Rode baretten oefenen tussen de burgers Zeeuws hoofdkantoor voor Serious Request 7 Omwonenden Vroonlandseweg vragen raad Kapelle om gehoor I I 26 BEVELANDEN en THOLEN RIDE FOR THE ROSES Kroatisch palmparadijsje! Provincie heeft volgens organisatie afgelopen jaren bewezen een prachtig evenement neer te zetten. pharosreizen.nl j^ahu/b ZEVENTIENDE EDITIE RIDE FOR THE ROSES IN ZEELAND F THOLEN - De gemeenten Bergen op Zoom, Tholen, Reimerswaal, Roosendaal en Woensdrecht vor men van 21 tot 23 mei het decor van Falcon Reece, een oefening van militaire eenheden. De oefening speelt zich zoge naamd af in een land waar veel strubbelingen en gevechten voor komen en de veiligheid van de burgers in gevaar komt. Verschil lende militaire eenheden worden naar dit land 'gebracht'. Hieron der zijn onder andere pathfin ders, verkenners en genisten (dui kers). De Nederlandse burgers, in de oe fening ingezet als 'roleplay', wor den gevraagd zich op diverse loca ties te melden. Deze locaties zijn boerderijen in de omgeving van Rilland en Tholen. Hier worden de burgers geregistreerd en onder militaire begeleiding vervoerd naar de luchthaven in Woensd recht Op deze dagen kunnen militairen aanwezig zijn in het alledaagse straatbeeld. Ze zijn gewapend, maar dragen geen munitie bij zich. Ze verplaatsen zich te voet, per voertuig of per boot. De mili tairen van de luchtmobiele briga de zijn te herkennen aan een rode baret. OOSTKAPELLE - De organisatie van Serious Request Oostkapelle wil een centrale rol spelen voor alle Serious Request-acties in Zee land. Dat maakte de organisatie bekend bij het verschijnen van het eindbedrag van de actie in 2012:118.056,77 euro. Dat geld gaat naar programma's tegen kinder sterfte, met name van pasgebore nen. Serious Request is opgezet 5"- of 3-dsa^c, arran^-ryie-nt Kom genieten op een van de mooiste plekjes aan de Istrische westkust! Tussen de palmen van Valamar Club Tamaris in Lanterna komt u helemaal tot rust. Dit vier-sterrenresort biedt u prachtige stranden, een prima mediterrane keuken, twee heerlijke zwembaden, een wellnesscentrum en diverse tennisbanen. Boven dien verblijft u dicht bij een van de mooiste stadjes van Istrië: Unesco- werelderfgoed Porec (ca. 13 km). Of vaart u met de watertaxi naar het historische stadje Novigrad? Uw verblijf Valamar Club Tamaris is een ruim opgezet resort. Het ligt op 100 meter van zowel een zand- als een kiezel strand. Uw kamer heeft airco, tv, minibar, kluisje en balkon. Badkamer met bad of douche, toilet en föhn. U kunt ook verblijven in een vierper- soonskamer of een villa. informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 41598 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. zoek boekcode 41598 Inbegrepen 3,4 of 7x overnachting met ontbijtbuffet 3,4 of 7x dinerbuffet inclusief drankjes lx lunch (2x bij weekverblijf) toeristenbelasting bezoek Baredinegrot Prijzen 4-d 18/05-24/05 215 25/05-28/06 225 29/06-26/07 285 27/07-23/08 319 24/08-30/08 285 31/08-06/09 245 07/09-20/09 215 21/09-19/10 159 5-d 8-d 289 505 299 525 375 659 425 745 375 659 325 569 289 505 209 369 Voorkinderkortingen zie: www. pharosreizenn l/wegener Prijzen in p.p.p. 2-pk. Niet inbegrepen: reserveringskosten en kosten Calamitei tenfonds. Zeeland voor tweede keer gastheer 'Ride' door het Rode Kruis en radiozen der 3FM waarbij door lokale acties geld wordt ingezameld. De organi satie Stichting Oostkapelle Steunt laat in december dit jaar drie dj's van 18 tot en met 24 december zonder eten wonen en radioma ken in het Glazen Huis bij eetcafé De .Babbelaar aan de Dorpsstraat Wie dat zijn, is nog niet bekend.- www.oostkapellesr.nl door Frank van Cooten GOES - Fred Doeleman, voorzitter van de stichting Ride for the Ro ses, denkt met warme gevoelens terug aan de elfde editie van het wielerevenement op 31 augustus 2008 in Zeeland. De organisatie van de fietstocht in de strijd tegen kanker keert daarom op 7 september 2014 vol vertrouwen terug naar Zeeland. „De Zeeuwse organisatie heeft de afgelopen jaren bewezen een prachtig evenement te kunnen neerzetten", maakte hij vrijdag duidelijk tijdens de presentatie. „De enorme betrokkenheid van de organisatie met de Ride for the Roses, de goede organisatie kwali teiten en enorme betrokkenheid van de Zeeuwse bevolking heeft