ZEEUWS-VLAANDEREN De Burght krijgt vorm Strafrechtspraak Zeeland zorglijk almanak Ongeluk Met Sportief Zakelijk E, Zeeland is geprobeerd verbindingen te leggen Sebastian Hermans zet een punt achter zijn voetbalcarrière Volg ons op Facebook Weerman bepaalt 's morgens of de vijf openluchtzwembaden in Terneuzen open gaan of een dagje de deuren sluiten. ZORGAPPARTEMENTEN ZATERDAG 18 mei 2013 www.facebook.com/de.pzc nieuws twitter vld ZEELAND SPORT J.-Jtf HSsT! Zwembad dicht bij slecht weer door Wout Bareman terneuzen - De vijf openlucht zwembaden in de gemeente Ter neuzen gaan zaterdag 1 juni weer open. Maar als het slecht weer is, blijven ze dicht. Die maatregel past in het bezuinigingsbeleid van B en W. De sluiting op dagen dat het slecht weer is, de aanpassing van de openingstijden in met name Zaamslag en Koewacht én een in tensievere controle van de tempe ratuur van het water in de ver warmde zwembaden in Axel, Ter neuzen, Sas van Gent en Zaam slag levert de gemeente dit jaar een besparing op van 70.000 euro. Wethouder Pim Broekhuysen (toerisme, recreatie) over sluiting bij slecht weer: „Ja, dat is hele maal nieuw. Maar het ligt ook wel een beetje voor de hand. Is het slecht weer dan is het bezoekers aantal in de baden echt minimaal. Maar dan is er wel een caissière nodig en lopen er een chef van dienst en een life-guard in zo'n bad rond. Dat is een flinke kosten post." Of de baden open gaan of dicht- blijven wordt 's morgens om ne gen uur bepaald aan de hand van de weersvoorspelling de website www.weeronline.nl. Richtlijn is het weer van drie uur 's middags. Broekhuysen: „Want het kan 's middags best prachtig weer zijn. Dan zou het zot zijn als je het bad dicht houdt." Onder slecht weer wordt ver staan: aanhoudende regen of een temperatuur van minder dan acht tien graden. De slechtweerslui- ting wordt direct bekend gemaakt via de sociale media (website www.terneuzen.nl/sportcentrum vlie- gendevaart.nl en de Facebookpagi- na en het Twitter-account van sportcentrum Vliegende Vaart). Op de dagen dat de buitenbaden dicht zijn, kunnen fanatieke zwemmers wél terecht in het bin nenbad van Vliegende Vaart. Broekhuysen: „We hebben ook be sloten - en zie dat dan maar als compensatie - dat de buitenbaden langer open zijn op dagen dat het meer dan achtentwintig graden is." Broekhuysen, in samenspraak met het hoofd sportvoorzienin- gen, heeft ook besloten om de wa tertemperatuur van de verwarm de baden 'weersafhankelijk en ef ficiënter' te regelen. Uitgangspunt is een minimum temperatuur van eenentwintig graden. En als de ba den vanwege slecht weer gesloten zijn, wordt de thermostaat nog verder teruggedraaid. In het kader van de bezuinigin gen was al eerder besloten de duikplanken in twee baden weg te halen. Broekhuysen: „Tja, eerst investeer je ruim twee miljoen in een grondige opknapbeurt en dan haal je de duikplanken weg. Maar toezicht daarop is peperduur." OOSTBURC - Het Ledelplein in het centrum van Oostburg verandert flink van aanzicht. De bouw van de De Burght, waarin 35 zorgappartementen komen, vordert gestaag. Volgens Leo Urgel, directeur van Woongoed Zeeuws- Vlaanderen, verloopt het project volgens schema. „We ho pen het gebouw op 28 december op te leveren", geeft hij aan. Woongoed wordt eigenaar van De Burght, en War- mande (het voormalige Woonzorg West Zeeuws-Vlaande- ren) zal het huren. Nog dit jaar begint Woongoed in Breskens, op de plek van centrum Goedertijt, met de bouw van nog eens 31 zorgappartementen. foto Mark Neelemans middelburg - De kwaliteit van de strafrechtspraak in Zeeland is in het geding. Dat vinden voorzitter Nicolette van der Ploeg van de strafsectie van de Middelburgse rechtbank en de advocaten Virgi- nie Serrarens en Dick Olie die na mens hun beroepsgroep overleg gen met rechtbank en Openbaar Ministerie. Van der Ploeg: „Maar dan moet je onder kwaliteit ook verstaan dat strafzaken snel moe ten worden afgehandeld." pagina 22 en 23: Commentaar; OM laat steken vallen Tip? redactie@pzc.nl De jongste kantoorklerk van het no tariskantoor in Zeeuws-Vlaanderen is pas in dienst getreden. Hij komt van 'de overkant' en kent de streek nog niet echt goed. Laatst moest hij voor ondertekening van een akte naar een camping aan de kust. Een hele gebeurtenis. Hij bleef uren weg en eerlijk gezegd maakten zijn colle ga's zich enige zorgen. Zeker toen ze van een cliënt hoorden dat er een on geluk was gebeurd tussen Schoondij- ke en Oostburg. Maar gelukkig, de klerk meldde zich telefonisch bij z'n chef en maakte opgewonden mel ding van datzelfde ongeluk. Hij wist niet waar, maar hij moest wel omrij den. „Ik weet alleen dat het ergens tussen Cadzand en Terhole was."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 145