Brands deed af en toe mee met OJC SPORT 39 Zaamslag neemt afscheid van spelers Van den Broek weer in Oranje onder 15 jaar Dauwendaeleloop gaat niet door Pieterse geeft ook een Rawidjan scoort clinic in Terneuzen zes keer voor BSZ ZATERDAG 18 MEI 2013 ZAAMSLAC Zaamslag begint vandaag (za terdag) de nacompetitie met een thuiswedstrijd tegen Roda Boys. Het duel begint om 14.30 uur. Na de wedstrijd wordt af scheid genomen van de ver trekkende spelers Arjan Ha melink, Gert-Jan Vael en Pe pijn Rademakers. Vervolgens wordt de gouden schoen aan de speler van het jaar uitge reikt. KLOOSTERZANDE Voetbalster Lisan van den Broek is opnieuw opgenomen in de se lectie van het Nederlands elftal onder vijftien jaar. Oranje speelt zaterdag 25 mei tegen België. De ze interland in Braine l'Alleud, op het terrein van RCS Brainois, be gint om 16.00 uur. Lisan van den Broek, die voor Hontenisse uitkomt, werkte met Oranje al drie interlands af. Twee keer werd er verloren en eenmaal gewonnen. MIDDELBURG De eerste editie van dë Dauwen daeleloop die volgende week vrij dag 24 mei in Middelburg zou worden gehouden gaat niet door. Er zijn te weinig inschrijvingen. De wedstrijd zou in het kader van het veertigjarig jubileum van de Middelburgse club FC Dauwen- daele worden gehouden. Op tweede pinksterdag gaat Koers d'HuZes-Run for Kenia eveneens niet door wegens te wei nig aanmeldingen. TERNEUZEN VOGELWAARDE Voormalig basketbalinternational Henk Pieterse geeft dinsdag 21 mei een clinic aan het Zelden- rust-Steelantcollege in Terneu zen. De bijeenkomst, die sporthal Vlie gende Vaart plaatsvindt, staat in het teken van het voorkomen van pestgedrag. De clinic begint om 12.30 uur. On langs gaf Henk Pieterse een soort gelijke demonstratie voor scholen in Goes. Beach Soccer Zeeland heeft vrijdagavond in Vogelwaarde een oefenduel tegen Samba Lansingerland met 10-5 gewon nen. In de eerste periode keek het team van coach Veli Eryürük tegen een 2-4-achter- stand aan. Dat werd in de twee de en derde periode rechtgezet door BSZ. International Daryl Rawidjan scoorde zes keer. Ali Eryürük en MeVlud Eryürürk scoorden elk twee keer. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Hoek speelt vanmid dag in Werkendam (aftrap 15.00 uur) voor de achtste keer de eind strijd van de districtsbeker. Van de voorgaande zeven finales won de Zeeuwse hoofdklasser er slechts één, in 1985 tegen Geldrop (2-1). wel dat hij opnieuw onder het mes zal gaan. Tot zijn verbazing staat hij eind 2004 ineens in de basis, tijdens het duel om de Supercup tegen Anderlecht. In Brussel beleeft Her mans een droomstart. Na negen minuten opent hij de score op aangeven van de Noor se spits Rune Lange, die Vincent Kompany de bal ontfutselt. Club Brugge wint met 0-2 en Hermans geniet van het succes. „Daarna stond ik toch wat hoger in de hiërarchie. Die enkel voelde niet goed, maar ik heb het nog twee maanden volgehouden. Daarna moest ik me echt laten opereren. Helaas duurde het herstel een halfjaar. Ik zat in mijn laatste con tractjaar bij Club Brugge en was 23. Ze beslo ten mijn contract niet te verlengen." Hermans vertrekt medio 2006, maar niet met het chagrijn in zijn lijf „Ik was juist trots. Ik had vijfjaar bij Club Brugge onder contract en niet één dag in de B-kern geze ten. Bij mijn afscheid zei Mare Degryse dat ik het ergens anders echt moest laten zien. Want volgens hem had ik echt wel de kwali teiten om het te redden." Hermans' vader vindt dat zijn zoon terug naar school moet. „Dat leverde een flinke ruzie £>p. Mijn vader was duidelijk: ik moest een diploma halen. Het was nu of nooit. Ik besloot naar Deinze te gaan, een ambitieuze club op het tweede niveau. En ik begon op de universiteit van Gent aan een master lichamelijk opvoeding." Via Deinze (twee seizoenen) en Hamme (ook twee jaar) komt Hermans bij Temse te recht. „Dat bleek een verkeerde keuze. Vanaf het begin klikte het niet. Veel mensen daar hadden echt een schijnheilige mentaliteit. Het bestuur wilde ook de opstelling bepalen. In december ben ik gestopt. Daarna heb ik Daarna verloor Hoek zes finales op rij. De vierde verloren eind strijd in dat rijtje speelde de club op zaterdag 13 mei 2000 in Sint Willebrord tegen OJC Rosmalen, dat vandaag opnieuw de tegen stander is. De Brabanders wonnen dertien jaar geleden met 1-0, door een doelpunt van Marcel Brands. De toen 38-jarige middenvelder was drie seizoenen eerder gestopt als prof bij RKC en aan de slag ge gaan als technisch manager. Hij' bouwde af bij OJC, maar deed al leen mee wanneer hij tijd had. Als RKC op zondag