Visie op mogelijkheden langs Grote Kreekweg Presentatie plan Kop A PZC Onze SALE start Dinsdag 21 mei a.s. papago* Cartell lastig te vinden Dagbladbezorger ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Bluesgitarist Matt Schofield in Porgy Bess opzoek naar een bijbaan? Goes - Zierikzee Bergen op Zoom Roosendaal Kunstwerk van Rini Fenijn is spil van expositie in Grote Kerk Groede. Er doen negen kunstenaars mee. Oostburg en Hoek Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl ZATERDAG 18 MEI 2013 is óók individu door Martijn de Koning lingen afsturen omdat die nog wél geld of eten geven. We heb ben geleerd dat aan volwassenen niet meer te doen. En dus zetten ouders hun kinderen in. Niet om dat ze dat willen, maar om te over leven. Het fascineert me dat wij, als westerlingen, door ons hande len en onze ideeën zo veel in vloed hebben op het leven van de mensen daar." Vandaar de trekpoppetjes, die na tuurlijk prima passen in het the ma van de expositie: 'De hand in hebben'. Van' Iwaarden liet de poppetjes overigens maken in een keramiekwerkplaats in Cambod ja. „Het duurde wel even voordat ze doorhadden wat ik bedoelde. Maar ze zijn nu wel authentiek, en dat vond ik in dit geval wel be langrijk." Meer dan tweeduizend poppenkastpoppen bij elkaar vormen op het eerste gezicht sa men één bonte, vrolijke kleuren mix. Wie dichterbij komt, ziet pas de ware identiteit van de afzon derlijke poppen: een heks, een wolf, een Sinterklaas. „Net de mensheid en de mens", merkt Ri ni Fenijn op. Daarmee geeft de kunstenaar uit Nieuwvliet precies de boodschap weer die hij wil weergeven met zijn installatie met poppenkastpoppen, die mo menteel te zien is in Groede. Het gaat niet om alleen 'poppetjes kijken', hoewel Fenijn er geen en kele moeite mee heeft als bezoe kers het alleen maar leuk vinden om in de kleurige massa te zoe ken naar politieagenten, Roodkap jes of Klaas Vaaken. „Mijn werk gaat altijd verder. Ik probeer een boodschap, een dieperliggende ge dachte in mijn werk te stoppen." En dus gebruikt Fenijn de steeds in zijn kunstwerk terugkomende Roodkapje als metafoor voor 'elk individu', is de weg die de bezoe ker door de installatie aflegt een afspiegeling van de levensweg, en staan de poppen symbool voor on der meer bedreigingen (boze wolf), invloeden (moeder, maar ook de dominee) en het doel in je leven (oma, waarheen Roodkapje 'DE HAND IN HEBBEN' NOG EEN WEEK TE ZIEN De expositie 'De hand in hebben' is nog tot en met vrijdag 24 mei dagelijks te zien in de Grote Kerk op de Markt in Groede. Deelnemende kunstenaars zijn Ri ni Fenijn, Eva Hinneman, Tijs van Bragt, Charlotte van Iwaarden, Eva van 't Loo, Michel Rosendaal, Char lotte Besuyen, Thei Evertz en Jack- lyn Cornelisse. De kerk is elke dag open tussen 11.00 en 16.00 uur. Er is ook een -doorlopende- expositie te zien over het recreatie- en natuurpro ject Waterdunen. Toegang gratis. De sluiting van de expositie, op vrijdag 24 mei, gaat samen met de provinciale opening van de Week van de Amateurkunst. Die bijeen komst begint om 19.00 uur. TERNEUZEN - De Britse bluesgita rist Matt Schofield speelt van avond (zaterdag) in Porgy Bess in Terneuzen. Vijf jaar geleden speelde de uit Manchester afkomstige Schofield ook al eens in Porgy. Begonnen onder de hoede van bluesicoon Ian Siegal, zelfstandig brutaal aan de weg timmerend in Europese clubs en nu ook in de Verenigde Staten een meer dan gewaardeer de muzikant. Schofields