mm - Verzamelen 14 REIZEN ALTIJD ONDERWEG EF1 Als je Argentinië op de kaart van Europa legt, met de bovenkant op de Noordpool, dan zou het zuiden van dit land tot aan Sicilië reiken. Bezienswaardigheden lig gen vaak zo'n 1.500 kilometer uiteen. Dat is drie dagen met de bus over onverharde wegen. Of je neemt het vliegtuig. COLOFON eindredactie Marcha van Schijndel reizen@depersdienst.nl vormgeving Marietta de Boer en Birgitta Hermans advertentieverkoop Wegener Media Nationale Verkoop verkoop.dagbladen@wegener.nl Artikelen in deze bijlage komen tot stand onder verantwoordelijkheid van de redactie. Daarvoor werkt zij soms samen met reisorganisaties en verkeersbureaus. De redactie behoudt volledige zeggenschap over de redactionele inhoud. Derk Bolt Ooit spaarde ik postze gels. Ik weet niet ze ker meer of ik dat fa natiek deed, maar in elk geval had ik drie albums. Een kleine rode en twee grotere exemplaren in blauw en geel. Diepe indruk heeft het niet gemaakt. Wat deed ik eigenlijk met die verzameling? Had ik er ook maar enige kijk op, op postze- gels? Ik betwijfel het. Er was wel een boekje met een overzicht van de te sparen zegels en een prijs die daar dan bij hoorde. Daar stond dan bijvoorbeeld in dat een zegel van 1 cent uit 1898 wel 1 gul den waard was. Of een exotisch exemplaar van een onbekend ei land dat zomaar een paar hon derd gulden moest opleveren. De laatste had ik uiteraard niet. Mijn collectie moest ik bij elkaar rapen uit gesealde pakjes postze gels. Tientallen gestempelde en van een envelop losgeweekte exemplaren strak gespannen on der een cellofaantje. Ik denk er nu wat lacherig aan terug, maar her inner me ook wel de opwinding bij het openen van zo'n nieuw pak. Wat zou er in zitten? Maar ook, van welke brief waren ze ei genlijk verwijderd? Wat stond er in en wie schreef hem? Ja, je kunt je ergens druk over maken. Later kwam een periode waarin speldjes blijkbaar het verzamelen waard waren. Ik deed daar ook aan mee. Een stuk schuimrubber (geel) diende als basis. Daar stak je de speldjes dus in. En dan daar lekker lang naar kijken, denk ik. Ook die verzameling verdween in een kast om daar op wonderbaar- WAAR EN WAT Argentinië is het grootste Spaans talige land ter we reld. De hoofdstad Buenos Aires ligt ruim 11.000 kilome ter verwijderd van Amsterdam. Om dat te overbruggen zit je al snel 14 uur in het vliegtuig. De Zuid-Amerikaan se zomer is de beste tijd om Argentinië te bezoeken. Deze loopt van november tot maart. Oad Rei zen organiseert indi viduele (auto)reizen en groepsreizen door Argentinië. Meer informatie hierover vind je op www.oad.nl of www.oadargenti- nie.nl. Meer weten? Kijk dan eens op www.tu- rismo.gov.ar of www.argentinatu- ristica.com. Een gaucho op zijn paso fino. kleine foto Kind en la ma in het indianen dorp Purmamarca. foto's Willemijn Bos door Willemijn Bos Vroeg in de ochtend, de nevel is nog niet helemaal opgetrok ken. Geen kip te zien hier in dit lege land van stenen. En dan opeens een schamel hutje langs de weg. Een vrouw poetst haar tanden boven een wiebelig wasbakje dat op een paar stenen staat. Ernaast wappert een man z'n vuurtje aan met een stuk cactushout. Hij bakt maïs- pannenkoeken op een rooster: het ontbijt. Uit het hutje komen vier kinderen, een stel honden en een oude moeder, tandeloos. Vanonder haar warrige haardos kijkt ze ons Wantrouwend aan: wat moeten die hier? Bij aankomst op het vliegveld van Salta in het noorden van Argentinië zagen we met een dat dit het land is van de indianen. Ie dereen heeft hier sluik zwart haar. Ook on ze gids die in de bus meteen cocabladeren uitdeelt tegen hoogteziekte. Gewoon de he le dag een flinke bal achter je kiezen hou den, zodat de sappen langzaam vrijkomen. Nee hoor, dan ben je geen junk, legt hij uit. Je bent immers ook geen alcoholist als je druiven eet. Een chemische bewerking maakt van de cocabladeren cocaïne, maar in deze pure vorm zijn ze ongevaarlijk. Als dank dat wij wat foto's mochten maken, geeft de gids een zak cocabladeren aan de man bij het vuurtje. Waarvan leven deze mensen in dit droge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 78