Opa Onderwijs opleiding ondernemers Column Colofon Ik ben de gelukkigste man van het westelijk halfrond. Over een paar weken word ik opa. En over bijna vier maanden opa in het kwadraat. Hoe kan dat? Het lijkt wel of ze het afgesproken hebben, maar zowel mijn schoondochter als mijn dochter is in ver wachting. En naarmate de bevallingen naderen, wordt opa zenuwachtiger. Op donderdagavond, zaterdag en zondag sleep ik mijn vrouw mee naar de stad, naar een babywinkel. In mijn strooptocht naar babykleertjes en knuffels heeft mijn vrouw de grootste moeite om mij in toom te houden. Wacht nou eerst maar eens tot ze geboren zijn, maant ze mij tot kalmte. Als de twee moeders in spé bij mij thuis komen- en dat doen ze nogal eens- buig ik me stiekem richting hun steeds dikker wordende buik en roep dan: 'hup NAC'. Ik ben al voorlees boeken aan het verzamelen. En in mijn iPhone draag ik de foto's mee van de echo's. Tegenwoordig hebben ze van die 3D-echo's, daarop kun je angstig goed zien hoe dat kind er straks komt uit te zien. ledereen die hier mijn kamer maar durft te passeren, krijg die foto's te zien, met mijn commen taar: sprekend zijn/haar opa, toch?. Dat zal wat worden straks. Toen mijn zoon geboren werd, kwam mijn vader in dë eerste maand letterlijk iedere och tend en iedere middag naar zijn kleinzoon kijken. Hij ging dan zitten en zei helemaal niets. Dat ga ik ook doen. Drie keer per dag. De beide kinderen zullen er aan moeten gelo ven, ik ben daar niet meer weg te slaan. Ik laat de zomerva kantie aan mij voorbijgaan en neem een paar maanden kraamverlof. Om van de een naar de ander te rijden, plaats te nemen in een zetel voor de wieg en te kijken. En heel zachtjes te fluisteren: 'zeg eens oooopaaaa.' Ron Gregoor deOndernemer is een uitgave van Wegener Media deOndernemer heeft een bereik van 68.000 huishoudens UITCEVER ad interim: Peter Jansen VORMGEVING: Angela van Eek ADRESGEGEVENS: Postbus 91 4330 VB Middelburg T: 0118 -434070 E: deondernemer@pzc.nl REDACTIE: Ron Gregoor COMMERCIE: Bert de Vries Marcel Schreur salescoördi natie WEBSITE: www.deondernemer-pzc.nl Een gedegen In Goes start op 19 augustus een nieuwe, particuliere opleiding voor middelbaar beroepsonder wijs: het Getijde College. Tachtig leerlingplaatsen in het eerste jaar, vier studierichtingen op niveau 4. Het opleidingsinstituut is een ini tiatiefvan Kees van de Wouw, on der meer voormalig rector van het Luzac College. Sleutelwoor den zijn structuur, structuur en structuur. "Een gedegen oplei ding is de basis voor een succes volle toekomst." Tekst: Peter Oggel Foto's: Peter Nicolai GOES- Kees van de Wouw is niet over een nacht ijs gegaan. Over vier maanden beginnen de eerste studen ten in het Getijde College in Goes aan hun opleiding, maar in de oprich ting van de particuliere beroepsschool zit driejaar van intensieve voorberei ding. Wellicht is de aanloop illustratief voor wat het Getijde College wil zijn: een gedegen, kleinschalige oplei ding op mbo-niveau 4, vanzelfspre kend geënt op de belangen en de toe komst van de leerling maar nadrukke lijk ook op de wensen van het be drijfsleven. Het Getijde College, ge vestigd in de voormalige kantoren van ABNAMRO en WEA Accoun tants in het businesscentrum Stads poort, rekent een en een tot drie. In het verhaal van directeur Kees van de Wouw zijn structuur, duidelijk heid, persoonlijke begeleiding, kwali teit en samenwerking wederkerende sleutelwoorden. Het vizier van het Getijde College is gericht op een 'kwaliteitsdiploma met meerwaarde'. In de stem van Van de Wouw klinkt geen aarzeling: "Een goede opleiding legt de basis voor succes. Het Getijde College levert straks werknemers af die zelfstandig denken en handelen, met een positieve werkhouding, breed inzetbaar, met de beste kansen op de arbeidsmarkt. Veel van onze studenten zullen niet voor een baas gaan werken, maar kiezen voor zelf standig ondernemerschap." Prijskaartje Aan die doelstelling hangt wel een prijskaartje, Van de Wouw doet daar niet geheimzinnig over, de website Een kleinschalige mbo, waar leerlingen goed onderwijs krijgen en trots zijn op hun diploma. www.getijdecollege.nl evenmin. De school is een driejarig particulier op leidingsinstituut, mede dankzij inves teringen van een handvol onderne mers tot stand gekomen. In het eerste jaar plaats voor maximaal tachtig leer-1» lingen, in de jaren daarna uit te groeien tot hooguit 120. De voltijd student betaalt bij aanvang eenmalig 5400 instap en afgerond 10.000 per jaar lesgeld. Deeltijdstudie komt op ongeveer de helft van die bedragen. Die prijzen zijn all-in, inclusief tablet, boeken, excursies, trainingen en huis werkbegeleiding. Dat is, erkent Van de Wouw grif, een hele investering die voor (de ouders van) aspirant-studenten ook een flin ke drempel kan zijn. Anderzijds, zegt hij: het is een investering voor het le ven, die zich ook nog eens uitbetaalt. Met Zeeland en West-Brabant als wervingsgebied zet het Getijde Colle ge zich deze maand met advertentie- en marketingcampagnes en een open dag (vandaag zaterdag 20 april) na drukkelijk in de markt. Vooruitlo pend daarop heeft Van de Wouw in middels ruim dertig gesprekken met toekomstige studenten gevoerd. "En dat is op zo'n moment heel erg veel." Passie Het sterkt hem in de overtuiging dat de school in een behoefte voorziet. Van de Wouw weet waarover hij praat. Van huisuit zelfstandig onderne mer vindt hij rond de eeuwwisseling zijn passie in het onderwijs, laatstelijk als stichter en rector van de Goese ves tiging van het Luzac College, voor vmbo, havo en vwo eveneens een par ticuliere opleiding. Het Getijde Colle ge noemt hij zijn 'ultieme doèl'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 98