naam prijkt in de Top 10 van 'Beste Brit se Blues Gitaristen Aller Tijden', samen met onder anderen Eric Clapton en Peter Green. Het con cert begint om 21.30 uur. immers onderweg was). Fenijn spaart de poppen sinds een jaar of acht. Hij wil er méér mee doen. „Ik hoop er volgend jaar een kilo meters lang kunstwerk van te ma ken in de duinen. Op Vlieland hebben ze belangstelling." Het kunstwerk met de pop pen is het meest opvallen de, maar zeker niet het enige onderdeel van de expositie 'De hand in hebben', die momen teel in de Grote Kerk in Groede te zien is. Fenijn is initiatiefnemer en heeft er drie kunstwerken staan, maar hij vroeg ook acht jon ge kunstenaars uit West-Zeeuws- Vlaanderen om een bijdrage. Het gaat om tieners en (met name be- gin-)twintigers. „Ik vind het zelf erg leuk die mensen een kans te geven ook eens te exposeren. Dat is niet altijd gemakkelijk", vertelt Fenijn. „Maar we presenteren dit als een 'gewone' expositie. We vermelden nergens dat de kunste naars jong zijn. Dat doet er hele maal niet toe." De kunstenaars kregen, binnen het thema, de vrije hand. Het le verde foto's, filmpjes, teksten, te keningen en beelden op. Opval lend is de bijdrage van Jacklyn Cornelisse. Zij gaf haar leven steeds voor een uur volledig in handen van een ander, en filmde tegelijkertijd het -soms verontrus tende- resultaat. door Eugène Verstraeten HULST - Wethouder Diana van Dam- me-Fassaert bekijkt welke ontwik kelingen er mogelijk zijn langs de Grote Kreekweg in Hulst. Na de zo mer komt ze met een beleidsvisie, beloofde ze de gemeenteraad. De aanleiding was de discussie over de wens van de eigenaar van een weiland om aan de Grote Kreekweg een woning te bou wen, of een camping te realiseren. De raad ziet een camping op die plaats niet zitten, maar sommige fracties zien in de woning geen probleem. De gemeente gaf im mers vijf jaar geleden ook al toe stemming om aan de overzijde van de weg een woning te bou wen. Ook nu toestemming geven zou 'een uitstekende invulling' zijn van het gebied en bovendien getuigen van 'consistent beleid', betoogde Jos van Eek (eigen lijst). Daar dacht de wethouder anders over. Het perceel ligt namelijk in het gebied waar het beschermd stadsgezicht van toepassing is. „En als we dit toestaan komt, ligt er volgende week weer een ver zoek. Wat doen we daar dan mee? We gaan bekijken wat er wel en niet kan, dan zijn we in de toe komst af van die willekeur." TERNEUZEN - Het burgercollectief dat op initiatief van D66-raadslid Charles ten Hengel werd gefor meerd om een alternatief plan voor de Kop van de Noordstraat op te stellen, heeft z'n werk afgerond. Dinsdagavond wordt in café De Vriendschap het eindresultaat ge presenteerd. Het collectief ging aan de slag met een aantal schets- plannen voor een parkeerdek, winkels en wonen. Opdracht was te zoeken naar voldoende draag vlak. Voorzitter Douwe van der Meer: „Inmiddels hebben we met allerlei belanghebbenden en be stuurders gesproken. We hebben gekeken naar de haalbaarheid en onze ideeën zo nodig aangepast." Hij wijst ook op andere ontwikke lingen rond de Kop. „Die maken het zeer kansrijk om in combina tie met andere ontwikkelaars tot een uitvoerbaar plan te komen." Op het stadhuis liggen twee ande re 'invuloefeningen' voor met na me de noordkant van de Vloos- wijkstraat. De bijeenkomst in De Vriendschap begint om 19.30 uur. weGeNeR Media De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 149