r 5,8 10 De barometer cijfer: de J Barometer Paul Fermont Faasse&Fermont Dick Schipper Technocentrum Zeeland Ben de Reu Gedeputeerde Pffif Dick ten Voorde Impuls Zeeland Joris Jansen Aubergse des Moules Peter Swinkels BZW Roeland Adriaansens BZW Zeeland VERLOOP BAROMETER Bram van Stel Prior Advies m CM fM O <N Gemiddeld per jaar Meer experts maken nieuwe barometer Af en toe moetje eens vernieuwen. Dat doen we nu met de pagina's de barometer. Er veranderen twee dingen. De opmaak is anders, zoals u ziet. Dat komt omdat we meer mensen hun mening willen la ten geven over de economische ontwikkelingen in ons gebied. In plaats van vijftien experts geven nu 21 mensen hun mening over de ontwikkelingen Dat hebben we gedaan om de rubriek wat aantrekkelijker te maken. En om een zeker evenwicht in man/vrouw, leeftijd en ook branches te krijgen. De eerste barometer nieuwe stijl verschijnt vandaag, maar dat wil niet zeggen dat we uitgezocht zijn paar de experts. In de komende maanden zullen nog andere managers en bestuurders hun mening geven in de barometer. Een paar nieuwe experts stellen we alvast aan u voor. Jaap van der Wal is directeur van het bedrijf Geo Energie en tevens voorzitter van de ZeeBra Businessclub, waarin Zeeuwse en Brabantse bedrijven netwerken. Perry Kentin is de man van LMG Strategie Creatie, onder meer orga nisator van de grootste beurs van Zuid-Nederland, CON- TACTA. Bram van Stel is directeur van Prior Advies, maar bovenal voorzitter van de Middelburgse onderne mersclub. Weet dus als geen ander wat er speelt bij de on dernemers in de hoofdstad van Zeeland. Veijonging hebben we gevonden in twee succescolle star ters. Petra de Braai is eigenaar van organisatiebureau Ka- sus.nu. Ze helpt ondernemingen en organbisaties bij het ontwikkelen van plannen en ideeen. Maijolein van de Vij ver is eigenaar van First Choice Accountancy in Zuiddor- pe. Of dat alles op den duur leidt tot nieuwe inzichten? Dat is de vraag. De nieuwe club scoorde deze maand iets hoger dan vorige maand: van 5,6 naar 5,8. Jan Feb Mrt April Mei Juni Juli Sept Okt Nov Dec Jan Feb Mrt April Mei Juni juli Nov Dec 5.7 5.6 5.3 5.6 5.8 5.8 6.1 6.0 5.9 6.0 6.1 6.2 5.7 5.7 2007 2008 2009 2010 2011 2012 7.1 6.3 5.6 6.3 6.5 5.9 Mondiaal gezien is er een positie ve ontwikkeling te zien op eco nomisch gebied. Gekeken naar de meest recente economische ontwikkelingen heeft Europa het echter nog steeds zwaar, en daar mee Nederland. Maar er is hoop voor die ondernemingen die nog steeds druk op hun liquide mid delen ervaren. De meest recente macro-economische ontwikkelin gen blijkt namelijk dat de mondi ale handel naar verwachting in 2013 met 7 procent groeit, in 2014 met 11 procent. Als de ex port aantrekt, is de kans groot dat de investeringen toenemen, goed voor Nederland. Wereld wijd zien we vooral de handel in de chemische sector en auto-in dustrie groeien. Voor .nu ver wachten economen een mondia le economische groei van 2,5 procent in 2013 en 3,2 procent in 2014. Op lokaal, Zeeuws ni veau, is het echter nog aanmod deren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 106