacties op de websites van kranten en op sociale media als Facebook en Twitter binnen. Op internet geven duizenden men sen blijk van hun betrokkenheid met moeder Iris en de andere fa MAASBREE/LEEK - Twee inwoners van Zuid-Beveland zijn pijnlijk ge confronteerd met de gevolgen van alcoholgebruik. In het Limbugse Maasbree stapte in de nacht van vrijdag op zater dag een 22-jarige inwoner van Le- wedorp na een avondje stappen het verkeerde huis binnen. Daar werd hij betrapt door de 55-jarige eigenaar van het huis. Die kon dat niet waarderen. Er ontstond vol gens de politie een kleine scher mutseling waarbij de man uit Le- wedorp gewond raakte. Hij is in het ziekenhuis en na politiever hoor in vrijheid gesteld. Een 39-jarige man uit 's Heeren- hoek is maandagmorgen vroeg op de Diepswal in het Groningse Leek met zijn auto tegen een brug gereden. Agenten troffen de auto aan met het portier open. Ze za gen een man hard weglopen. Het bleek de bestuurder van de auto te zijn. De man was niet gewond. Wel had hij gedronken. De politie vorderde het rijbewijs van de man in. Dat zegt Frank van der Vegte, coördinator van het dregteam van de politie. „Het was ook niet de eerste keer dat hij hier dook." Het dregteam heeft afgelopen pink sterdagen met vijf marineduikers gezocht naar het lichaam van de jongen. Hij komt uit Herk-de-Stad, bij Hasselt-in Bel gisch Limburg en is lid van duik- vereniging LDL in Lummen. De vereniging hield haar jaarlijks club weekend. Een groot deel van de tachtig leden tellende club heeft de pinksterdagen bij de haven van Burghsluis doorgebracht. Daar wachtte ook de familie van de jon gen. De Oosterscheldebodem is met sonar in beeld gebracht. Plaat sen die de sonar niet kon bereiken werden door duikers onderzocht. De zoekactie is gisteren rond 18.00 uur gestaakt. Politie en marine overlegden nog over een eventuele voortzetting vandaag. De Belg raak te zaterdagochtend op dertig meter diepte onwel. Zijn buddy kon hem niet bovenbrengen en sloeg alarm. Een grootscheepse reddingsactie le verde niets op. Dit is het tweede fa tale duikongeval in korte tijd in Zeeland. Op 5 april werd het lichaam gevonden van een 30-jari- ge duiker uit Wolphaartsdijk in het Grevelingenmeer. O pagina 3: Weekend duiken wordt drama I In de katholieke Petrus en Pauluskerk branden dorpsbewoners een kaarsje voor de omgekomen broertjes Ruben en Julian, foto Robin Utrecht/ANP milieleden. In kerken werden spe ciale diensten gehouden. Nu de eerste emoties wegebben, breekt ook het moment aan waar op gekeken wordt naar de rol van de hulporganisaties die in de loop van de afgelopen jaren betrokken zijn geweest bij de echtelijke pro blemen tussen de ouders en bij de begeleiding van de twee jon gens. De Inspectie Jeugdzorg heeft het voortouw genomen. pagina 2 en 3: Dood broertjes raakt iedereen Nationaal schaatsstadion hoort in Friesland thuis Reageer op pzc.nl Zie ook pagina 37 BURGHSLUIS - Ondanks zijn prille leeftijd van 16 jaar, is de sinds za terdag in de Oosterschelde vermis te duiker opgeleid en ervaren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1