ertoe geleid dat de Ride for the Roses graag terugkomt en in 2014 in Zeeland start." Doeleman herinnert zich nog de editie van vorig jaar in het West- land, waar hij niet al beste herin neringen aan heeft overgehou den. „In het Westland was veel oponthoud door het vele draaien en keren. Ook was een brug kapot waardoor de tocht 25 kilometer langer duurde. Zeeland kent dit soort problemen niet. Hier zijn uitstekende fietspaden en beweg- wijzerde routes." De landelijke Ride for the Roses is niet te verwarren met de Delta Ride for the Roses die dit jaar op 8 juni vanuit de Goese Zeeland- De zeventiende editie van de landelijke Ride for the Roses is op 7 september 2014 in Zeeland. hallen wordt verreden. De 'Delta Ride' is een zogenaamd 'si- de-event', inmiddels gegroeid naar ruim 4500 deelnemers met een opbrengst van meer dan 150.000 euro ten bate van Ride for the Roses/KWF Kankerbestrij ding. Voorzitter Kees Bal van de lokale organisatie koos er bewust voor de datum van 7 september 2014 voor de zeventiende editie nu al bekend te maken. „Het komt misschien een beetje vreemd over, zo aan de voora vond van de Delta Ride. Het nieuws zoemde echter al een tijd je rond in Goes. Daarnaast kregen we in 2008 van veel bedrijven de vraag waarom we de datum van die editie zo laat bekend hadden gemaakt. Nu hebben bedrijven ruimschoots de gelegenheid plan nen te maken voor sponsoring en kunnen de scholen er al op inha ken." In Amsterdam werd in 1998 het startschot gegeven voor de eerste Ride for the Roses in Nederland. Doel is geld inzamelen voor KWF Kankerbestrijding. Verschillende bekende Nederlan ders hebben de afgelopen jaren meegefietst zoals Jan Jansen, Joop Zoetemelk, Stephen Roche, Guido Weijers en Leontien van Moorsel. door Claudia Sondervan KAPELLE - Omwonenden van de Vroonlandseweg in Kapelle vragen in een brief de gemeenteraad van Kapelle om steun. Zij vrezen dat hun wensen rond de bouw van de brede school aan de Vroonlandse weg worden genegeerd. De raad bespreekt het ontwerp-bestem- mingsplan Vroonlandseweg op dins dag 25 juni. Dan zal ook blijken hoe de in spraakreacties op het plan ver werkt zijn en of de gemeenteraad zich daar in kan vinden, zegt wet houder Evert Damen. Hij ontkent dat de wensen van de omwonen den niet gehoord zijn. De omwo nenden, die zeven handtekenin gen meesturen met hun brief aan de raad, willen dat het schoolge bouw ver van de weg naar achte ren op de bouwkavel komt, en liefst dwars op de weg gepositio neerd. De voornaamste beweegre den liggen in de veilige afwerking van het auto-, fiets- en voetgan gersverkeer rond de school; daar willen zij genoeg ruimte voor tus sen gebouw en de weg. Damen zegt de mensen duidelijk te hebben gemaakt dat hij niet kan meegaan in die wens. „Ik kan dat gebouw niet helemaal achter in ter hoogte van het zwembad la ten bouwen. Het gaat om een pand waar ook de bibliotheek in komt, dat moet je niet plaatsen op een plek achteraf. Ook het ge bouw een slag draaien kan niet, want je mag een archeologische vindplaats alleen verstoren als het echt niet anders kan. Hier zijn al ternatieven er wel." In de grond van de beoogde bouw kavel bevinden zich de resten van In vijftien jaar Ride for the Roses is al ruim tien miljoen euro bij elkaar gefietst Door het werven van fondsen kan KWF Kankerbestrijding onderzoek en voorlichting financieren als wa pens in de strijd voor minder kan ker, meer kans op genezing en be tere kwaliteit van leven voor men sen met kanker en hun naasten. een voormalig middeleeuws kas teel. Bij de presentatie van het ont- werpbestemmingsplan aan de ge meenteraad wordt meer duidelijk over de precieze locatie van het ge bouw en ook van de contouren, belooft Damen. „De architect is in middels aan het tekenen, dus er is inmiddels wat meer bekend. Dan kunnen we ook laten zien hoe ver we nog naar achteren kunnen met het gebouw." Hoe ver dat is, wil de wethouder nog niet aange ven, om verkeerde indrukken bij de insprekers te vermijden. Het plan verschijnt binnenkort op de website van de gemeente met de inspraakreacties van alle belanghebbenden en van de Pro vincie, die het plan naziet op pla nologische juistheid en of het overeenkomt met regelgeving, en van overige betrokken instanties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 138