28 ZEELAND DAGBOEK Met het evenement Sportief Zakelijk Zeeland is twee dagen lang geprobeerd, verbindingen te leggen tussen de sportwereld en het bedrijfsleven. Menno Kole was de initiator. Vrijdag 10 mei Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Iedere minuut inspanning Op 16 en 17 mei organiseren we dit jaar voor het eerst het evenement 'Sportief&Zakelijk Zeeland' in Racket- centrum Kapelle. Een initiatief om verbindingen tus sen sportwereld en bedrijfsleven te stimuleren. Voor mij een logisch initiatief gezien mijn passie voor sport en het feit dat het verbinden van bedrijven cen traal staat bij mijn eigen onderneming Zeeland Zake lijk. Maar zoiets kun je natuurlijk niet alleen. 'Partner in crime' is Rachelle de Reu; bovendien kunnen we op de steun rekenen van een aantal trouwe partners. Mooi om te zien hoe een aantal loyale mensen zon der directe (financiële) belangen zich inzetten om ge zamenlijk iets moois neer te zetten. Daarin onder scheiden de echte entrepreneurs zich van de mensen met euro-tekens in de ogen, die je helaas ook vaak ge noeg tegenkomt. Ik word wakker met m'n laptop nog in bed... Een paar uur geleden was ik nog uitnodigingen aan het verstu ren voor 16 en 17 mei, maar nu staat mijn wekelijkse tafereel van de Zeeland Zakelijk Nieuwsbrief alweer op de agenda. De onderwerpen staan al vast en het gros van de content is al verwerkt. Maar er moet nog wel het nodige 'last-minute' worden aangepast, alvo rens de digitale nieuwsbrief richting onze ruim 5.000 trouwe lezers verstuurd kan worden. Hoofditem van deze week is - hoe kan het ook anders - het evene ment 'Sportief&Zakelijk Zeeland'. Om 11.03 uur betreed ik - 3 minuten te laat - voor het eerst in dertig jaar de plaatselijke sportschool, om on der het genot van een prima bakje cappuccino over de Spinningmarathon te praten. Een onderdeel van ons evenement dat nogal wat aandacht vraagt, omdat de inschrijvingen niet echt storm lopen. Met dank aan 'buurman Muis' worden we later vandaag nog wel onder de aandacht gebracht tijdens een andere spinningmarathon, die vandaag op de markt in Goes wordt gehouden. Maar ook dat levert nog niet veel di recte aanmeldingen op. Na de zoveelste 'late night sessie' van deze week ben ik vanochtend eerst toe aan een goede bak koffie. Ik ben namelijk een gebruiker, het pure spul dus zonder de suiker. Gelukkig denken mijn trouwe sparringpart ners Rachelle, Alex en Simon daar ook zo over. We verzamelen in Goes, waar de saucijzenbroodjes al voor ons klaar liggen. De beruchte 'to do list' komt te voorschijn en we gaan los. Een aantal bedrijven moet nog definitief aan- of afhaken, de spandoeken moe ten worden voorbereid en een berg mail moet beant woord worden. En dan die verrekte spinningmara thon nog. Het blijkt toch verrekte lastig om dit zon der promotiebudget voldoende onder de aandacht te krijgen. Eigenlijk kan het 'tijd-technisch' gezien helemaal niet, maar vandaag staat er nog iets anders op het pro gramma. De tenniscompetitie is namelijk in volle gang en met het ie herenteam van TV Kapelle staan we zowaar bovenaan in de 2e klasse landelijk. Een kampioenschap en een unieke promotie naar de ie klasse liggen in het verschiet. Mijn motto: één team, één taak. Als captain ben ik toch wel de laatste die zijn team dan in steek kan laten? Ook al heb ik in fe bruari nog mijn achillespees afgescheurd en kan ik zelf daardoor dit jaar helemaal niet meer tennissen. Met een 3-3 gelijkspel laat het resultaat vandaag wat te wensen over, maar aangezien ook de concurrentie ge lijkspeelde, blijven we op koers om 2 juni a.s. gehul digd te worden. Gelukkig verloopt de dag vlotjes. Normaliter is het al lang geen zondag meer eer ik de sleutel in het slot draai. Maar vandaag ben ik 'relatief vroeg' afgezwaaid, om nog even door te kunnen werken. Iets wat nor maal niet denkbaar is voor mij op een competitiedag. Maar iedere minuut inspanning kan nu het verschil maken tussen een succes en een fiasco. Vanochtend staat de befaamde cappuccino bij Studio S Kapelle op de menukaart. Hier worden onder het ge not van een 'bakkie inspiratie' de creatieve ideeën ge boren. Vandaag is het vooral vechten tegen de deadli ne. Er moeten nog 17 spandoeken worden klaarge maakt, die vóór donderdag ook nog gedrukt moeten worden in Bruinisse. Uiteraard zijn nog niet alle beno digde logo's aanwezig. Ondanks de tijdsdruk maakt ons creatieve brein Leon, één van de onmisbare steun pilaren van het evenement, van ieder doek een heus kunstwerk. Tbssendoor vlieg ik nog even heen en weer naar de fy- sio, waar mijn achillespees flink wordt aangepakt door Daniel. Onder het masseren gaat het ondertus sen gewoon over 'Sportief&Zakelijk Zeeland', want ook fysiotherapeut Daniel is bij het evenement betrok ken. Vanmiddag een ritje met vriend Theo langs de woon boulevard in Goes. Het evenemententapijt moet na melijk nog van Goes naar Kapelle vervoerd worden en aangezien dat 4 meter breed is past het niet in mijn ei gen 'Ferrari'. Gelukkig staan er dan trouwe vrienden zoals Theo klaar, waar je altijd een beroep op kunt doen. Na het inventariseren van de deelnemers aan de Spin ningmarathon volgde vanavond een heuse anti-cli max. Als we iets doen willen we het graag goed doen. En ondanks het feit dat we hier met meerdere men sen heel hard aan hebben getrokken, blijkt de animo simpelweg niet voldoende om een geslaagde mara thon te organiseren. In plaats van de gehoopte 'eindspurt' vallen er zelfs nog diverse deelnemers én instructeurs af. Daardoor kunnen we niet anders dan dit bijzondere onderdeel van het evenement annule ren. Een aantal moeilijke telefoontjes en mailtjes vol gen, maar dan moeten de pijlen weer positief gericht worden op de rest van het evenement. Er staat tenslot te nog voldoende op het programma, de Kick-off, Ver enigingsavond, demonstratiepartij met voormalig proftennisser Jacco Eltingh, een workshop van het Olympisch Netwerk met Ciccio Pecoraro, elevator pitches van Zeeuwse sporttalenten en natuurlijk de sportiefste BusinessBorrel van Zeeland! Stilstaan (of liggen) is achteruitgang en dus knallen we ook deze nacht gewoon door om het evenement tot een succes te maken. Net als ik mijn eigen bel-lijst voor vanochtend heb af gerond gaat de telefoon. Elias den Hollander van Om roep Zeeland aan de lijn, of ik even een toelichting wil geven over Sportief Zakelijk Zeeland. Altijd spannend, live op de radio, maar als ik de mensen om me heen moet geloven heb ik het er zonder kleer-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 152