Onze SALE start Dinsdag 21 mei a.s. popago* Concert Apollo Serious Request Oostkapelle sluit op 118.000 euro WALCHEREN 25 De renovatie van de wijk Nieuw Middelburg is af. Architect Ineke Hulshof heeft het project begeleid vanaf dag één. Goes Zierikzee Bergen op Zoom Roosendaal TD- 1 él: W gehele zomer collectie 2013 alle spijkerbroeken KORTING m wwvv.kopzie.nl Pinksteractiviteiten van Staatsbosbeheer Alzheimer café in 't Casthuis Zang- en orgelavond in Oostkerk Kerkdienst voor mensen met handicap Boerderijdag bij familie Marinissen Tentoonstelling in zorgcentrum Simnia 2 STUNT WEKEN IN OOST-SOUBURG [onnn'el ™a sivpwroomli ZATERDAG 18 MEI 2013 »van monument f De rode buurt getekend door architect J.C. van Epen in 1920. door Theo Giele MIDDELBURG - Na tweeënhalf jaar werken 'heropende' woningcorpo ratie Woongoed Middelburg vrij dagmiddag de gerenoveerde voor oorlogse wijk Nieuw Middelburg. In de afgelopen jaren zijn 266 wo ningen uit de jaren '20 ingrijpend verbeterd. Ze gingen van energie- label F naar A. De oorspronkelijke stijlkenmerken werden terugge bracht. En de sfeer in de wijk ver beterde aanzienlijk. Lang voordat de bouwvakkers eind 2010 in de eerste proefwo- ning aan de slag gingen, raakte ar- chitecte Ineke Hulshof bij het pro ject betrokken. Zij is ook aanwe zig bij de viering van de afron ding van de renovatie. In grandcafé Willem trekt Huls hof even de in Nieuw Middelburg opgegroeide wethouder Saskia Szarafmski aan haar jasje. Of de wijk in zijn geheel geen gemeen telijk monument kan worden? De directeur van Woongoed, Eric de Ceuster heeft er, nu het renovatie project is afgerond, geen bezwaar tegen. Als gemeentelijk monu ment krijgt de wijk toch een zeke re bescherming", legt Hulshof uit. Herstel van de oorspronkelijk ken merken van de wijk was één van de uitgangspunten bij de renova tie. Dus verdwenen de kantelra men uit de jaren tachtig en kwa men de tuindeuren terug; werden nieuwe dakkapellen geplaatst met de details en kenmerken uit de oorspronkelijke architectuur. En kregen de muren weer hun oorspronkelijke kleuren. Hulshof: „Dat was niet eens zo'n ingewik keld karwei. Het kon gewoon met water." Wat volgens haar de renovatie echt uniek maakt, is de wijze waarop bewoners erbij betrokken zijn. Hulshöf sprak met hen over hun wensen. Woongoed ging van deur tot deur om de renovatie met elke huurder persoonlijk door te spreken. Driekwart van de bewoners is in de wijk blijven wo nen. Dat is volgens Hulshof uit zonderlijk veel bij zo'n groot reno vatieproject. Bij een vergelijkbare operatie in Gorinchem vertrok 60 procent van de mensen definitief uit de wijk. „Maar daar moesten mensen een jaar hun huis uit. Hier bleef het beperkt tot acht tot twaalf weken." Bij de 'heropening' van de wijk waren tientallen bewoners, bouw vakkers en andere betrokkenen aanwezig. Als blijvende herinne ring werd een gevelsteen onthuld in de gevel van een woning. Pre cies boven de gevelsteen ter herin nering aan de renovatie van de ja ren tachtig. I Zacharias Jansenstraat, december 2011 I Jasmijnstraat, februari 2011. foto's Lex de Meester OOSTKAPELLE - Het definitieve eindbedrag van Serious Request Oostkapelle 2012 is 118.056,77 eu ro. De organisatie Stichting Oost kapelle Steunt is nu volop bezig met de actie in december dit jaar. In het Glazen Huis bij eetcafé De Babbelaar aan de Dorpsstraat ne men van 18 tot en met 24 decem ber drie dj's hun intrek. Wie dat zijn, is nog niet bekend. Oostka pelle wil proberen dit jaar het ver zamelpunt te zijn van alle Serious Request-acties van de gemeente Veere of zelfs van de hele provin cie. www.oostkapellesrnl DOMBURG - Brassband Apollo geeft vanavond haar jaarlijkse Pinksterconcert in Domburg. Bij goed weer is dat buiten, op het grasveld achter de Protestantse kerk. Als het weer dit niet toelaat, wordt in de kerk gemusiceerd. Het concert begint om 19.30 uur. kinderopvang KO O/.IK OOSTKAPELLE Staatsbosbeheer stelt zondag de Huiskamer van de Boswach ter open in Stay Okay Kasteel Westhove Oostkapelle tussen 12.00 uur en 16.00 uur. Liefheb bers kunnen om 14.00 uur door de Manteling wandelen. Maandag is het vierde Lente feest vanaf 11.00 uur bij Stay Okay. Naast kraampjes zijn er tal van (kinder)activiteiten. MIDDELBURG In 't Gasthuis aan het Noord- poortplein in Middelburg wordt vanmiddag een Alzhei mer café gehouden. Gastspre ker is Henriëtta Joosse, pro grammacoördinator van het Ontmoetingscentrum Middel burg-Zuid, waar mensen met geheugenproblemen bij elkaar komen. Het Alzheimer café duurt van 14.30-17.00 uur. MIDDELBURG In de Middelburgse Oostkerk (Koepelkerk) is vanavond van af 19.30 uur een zang- en orgel avond rondom de Heidelberger Catechismus. Martin Weststra- te en Ron van Ommen bespe len het orgel. Opening, sluiting en appèlwoord door C. van den Bovenkamp uit Waarde. MIDDELBURG In de Morgensterkerk aan de Adr. Lauwereyzstraat in Mid delburg wordt morgen (zon dag) een kerkdienst gehouden voor mensen met een verstan delijke handicap en/of functie beperking. Voorganger is Peter Riemens. Met medewerking van combo Glorieous uit Oost kapelle. Organist is Harry Rou- bos. Aanvang: 14.30 uur. BIGGEKERKE Op de boerderij van de familie Marinissen in Biggekerke wordt maandag een boerderij dag gehouden. Wie wil, kan picknicken in de wei (wel zelf eten meenemen) en krijgt daar bij een glas melk. Verder zijn er tal van andere activiteiten. De boerderij is te vinden aan Krabbeneiland 1. De open dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. DOMBURG Honderd werken van verschil lende kunstenaars zijn tot en met 27 juni te zien in zorgcen trum Simnia in Domburg. Het gaat om onder meer schil derijen, textielobjecten en fo to's. De expositie is gratis te bezoe ken tussen 9.30 en 17.30 uur. 50% w w w. barbecue ze e 1 a n d n 1 C0Qte<SGï33 Showroom: Torenstraat 33-35 - 4365 AD Meliskerke Tel.: (06) 22 31 95 44 «HM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25