vertrouwd duo op hoogste treetje SPORT 37 Ook boksbaas Wu wil Rogge opvolgen 'Mighty Mike' kan zijn geluk niet op Twaalf uur in de rij en nog geen kaartje Laurens van Lieren gooit hoge ogen Goede doelen laten Boogerd vallen ZATERDAG 18 MEI 2013 BERLIJN De strijd om de opvolging van voorzitter Jacques Rog ge bij het Internationaal Olympisch Comité (IOC) be gint stilaan goed op gang te komen. Volgens welingelich te bronnen heeft een derde gegadigde zich gemeld: de Taiwanees CK Wu, de voor zitter van de internationale boksfederatie (AIBA). Eer der stelden de Duitser Tho mas Bach en Ng Ser Miang uit Singapore zich verkies baar voor de post. LONDEN Darter Michael van Gerwen kon in Londen amper woor den vinden om zijn gevoel te beschrijven. „Ik was de beste, wat moet ik nog meer zeggen", stamelde de 24-jari- ge Brabander. Van Gerwen versloeg de zesvoudige titel houder Phil 'The Power' Tay lor in de finale van de Pre mier League Darts (PLD) op historische wijze. Na een 5-2-achterstand won hij als nog met 10-8. MÜNCHEN Het lijkt wel alsof iedereen in München de Champions Leaguefinale van Bayern te gen Borussia Dortmund wil zien. Sommige fans stonden donderdag twaalf uur lang in een vierhonderd meter lange rij voor een plek in de eigen Allianz Arena, waar de finale op 25 mei op grote schermen zal worden uitge zonden. De wedstrijd wordt gespeeld in Londen. Na zes uur waren de tickets echter al uitverkocht. VIDAUBAN Dressuurruiter Laurens van Lieren uit Schore heeft met het Nederlands team de lan- denwedstrijd in het Zuid-Franse Vidauban ge wonnen. De Zeeuwse ruiter liet met Hexagon's Welnetta de hoogste score noteren met 70,383 procent. In de individuele wedstrijd scoorde Van Lieren een eer ste plaats (met Tyara) en een derde plaats (met Ulys ses la Haya). ROTTERDAM Michael Boogerd heeft geen spijt van zijn dopingbekente- nis. De oud-renner voelt ech ter wel de gevolgen van zijn biecht dat hij in het verle den verboden middelen heeft gebruikt. Goede doe len zoals de stichting Ro nald McDonald hebben hem niet meer nodig. „Zo'n tele foontje, dat vind ik dan nog het ergste. Heb ik er al drie van gehad van verschillende instanties", aldus Boogerd. Voor iedereen die het wil zien, toont Mark Cavendish vier vingers. De Britse renner won vrijdag alweer zijn vierde etappe in de Giro d'ltalia van dit jaar. foto Luca Zennaro/EPA galoppeerde zich immers in 2011 met het koppig vasthouden aan de levensgevaarlijke afdaling van de Monte Crostis. De Italiaan liet zelfs kilometers lang vangnetten plaatsen bij de ga pende afgronden om de ploegen en renners maar gerust te stellen. Vergeefs. Het peloton weigerde twee weken naar de dood van Wouter Weylandt het noodlot verder te tarten. Enkele maanden later werd Zomegnan door organi sator RCS gedwongen op te stap pen. Zijn opvolger Aquarone wil eveneens spectaculaire rjtten in zijn ronde opnemen, maar hij gaf eerder al aan dat de mening van de renners voor hem heel zwaar telt. Risico's wilde vrijdagochtend ook de teamarts van Sky niet lopen. Hij verbood de zieke Bradley Wig gins verder te rijden in de Giro. Tot aanvankelijk ongenoegen van Sir Wiggo, die het nog even had willen aanzien in de hoop te her stellen van zijn verkoudheid. Het team zegt echter straks een fitte Wiggins nodig te hebben tijdens de Tour. Uiteindelijk had ook Wiggins vrede met het 'no' van de dokter. „Het viel me zwaar om donderdag op het vlakke het pelo ton te moeten laten lopen. Ik ben dat niét. gewend. De beslissing om te stoppen zie ik nu als de juis te. De schade zou voor de lange termijn groter zijn geworden als ik was doorgaan. Met het oog op de Tour is dat niet wenselijk. Ik ga nu naar huis om er voor te zorgen dat ik helemaal klaar ben voor die ronde." Ook Ryder Hesjdal, de Giro-win naar van vorig jaar, stapte 's och tends ziek uit de ronde. De weten schap dat de renners dit weekein de twee ijskoude bergritten te wachten staan, zal het besluit om te stoppen alleen maar hebben versneld. zelf. „Dat mag je niet zeggen als je gewonnen hebt, maar ik had er vandaag een zware dobber aan." Toch liep zij de gehele wedstrijd alleen op kop. „Ik ben net terug van vakantie en ben pas een week geleden weer begonnen met hard lopen. Maar onderweg kreeg ik een hoop steun van met name de vrouwelijke deelneemsters. Ze moedigden me aan en dat heeft me er doorheen gesleept." Zij had dus profijt van het grote deelnemersveld en haalde er zelfs kracht uit. Pleijte had er juist hin der van. „De voorfietser deed zijn werk goed. Hij waarschuwde de mensen die voor mij liepen, zodat ik kon doorlopen. Maar toch heb ik een aantal meters extra moeten lopen, omdat ik al zigzaggend de finish moest zien te bereiken." Toch bleek hij de snelste loper van iedereen en behaalde hij met zijn ploeg FysiotherapieZeeland de overwinning in het bedrijven- toernooi. Het team, dat naast de winnaars nog bestond uit Schrier, Bouterse en Pascal Eltink, liet de lopers van Koole Sport en Koole Sport/WEA onder zich. Zij eindig den op een respectievelijke twee de en derde plaats. Mannen: 1. Tim Pleijte 22.57; 2. Huub Maas 24.10; 3. Michel Schrier 24.114. Floris Willebordse 24.13; 5. Erwin Harmes 24.19; 6. Neal Bouterse 24.19; 7. Sébastièn Schletterer 24.28; 8. Martijn de Kok 24.29; 9. Wim Nieuwkerk 24.40; 10. Tim van de Broeke 25.05. Vrouwen: 1. Anjolie En gels-Wisse 27.31; 2. Marianne de Kok 28.25; 3. Dieuwertje Poort 29.36; 4. Monique Verschuren 30.00; 5. Caro- lien van de Kreeke 30.10. M35:1. Huub Maas 24.10. M45:1. Edwin de la Ruelle 25.54. M55:1. Rob Schaap 28.50. M65:1Tonny de Ruijter 37.38. V35:1Marianne de Kok 28.25. V45:1. Kristel Verbeek 33.40. Ruim vierhonderd lopers gingen vrijdagavond van start in de Stadsloop van Middelburg, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37