Politie Parijs pakt Eerst® d'P jeugdbendes aan intemethit NVM 8 BUITENLAND Een NVM-makelaar laat u graag uw royale mogelijkheden zien! r Ai Weiwei maakt werk van melkpoeder Kernreactoren weer opgestart in België Vervolging beheerder se om Pirate Bay Man na 23 jaar terug dankzij Google Maps T HONGKONG De Chinese kunstenaar Ai Wei wei heeft een metersgrote kaart van China gemaakt met meer dan 1800 blikken melk poeder. Het werk is gisteren ge presenteerd in Hongkong. Ai Weiwei: „China kan een satel liet in de ruimte brengen, maar het kan niet een veilige fles aan de mond van een kind brengen. Dat is absurd." BRUSSEL De Belgische kernreactoren van Doel en Tihange worden opgestart. Dat heeft het Fede raal Agentschap voor Nucleaire Controle gisteren besloten. De reactoren werden stilgelegd na dat vermeende scheurtjes wa ren ontdekt in de reactorwand. Het bleken ongevaarlijke water- stofvlokken te zijn. STOCKHOLM Het Zweedse Openbaar Minis terie heeft de stichting .se, die webadressen eindigend op .se beheert, aangeklaagd omdat die twee adressen van The Pira te Bay niet verwijdert. De be heerder zou daardoor mede plichtig zijn aan illegale activi teiten van The Pirate Bay. De rechtszaak is uniek in Europa. China in blikjes melkpoeder. GUANC'AN In China heeft een man die 23 jaar geleden als kind werd ont voerd, de weg terug naar huis gevonden. Zonder Google Maps was dit hem niet gelukt, verklaarde Lua Gang gisteren tegenover Chinese media. Gang was 5 jaar oud toen hij op weg naar de kleuterschool in zijn geboorteplaats Guang'an in de provincie Sichuan werd ontvoerd. Op de website Bring Lost Babies Home plaatste hij een grove schets van zijn woon plaats. Twee bruggen waren vrijwel het enige dat hij zich daarvan nog kon herinneren. Hij kreeg een tip van iemand die de schets op de site had ge zien, dat de plaats die hij be doelde wel eens Guang'an kon zijn. Toen Lua Gang het stadje Guang'an op de satellietkaart van Google Maps bekeek, her kende hij zijn geboorteplaats meteen. door onze redactie buitenland PARIJS - De politie in Parijs heeft de jacht geopend op de Oost-Europe- se jongerenbendes die het vooral op toeristen hebben voorzien. Sa men met de ordediensten van de Parijse metro en die van de grote attracties wordt een groot offen sief ingezet. Vaak komen de bende leden uit Roemenië en Bulgarije. Eerder deze week deed de Franse rechter uitspraak tegen de uit Bosnië afkomstige zigeunerbende Hamidovic, die tientallen jonge ren dwong de zakken van reizi gers in de metro te rollen. Bende leider Fahim Hamidovic (60) kreeg zeven jaar wegens het aan zetten van tientallen vaak minder jarige jongens en meisjes tot dief stal. Het georganiseerde zakken rollen en tasjesroven zou Hamido vic jaarlijks meer dan een miljoen euro hebben opgeleverd. Na het uitzitten van zijn straf, mag de bendeleider zich nooit meer op Frans grondgebied vertonen. De politie heeft vijf gebieden gese lecteerd waar veel toeristen ko men en waar de bendes vaak hun slag slaan. Daartoe behoren de omgeving van het Louvre en de Notre Dame, Montmartre en de wijk waarin de Opéra en de grote warenhuizen staan. De politie waarschuwt voor jongeren die met een zogenaamde petitie arge loze buitenlandse toeristen aan klampen en van de verwarring ge bruikmaken om de portemonnee te stelen. Die neppetities onder steunen zogenaamd dove kinde ren, blinde kinderen, oorlogsvete ranen, de dierenbescherming en zovoort. Op talloze plaatsen in Pa rijs worden buitenlandse toeris ten zo klem gezet. Vorige maand legde een deel van het personeel van het Louvre het werk neer om te protesteren te gen het groeiend aantai agressieve diefstallen binnen het museum. Niet alleen de bezoekers, maar ook suppoosten worden bedreigd door leden van dievenbendes. In Montmartre, de drukbezochte wijk in het noorden van de Fran se hoofdstad, zijn het vaak jon gens en meisjes die met z'n vij ven of zessen toeristen omsinge len en hun portemonnee of ande re bezittingen stelen. Bij de actie tegen de jongerenben des heeft de politie ondersteu ning van 25 extra agenten die zijn overgekomen vanuit Roemenië. Toeristen zijn slachtoffer van de bendes die onder meer actief zijn bij het Louvre en de Notre Dame PARIJS - De meest bekeken film- trailer van Frankrijk begint met een gesloten deur van een kamer in het New Yorkse Sofltel. Een vrouwenstem smeekt: „Nee, nee." Dan volgt een snelle montage van beelden van een sigarenrokende man die aan de champagne lurkt temidden van halfnaakte vrou wen. Aan het einde komt hij uit de douche en dringt zich op aan het zwarte kamermeisje. „Weet je wie ik ben?", klinkt de dreigende stem van de Franse acteur Gérard Depardieu in diens nu al spraak makende rol van Dominique Strauss-Kahn (DSK). De eerste beelden van het later dit jaar uit te brengen Welcome to New York blijken nu al een hit op internet. De in duistere vertellin gen gespecialiseerde Amerikaanse regisseur Abel Ferrara laat met veel gehijg en suggestieve poses over de seksverslaving van de ge vallen topman van het IMF wei nig aan de verbeelding over. De vanwege belastingvlucht ook al in onmin geraakte Depardieu lijkt in zijn element als de vadsige DSK. „Waarom zoveel seks?", wordt op een moment in de film aan DSK gevraagd. „Wil je liever een partij tje golf spelen?", luidt de typische repliek. Volgens de producenten gaat de film over een seksverslaaf- de man en de tragische gevolgen van zijn gedragingen. Een nieuwe koning! Tijd voor een nieuwe woning? We hebben een nieuwe koning! Daar gaan we in heel Nederland natuurlijk massaal van genieten. Maar er is meer reden om feest te vieren. Want de woningmarkt ontwikkelt zich steeds gunstiger voor mensen die een huis willen kopen. Zo betaalt u bijvoorbeeld voor eenzelfde tussenwoning tegenwoordig tot wel 160,-* minder aan netto maandlasten dan een aantal jaren geleden. Dat betekent dat u nu een huis kunt kopen dat eerder niet in uw portemonnee paste. Praat daarom eens met een NVM-makelaar. Hij kan u deskundig adviseren over wat in deze tijd uw mogelijkheden zijn. Wie weet heeft u straks dus naast een nieuwe koning, ook een nieuwe woning! *Kijk op nvm.nl voor meer informatie en de berekening van genoemde maandlasten. 2009 «880 7 PERMAANO 2013 «7207 PERMAANO j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 8