Zeeland voor tweede keer gastheer Ride for the Roses Burgemeester blij met terugkeer 26 WALCHEREN Kroatisch palmparadijsje! Architect Taco Tuinhof doet ultieme poging impasse rond bouw brede school in Souburg-Zuid te doorbreken. pharosreizen.nl jxmujb 2\-t 5~- of 3-Jaa^ arrang&M&nf 'Nieuwe school op ringwalburg' door Maurits Sep OOST-SOUBURG - Zijn plan komt niet tegemoet aan het grootste be zwaar van één van de scholen, maar misschien stemt het nog eens tot nadenken. En misschien komen de betrokkenen dan toch tot de conclusie dat een brede school voor Souburg-Zuid wel mogelijk is. Taco Hiinhof, architect bij archi tectenbureau Rothuizen, hoopt het. Hij vindt het jammer dat de discussie nu helemaal in het slot en in het slop zit. En dat er dan aan de kwaliteit van de klasloka len niets anders verbetert dan een opknapbeurt. Terwijl met één nieuwe school en het blijven ge bruiken van één bestaande school die met wat aanpassingen nog vijf tien jaar mee kan de Souburgse I Het ontwerp van Taco Tuinhof van architectenbureau Rothuizen voor een brede school op de ringwalburg van Oost-Souburg. „Een duurzaam gebouw, in hout, met een rieten kap, dat past bij de oorspronkelijke bebouwing." schoolkinderen op een goede ma nier les kunnen krijgen. Tbinhof ontwierp een nieuwe school op de plek die door velen al is genoemd als ideale locatie maar die ook al snel afviel vanwe ge vermeende archeologische en historische waarden: de ringwal burg. „Ik heb er met een archeo loog naar gekeken en een deel van de burg is inderdaad zo waarde vol dat je daar niks moet doen. Daarom zet ik daar ook niks neer. Maar voor de andere helft geldt niet op voorhand dat daar geen spa de grond in mag." TXiinhof ontwierp een school die gebouwd zou moeten worden op een niet te zware fundering. Het gebouw moet van hout worden, met een rieten kap, zodat het past bij de uitstraling van de bebou wing die destijds ook op de burg stond. „Een duurzaam gebouw. Met een aantal maatregelen is het echt wel veilig om een school van hout te bouwen met een rieten dak. Het schoolplein en de rest van de burg kunnen gebruikt wor den voor evenementen, zoals de Highland Games." Het ontwerp voorziet in een schoolgebouw, een gymlokaal en een kinderopvang. Het gebouw is groot genoeg voor één van de twee scholen die deel moeten uit maken van de nieuwe brede school. Maar, zegt Tüinhof, het is niet de bedoeling dat de ene school (Burcht/Rietheim) in het oude gebouw blijft zitten aan de Van Visvlietstraat, en dat de ande re (Tweemaster/Kameleon) een volledig nieuw gebouw krijgt. „Je moet samenwerken en gebouwen delen om het concept van een bre de school waar te maken." Beide scholen gebruiken nu ook twee locaties, maar de Tweemas ter/Kameleon wil dat niet meer. Juist omdat die school alle klas sen in hetzelfde gebouw les wil geven, zit de discussie nu muur vast. En dus vindt wethouder van onderwijs Marin de Zwarte het plan van Tuinhof wel mooi, maar acht hij het nu ook niet realis tisch. „De scholen zullen dan toch ook bereid moeten zijn ge bouwen te delen." Bovendien hikt De Zwarte aan tegen de kos ten. „We gaan dan een nieuwe school bouwen op een nieuwe plek. De huidige school aan de De Priesterstraat verdwijnt, maar wat doen we dan weer op die plek?" Hiinhof hoopt dat alle betrokke nen toch nog eens goed naar zijn voorstel kijken. „Want een school op de ringwalburg is beter bereik baar dan een school in een smalle straat. Op de parkeerplaatsen bij de burg kunnen ouders hun kin deren afzetten." En door de ver wachte krimp is over pakweg vijf tien jaar die ene nieuwe school groot genoeg om alle leerlingen van de huidige twee scholen les te kunnen, is de verwachting. AUTOVAKANTIES VAN ANWB Kom genieten op een van de mooiste plekjes aan de Istrische westkust! Tussen de palmen van Valamar Club Tamaris in Lanterna komt u helemaal tot rust. Dit vier-sterrenresort biedt u prachtige stranden, een prima mediterrane keuken, twee heerlijke zwembaden, een wellnesscentrum en diverse tennisbanen. Boven dien verblijft u dicht bij een van de mooiste stadjes van Istrië: Unesco- werelderfgoed Porec (ca. 13 km). Of vaart u met de watertaxi naar het historische stadje Novigrad? Uw verblijf Valamar Club Tamaris is een ruim opgezet resort. Het ligt op 100 meter van zowel een zand- als een kiezel strand. Uw kamer heeft airco, tv, minibar, kluisje en balkon. Badkamer met bad of douche, toilet en föhn. U kunt ook verblijven in een vierper- soonskamer of een villa. