ZEELAND 1E PINKSTERDAG Cel voor inwoner Terneuzen (18) almanak Ongeluk Tolplein is brandveiliger Tunnelbuis kort gestremd door pech PINKSTERMARKT •FZC Volg ons op Facebook BRANDBLUSVIJVER Sebastian Hermans zet een punt achter zijn voetbalcarrière De rechtspraak in Zeeland lijdt onder de organisatorische problemen bij het Openbaar Ministerie. Met Sportief Zakelijk E Zeeland is geprobeerd verbindingen te leggen BOULEVARD VLISSINCEN 10.00-17.00 UUR SPORT Kwaliteit rechtspraak in geding MIDDELBURG - De kwaliteit van de strafrechtspraak in Zeeland is in het geding. Dat vinden yoorzitter Nicolette van der Ploeg van de strafsectie van de Middelburgse rechtbank en de advocaten Virgi- nie Serrarens en Dick Olie die na mens hun beroepsgroep overleg gen met rechtbank en het OM. Vai) der Ploeg: „Maar dan moet je onder kwaliteit ook verstaan dat strafzaken snel moeten worden af gehandeld." Door organisatori sche problemen bij het OM krij gen rechters, officieren van justi tie en advocaten te laat dossiers. Dossiers zijn onvolledig en nood zakelijke onderzoeken zijn lang niet altijd uitgevoerd. Daardoor kunnen ze zich niet adequaat voorbereiden of moeten strafza ken worden aanhouden waardoor verdachten en benadeelden lan ger in het ongewisse blijven. Van der Ploeg geeft aan dat strafzaken langer blijven liggen of op stel en sprong geregeld moeten worden. In een 'brandmail' heeft ze het OM enige tijd terug nog duidelijk gemaakt dat dossiers voor ge plande zaken niet tijdig waren ge leverd door het OM. Plaatsvervangend hoofdofficier Jo hn Remmerswaal (OM) geeft toe dat mede door de samenvoeging van de parketten Middelburg en Breda er problemen zijn op het ge bied van logistiek en communica tie. Volgens hem wordt er keihard gewerkt om alles beter te laten verlopen. Hij en Van der Ploeg denken dat het dieptepunt is be reikt. De raadslieden zijn minder optimistisch. Serrarens hoopt dat het beter wordt maar merkt nog elke dag dat er zaken fout lopen. pagina 22 en 23: Commentaar; OM laat steken vallen ZEELAND MIDDELBURG - Een nét achttienjari ge Terneuzenaar is door de recht bank in Middelburg veroordeeld tot zestien maanden cel, waarvan acht maanden voorwaardelijk. De officier van justitie had een straf van twee jaar waarvan acht maan den voorwaardelijk geëist. Ook moet hij een schadevergoeding van 6oo euro betalen. Samen met twee kornuiten storm de hij 6 december vorig jaar ge maskerd het Texaco tankstation aan de Kennedylaan in Terneuzen binnen. Een aanrijdende auto zorgde voor een versnelde af tocht. Tien seconden later ston den ze zonder buit buiten. De man was al een aantal malen door de kinderrechter veroordeeld. Hij mankeerde van alles, waardoor hij makkelijk te beïnvloeden is. Tip? redactie@pzc.nl De jongste kantoorklerk van het no tariskantoor in Zeeuws-Vlaanderen is pas in dienst getreden. Hij komt van 'de overkant' en kent de streek nog niet echt goed. Laatst moest hij voor ondertekening van een akte naar een camping aan de kust. Een hele gebeurtenis. Hij bleef uren weg en eerlijk gezegd maakten zijn colle ga's zich enige zorgen. Zeker toen ze van een cliënt hoorden dat er een on geluk was gebeurd tussen Schoondij- ke en Oostburg. Maar gelukkig, de klerk meldde zich telefonisch bij z'n chef en maakte opgewonden mel ding van datzelfde ongeluk. Hij wist niet waar, maar hij moest wel omrij den. „Ik weet alleen dat het ergens tussen Cadzand en Terhole was." ZATERDAG 18 mei 2013 ...euws twiner v«d BORSSELE - De nieuwe brandblusvijver aan de westzijde van het Tolplein is vrijdag officieel in gebruik genomen. Patrick Dankaart, operationeel manager bij de Wester- scheidetunnel, benadrukte het belang van de vijver voor de brandveiligheid op en rond het Tolplein. Met de kreet TERNEUZEN - De oostbuis van de Westerscheldetunnel is gister avond een half uur afgesloten ge weest. Even na zes uur kreeg een bestuurder pech. De berging was rond half zeven achter de rug. iMswwnwoo.vwi.iW"* w 'buswater leveren' zette wethouder Ad Schenk van de ge meente Borsele het aanwezige biusvoertuig in gang. Het opgezogen water werd door de brandweer over het water oppervlakte van de put gespoten. Verschillende partijen waren betrokken bij de aanleg, foto Mechteld Jansen Intratuin Koudekerke Galgeweg 5. www.intratuin.nl intratuin V; kleurt je leven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21