SPECTRUM 9T standplaats Japan Wouter van Cleef Bijbel en koran zijn duidelijk over de doodstraf: Oog om oog, tand om tand ZATERDAG 18 MEI 2013 RMRKili Human Rights Commission of Pakistan Special Task Force Moitan. weer op werk Grote foto: Beul Sa- bir Masih met zijn weinig vechtlustige haan. foto Harald Doornbos Kleine foto: Paki staanse activisten demonstreren te gen de doodstraf foto EPA den, liep hij mis. Al snel verveelde de beul zich en ging hij alcohol en drugs gebruiken. Alcohol is streng verboden voor moslims in Pakistan. Omdat christenen tijdens het avondmaal alco hol drinken, besloten de moslimauto riteiten in Pakistan jaren geleden al dat alcohol voor christenen niet verbo den kan zijn. Zo heeft Pakistan een bierbrouwerij en een aantal drankwin kels waar niet-moslims wijn en bier kunnen kopen. Aan de toonbank moe ten ze een 'niet-moslimverklaring' la ten zien, die ze kunnen krijgen bij het politiebureau na aangetoond te heb ben dat ze christen zijn. Beul Sabir Masih zette het dus op een drinken. En bleef het daar maar bij. Want Afghanistan en haar hasjiesj en opium zijn nooit ver weg. Dus afge zien van alcohol kwamen er ook ande re drugs bij. En tot overmaat van ramp ging hij ook nog gokken, vooral bij hanengevechten. Nu snappen we ook waarom hij tij dens het hele interview een reusach tige haan omklemd houdt. „Ik ben ei genlijk op weg naar een gevecht," ver telde Masih, al geeft hij toe dat zijn haan nog weinig heeft gewonnen. Voorafgaand aan het interview had Masih gezegd dat hij alleen geïnter viewd wilde worden in het hotel in Lahore, waar de Westerse interviewer logeert. De hotelstaf liet al snel weten zich zorgen te maken over het veelvul dige tok-tok-geluid dat uit de kamer kwam. Toen ze zagen dat de haan z'n behoefte had gedaan op de vloer van de hotelkamer leek de situatie enigs zins precair te worden, maar het inter view werd niet afgebroken. Masih zelf vond de kakelende en kak kende haan verre van een probleem. Wel vroeg hij om wat geld zodat hij nieuwe alcohol kon kopen. Want zelfs met een nieuwe regering in Islama bad kan het nog wel een tijdje duren voordat executies weer worden uitge voerd. Tot die tijd blijft de beul uit La hore alcohol drinken, drugs gebrui ken en met een haan rondlopen die meer uitwerpselen produceert dan prijzen. ©reageren? spectrum@depërsdienst.nl jL ~W" et is koud, he? Wacht, ik zal je lek-"*- ker instoppen." De 27-jarige Mari zorgt ervoor dat haar gasten alle aandacht krijgen. Nadat de in pyja- JL. JL ma geklede jongedame de lange Hollander warm heeft toegedekt en het nachtlampje heeft aangeknipt, kruipt ze zelf ook onder de dekens en komt erbij liggen. Welkom in een knuffelcafé in Tokio, waar Japanse mannen vanaf 3.000 yen (ruim 25 euro, exclusief het zelfde bedrag als lidmaatschapsgeld) 20 minuten lang naast een vrouw in bed mogen liggen. En dat is ook direct het belangrijkste wat hier gebeurt. Bij bin nenkomst maakt de receptioniste - ze draagt een py- «r jama met konijntjesmotief - vriendelijk duidelijk dat klanten hier niet op diensten anders dan een knuffel en slapen op de schouders of buik van een jongeda me hoeven te rekenen. Op de website van het knuffelcafé staat duidelijk dat het bedrijf geen bordeel is. Wie zich niet aan de regels houdt, wordt de zaak uitgegooid of zelfs naar de poli tie gebracht. Ook vinden klanten op de website de 'menukaart' met extra's. Voor 1.000 yen (zo'n 8 euro) mag je bijvoorbeeld een minuut lang recht in de ogen van je tijdelijke slaap- vriendin kijken, 3 minuten op haar schouder slapen of vijf omhelzingen ontvangen. Tijden worden nauwkeu rig bijgehouden met een wekker. Het knuffelcafé Soineya ('samenslaap- huis') voorziet in een behoefte in Ja pan, waar twee derde van de jonge vol wassenen als single door het leven gaat. Daardoor is er een gat in de markt in Japan voor gespeelde intimiteit. De behoefte is zelfs zo groot dat rond de jaarwisseling een tweede knuffelcafé werd geopend. „Aan de ene kant zie je bedrijven ontstaan die profi teren van het grote aantal singles in Japan, maar het is ook in toenemende mate een maatschappelijk en economisch probleem", vertelt professor Masahiro Ya- mada, socioloog aan de Chuo universiteit in Tokio. Veertien miljoen Japanners tussen de 20 en 34 jaar zijn alleenstaand, 10 miljoen daarvan wonen zelfs nog bij hun ouders thuis. Het grote aantal jonge alleenstaanden staat inmid dels ook op de politieke agenda. De Japanse regering kijkt met zorg naar de toekomst. Er worden minder kinderen geboren, terwijl het aantal ouderen snel stijgt. Wie moet voor de Japanse oudjes gaan zorgen in de toekomst? En de staatsschuld - geen land heeft zo'n hoge schuld als Japan - is ook in het geding. Zul len steeds minder Japanners wel in staat zijn die gro-v- te schuldenlast terug te betalen? In het Tokiose knuffelcafé zijn die zorgen wel erg ver van het bed. Letterlijk. Voor Mari,is het haar eerste avond als slapie, een ideaal baantje, vindt ze: „Ner gens kan ik zo makkelijk geld verdienen als hier!" Op vrijdagavond is het altijd extra druk, zeggen de dames. „Veel mannen gaan na een week hard werken naar de kroeg, maar sommigen komen juist hier om even rustig in iemands armen te slapen." In het knuf felcafé zijn ze maar wat blij met de grote groep al- leenstaande Japanse mannen die soms stevig in de buidel tasten om soms een paar uur te soezen, slapen of knuffelen. De uitbater van het knuffelcafé wordt intussen slapend rijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 73