speelde, deed hij bijvoorbeeld niet mee met de hoofdklasser. Voor de bekerfinale was hij wel beschikbaar. De eindstrijd begon bij Hoek pas heel laat te leven, om dat de formatie van trainer Frans Vermeulen zich pas heel laat in het seizoen veilig wist te spelen. Tegen OJC Rosmalen lieten Ro nald van Sliedregt en Angelo Nijs- kens een aantal goede mogelijkhe den liggen en dat kwam de ploeg duur te staan. Elf minuten na rust maakte Wesley Roman hands en eiste Brands de vrije trap op. Hij krulde de bal over de muur, langs doelman Glenn van Wijnsberghe (1-0). Het bleek voldoende voor het winnen van de beker. „Het was mijn vierde finale met Hoek en ik heb ze alle vier verlo ren", treurde Hoek-middenvelder Geert de Poorter. „Het was een rotjaar en het blijft een rotjaar." Een jaar later won De Poorter de beker wel, maar dan in het shirt van Terneuzen. Het was meteen de laatste Zeeuwse bekerzege. De afgelopen vier jaar stond wel steeds een Zeeuwse ploeg in de fi nale, maar winnen lukte niet. Kloetinge, Vlissingen, Hoek en op nieuw Kloetinge verloren de eind strijd. Hoek krijgt vandaag een herkan sing en kan de districtsbeker voor de tweede keer winnen. De hoofd klasser moet het wel stellen zon der Kyle Doesburg, die vanwege een hamstringblessure dit sei zoen niet meer in actie komt. 22 december 2004: Sebastian Hermans heeft me aan mijn heup laten opereren. Na blessu res had ik vaak nauwelijks de tijd gehad om te herstellen, omdat ik per se moest spelen. Je lichaam gaat dan compenseren. Daardoor raakte ik geblesseerd aan die heup. Door bij Temse te vertrekken kon ik een halfjaar mijn gang gaan. Die rustperiode had ik echt nodig. Toen ik me weer fit voelde ben ik hard gaan trainen." Bij Hoek pakt Hermans de draad weer op. In zijn eerste jaar, onder Ruud Pennings, is hij een vaste waarde. Als Eric Hellemons wordt aangetrokken als de man die Hoek naar de Topklasse moet lei den, besluit Hermans er tijdens de zomers top nog een schepje bovenop te doen. „Ik voelde me echt topfit. Ik wilde me bewijzen voor de nieuwe trainer, die ik op dat mo ment heel hoog had zitten. Ik verwachtte er heel veel van, maar raakte tijdens de voorbe reiding geblesseerd aan mijn knie. Van Helle mons heb ik daarna nooit meer het vertrou wen gevoeld." Volgens Hermans kon de Brabander de groep goed motiveren en viel op zijn trainin gen ook weinig aan te merken. „Maar het to taalplaatje klopte niet. Hij had een bepaalde manier van spelen in zijn hoofd, met veel diepgang vanuit het middenveld. Maar zulke spelers hebben wij helemaal niet Ik heb zelf ook een bepaalde manier van spelen. Vroe ger was ik een buitenspeler, nu ben ik een middenvelder. Maar ik duik niet zeven keer per wedstrijd voor het doel van de tegenstan der op. Opbouwen via het middenveld de den we ook niet. Maar steeds van die diago nale passes, dat was het ook niet. Het klikte gewoon niet." Onder Hellemons' opvolger Kenny Verhoene is hij de laatste maanden een onbetwiste basisspeler. „Veel mensen vinden het daarom vreemd dat ik stop", weet hij. „Maar ze weten niet wat ik voel. Ik heb nu veel last van mijn knie en snak naar rust. In de bekerwedstrijd tegen ASWH zat ik vorige week dinsdag daarom ook op de bank. 1\vee duels kort op elkaar, dat red ik niet. Dan heb ik te weinig tijd om te herstel len." Daarnaast merkt hij aan zichzelf dat hij min der fanatiek is geworden. „Tien jaar geleden was ik misschien wel te kritisch op mezelf Ik liet het niet los. Nu ben ik dertig en ken ik het wel. Voetbal was altijd alles voor me. Daardoor heb ik bijvoorbeeld de plechtig heid op het stadhuis gemist toen mijn broer trouwde. Ik moest voetballen... Daar heb ik nu spijt van, ik zou het zo niet meer doen." Hij wil zijn werk als personal trainer in Gent verder uitbouwen en vanaf deze zomer aan een leven na het voetbal denken. Over ruim een maand stapt hij in het huwelijksbootje. Wat de toekomst hem verder gaat brengen is nog ongewis, maar als het aan Hermans ligt neemt hij afscheid van Hoek met een beker en promotie naar de topklasse. „Het besluit om te stoppen is heel moeilijk voor me ge weest Ik ga het enorm missen. Vooral Hoek, omdat ik me bij deze club enorm goed voel. Qua spelersgroep waren dit echt de mooiste jaren, vooral door de open sfeer. Er niet om heen draaien, elkaar aanspreken op fouten en er daarna een streep onder zetten en weer verder gaan. Die mentaliteit past wel bij mij." Barry van der Hooft in het duel om de-Supercup de score geopend tegen Anderlecht. foto Club Brugge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39