Kans voor energiebedrijf Onze SALE start Dinsdag 21 mei a.s. papago'k Goes Zierikzee - Bergen op Zoom Roosendaal BEVELANDEN en THOLEN 25 Bevelands ringrijden op de jaarmarkt Presentatieconcert voor Woord Daad Vijfentwintigste editie Molentocht Pinksterrit motor- en autoclub de Zeeuwen Wieierciinic door Leontien van Moorsel Zeventiende editie van de jaarmarkt Avondexcursie rugstreeppad Rondleidingen Het Zeeuwse Landschap Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl ZATERDAG 18 MEI 2013 YERSEKE Ringrijderijvereniging Ons Ge noegen uit Wemeldinge houdt vandaag, zaterdag, een wed strijd bij de jaarmarkt in Yerse- ke. Het duurt van 10.00 uur tot 17.00 uur. Om 14.00 uur wordt de kamp om de pollepel verre den. De vereniging uit Wemel dinge onderscheidt zich van an dere verenigingen omdat zij op Bevelandse wijze ringrijden, met een 'kort stokje'. KRUININGEN Leerlingen van het Calvijncolle- ge, mannenkoor 'Rehoboth' uit Tholen en kinderkoor 'Jongs Asaf uit Goes geven vanavond het presentatieconcert ten be hoeve van Woord Daad in de Johanneskerk. De leerlingen van het Calvijncollege zullen vertellen over de reis die zij naar Bangladesh maakten. Het begint om 19.30 uur, de toe gang is gratis. GOES De Molentocht Goes wordt op eerste Pinksterdag voor de vij fentwintigste keer gehouden. Driehonderd oldtimers en klas siekers rijden op deze dag een toertocht door Noord- en Zuid-Beveland. De tocht be gint om 09.00 uur in Wilhelmi- nadorp. Tussen 15.50 uur en 17.20 uur worden de wagens op gesteld op de Grote Markt in Goes. HEINKENSZAND Motor- en autoclub de Zeeuw en houdt op tweede pinkster dag (20 mei) een puzzel- en ge- zelligheidsrit. Iedereen met een auto, motor of scooter kan hier aan deelnemen. Het gaat om een eenvoudige puzzelrit voor beginners. Er kan tussen 18.30 uur en 19.00 uur ingeschreven worden in sporthal de Stenge in Heinkens- zand. WISSENKERKE Leontien van Moorsel geeft vandaag, zaterdag, een wieier ciinic in Wissenkerke, in het kader van de voorbereidingen op Alpe d'HuZes. Rond 10.00 uur zal Van Moorsel met een groep wielrenners arriveren bij Attent Van den Dries, het start- en eindpunt van de cli nic. Iedereen die met een race fiets komt, mag meedoen aan de clinic. BORSSELE Sport vereniging Borssele houdt vandaag de zeventiende editie van de jaarmarkt op het Plein. De markt is geopend van 10.30 uur tot 16.00 uur. In de ve le kramen worden diverse wa ren te koop aangeboden. The ma van de markt is 'uut groat- moeders tied'. Er zijn ook de monstraties van oude ambach ten en in de Catharinakerk is een expositie rond het thema. WOLPHAARTSDIJK Rond Wolphaartsdijk vindt er vanavond een excursie plaats onder leiding van Jöran Janse. De excursie is gericht op het opsporen van roepende rug- streeppadden. De tocht begint om 21.00 uur. Aanmelden kan via j.janse@ravon.nl. Deelname aan de excursie is geheel gratis. Bij slechte weersomstandighe den kan besloten worden de ex cursie niet door te laten gaan. SINT-JANSTEEN Stichting Het Zeeuwse Land schap geeft dit weekeinde rond leidingen. Vandaag start er om 14.00 uur een door De Slikken van de Heen. Zondag 19 mei is er vanaf 14.00 uur een rondleiding door na tuurgebied Neeltje lans. De kos ten voor deelname aan de rond leiding bedragen 3 euro per per soon. Meer informatie op www.hetzeeuwselandschap.nl een vrijwilliger door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Het noodlijdende bedrijf WarmCo2 in de Zeeuws-Vlaamse Autrichepolder krijgt ademruimte van de gemeen te Borsele. De meerderheid van de gemeente raad stemde donderdagavond in met een overbruggingskrediet van tien miljoen euro. Dit bedrag wordt beschikbaar gesteld door Zeeland Seaports en door Yara in Sluiskil. Borsele is deelgenoot van Zeeland Seaports. WarmCo2 is in 2008 opgericht door Zeeland Seaports en Yara. Restwarmte en C02 van Yara wordt gebruikt om tuinders in de Autriche- en de Smitschorrepol- der van energie te voorzien. Er zijn echter slechts drie nieuwe tuinders gekomen. Zonder over bruggingskrediet gaat het bedrijf failliet. Rien van Hekken (Lokale Partij Borsele) koos donderdagavond be wust voor dat scenario. „We moe ten stopppen met dit project. Hoe kan worden berekend dat in 2038 geld terug verdiend kan worden? De inkomsten vallen tegen. In het Westland staan veel glastuin bouwbedrijven te koop tegen weg- geefprijzen." Ook Levien de Putter (D66) zocht tevergeefs naar argumenten om toch voor het voorstel te zijn. „Want het is een prachtig initia tief." Hij wilde donderdagavond een schorsing om zijn steunfrac- tie te raadplegen, maar die gele genheid kreeg hij niet van burge meester Jaap Gelok. De Putter stemde daarom net zals Lokale Partij Borsele tegen het voorstel. De raadsmeerderheid geeft het be drijf toch een nieuwe kans. „An ders zou sprake zijn van kapitaals vernietiging en een zwabberende overheid", zei Kees de Visser (PvdA). „We kunnen niet terug. We hopen op betere tijden in de tuinbouw", vulde Ko Mol (SGP/ChristenUnie) aan. Roel Boekholt (WD) was vooral teleur gesteld in de houding van de ban ken die niets doen om het bedrijf van de ondergang te redden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 137