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20-cpm) met zoek boekcode 41598 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. Prijzen 4-d 18/05-24/05 215 25/05-28/06 225 29/06-26/07 285 27/07-23/08 319 24/08-30/08 285 31/08-06/09 245 07/09-20/09 215 21/09-19/10 159 5-d 8-d 289 505 299 525 375 659 425 745 375 659 325 569 289 505 209 369 Voor kinderkortingen zie: www.pharosreizen.nl/wegener Prijzen in p.p.p. 2-pk. Niet inbegrepen: reserveringskosten en kosten Calamitei tenfonds. door Frank van Cooten euro p.p. zoek boekcode 41598 Inbegrepen 3,4 of 7x overnachting met ontbijtbuffet 3,4 of 7x dinerbuffet inclusief drankjes 1x lunch (2x bij weekverblijf) toeristenbelasting bezoek Baredinegrot GOES - Fred Doeleman, voorzitter van de stichting Ride for the Roses, denkt met warme gevoelens terug aan de elfde editie van het wielere- venement op 31 augustus 2008 in Zeeland. De organisatie van de tocht in de strijd tegen kanker keert daarom op 7 september 2014 terug naar Zeeland. „De Zeeuwse organisatie heeft de afgelopen jaren bewezen een prachtig evenement te kunnen neerzetten", maakte Doeleman vrijdag duidelijk tijdens de pre sentatie. „De enorme betrokken heid van de organisatie met de Ri de for the Roses, de goede organi satie kwaliteiten en enorme be trokkenheid van de Zeeuwse be volking heeft ertoe geleid dat de Ride for the Roses graag terug komt en in 2014 in Zeeland start." Doeleman herinnert zich nog de editie van vorig jaar in het West- land, waar hij niet al beste herin neringen aan heeft overgehou den. „Daar was veel oponthoud door het vele draaien en keren. Ook was een brug kapot waar door de tocht 25 kilometer langer duurde. Zeeland kent dit soort problemen niet. Hier zijn uitste kende fietspaden en bewegwijzer- de routes." De landelijke Ride for the Roses is niet te verwarren met de Delta Ride for the Roses die dit jaar op 8 juni vanuit de Goese Zeeland hallen wordt verreden. De 'Delta Ride' is een 'side-event', inmid dels gegroeid naar ruim 4500 deel nemers met een opbrengst van meer dan 150.000 euro ten bate van Ride for the Roses/KWF Kan kerbestrijding. Voorzitter Kees Bal van de lokale organisatie koos er bewust voor de datum van 7 september 2014 voor de zeventiende editie nu al bekend te maken. „Het komt misschien een beetje vreemd over, zo aan de voora vond van de Delta Ride. Het nieuws zoemde echter al een tijd je rond in Goes. Daarnaast kregen we in 2008 van veel bedrijven de vraag waarom we de datum van die editie zo laat bekend hadden gemaakt. Nu hebben bedrijven ruimschoots de gelegenheid plan nen te maken voor sponsoring en kunnen de scholen er al op inha ken." GOES - Burgemeester René Ver hulst van Goes is er trots op dat de 'tocht der fietstochten' weer 'bij ons' zal plaatsvinden. „Het is voor ons ook een bewuste keuze ge weest hieraan mee te werken. Een deel van ons evenementenbudget zullen we hiervoor gebruiken." Als het aan Verhulst ligt pakt Goes uit met'de 17e editie van de Ride for the Roses. „Het mag niet zo zijn dat de deelnemers de tocht rijden en dan gelijk vertrek ken. Het is de bedoeling dat ze een paar dagen blijven. Daarom zullen we rond 8 september van alles organiseren om het voor de deelnemers zo aantrekkelijk mo gelijk te maken." De route van de editie 2014 voert door de Bevelanden, Schou- wen-Duiveland en Walcheren. Niet door Zeeuws-Vlaanderen want er mag uit veiligheidsover wegingen niet door de Wester- scheldetunnel worden gefietst. De Middelburgse singer-songwri ter Josie presenteerde en zong vrij dag het nieuwe Ride for the Ro ses lied. Haar compositie is te downloaden via cdbaby.com en la ter via i-tunes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26