D 3 Het gezin Van Ipenburg voerde in de jaren '90 een verbeten strijd om vader Hendrik te mogen begraven bij de eigen Achterhoekse boerderij. Zoon Erik over tekens van boven, verdenkingen van moord en de lange weg om thuis te komen. Zo heeft God ons leven door Nico Hoffer Erik van Ipenburg is nu 51 jaar. Samen met zijn vrouw Willeke woont hij al tientallen jaren op biologisch-dy- namisch centrum Boerderij De Ipen- burcht in het weelderige coulisseland schap van de Achterhoek. Een ge mengd bedrijf, vee en graan. Het is een idyllische plek. Aan de weg een bord: 'Rustoord voor planten.' Op het terrein huizen ook Eriks jonge re broers Remco (1964) en leroen (1971) met hun gezinnen. In het voor huis van de boerderij uit 1890 woont moeder Trudi van Ipenburg-Hirt, de vrouw van Hendrik van Ipenburg zali ger. Wie haar opzoekt in haar prachti ge woonkamer treft een lieve, haast doorzichtige vrouw, te midden van haar boeken, kruiden, herinneringen en haar toekomst. Ooit zal ook zij hier begraven worden, in diezelfde graf heuvel 50 meter verderop, naast haar man onder de zwerfsteen waarin ge beiteld staat: 'Lang geleden, moe ge streden. Rust in vrede. Hier rust onze man en vader Hendrik van Ipenburg, 29-11-1937 - 9-4-1993'. De grafheuvel met een Christusbeeld en een Maria beeld ligt onder een krachtige iep bij een sfeervol kapelletje. Wie Erik en zijn vrouw Willeke ont moet, komt al gauw oren en ogen te kort. Beiden hebben hel lichtblauwe ogen, een vriendelijke blik, een weldoordachte woordkeuze, prachtige vergelijkingen, heldere beelden hoe wel sommigen hun woorden zweve rig of abstract zullen noemen. Antro posofie is het kernwoord van hun be staan. In de kamer hangt een levens groot portret van Rudolf Steiner, de grondlegger van de geestesweten schap die uitmondde in onder meer biologisch-dynamische landbouw, vrije scholen en heilpedagogiek. Vader Hendrik, elektronicus van be roep, en moeder Trudi, telg uit een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70