Rotary Hulst fiets door Hedwige 5 om e I Evenementen beurs en fietsen OP ZAKIN adviseert en administreert Zichtbaarheid ZATERDAG 18 MEI 2013 De Rotary Reynaert Fietstocht op zaterdag 8 juni, voert dit jaar onder meer door de Hedwigepolder. Dit gebied beheerst al geruime tijd het nieuws, tot de Tweede Kamer en de regering aan toe. „Door de ont- polderingsplannen zou men bijna vergeten dat het hier een prachtig stuk polderlandschap betreft", aldus Frank Abbeel, voorzitter van de Rotary Reynaert Fietstocht. Tekst: Henk van de Voorde ,Foto: Rotary Hulst HULST - De recreatieve fietstocht wordt jaarlijks georganiseerd door de ondernemende lieden van Rotary Hulst. De vele honderden fietsers on dersteunen met hun deelname diverse www.ordeopzakenvof.nl 0113-23 79 00 HU - A0Mtrf|5TR^TIE |N ADVIES*- goede doelen. „De Reynaert Fiets tocht is een evenement voor jong en oud. De deelnemers kiezen een van de uitgestippelde routes en leggen de ze afin hun eigen tempo. Gezinnen, kinderen, recreatieve fietsers of toer clubs, iedereen kan meedoen. Er zijn routes van 20, 30, 50 en 100 kilome ter. Ook bij Belgische fietsers is de tocht inmiddels populair. Voor de kin deren is er een kleurwedstrijd waarbij leuke prijzen te winnen zijn. De nieu we kleurplaat is te vinden op de web site. Tijdens de tocht zijn diverse stops voorzien. Op de pleisterplaatsen kunnen de deelnemers uitblazen on der het genot van muziek of andere vormen van entertainment", aldus Frank Abbeel, in het dagelijks leven commercieel directeur bij Crowne Bedding in Gent. Deze onderneming is specialist op het Trainings- en Opleidingsbeurs De tweede Zeeuwse Trainings- en Opleidingsbeurs wordt gehou den op donderdag 23 mei van 13.30 tot 18.00 uur aan de Kanaal- weg 1 bij het Waterschap Schelde- stromen in Middelburg. De toe gang is gratis. De organisatie is in handen van het Zeeuws Platform Particuliere Bedrijfs- en Beroeps opleidingen (ZPPB). Bestemd voor inkopers van opleidingen en personeelsfunctionarissen. Tekst: Henk van de Voorde Foto: Peter Nicolai MIDDELBURG - Na de welkomst woorden van Jacqueline Romijn (voorzitter ZPPB) zal burgemeester Harald Bergmann van Middelburg de opleidingsbeurs openen en houdt Oli vier van Noort, Product Manager bij Microsoft een presentatie. Vooraf gaand aan de opening en de presenta tie is er een netwerklunch voor de standhouders en genodigden voor het culinaire samenzijn. Doel van de beurs is bekendheid te geven aan de grote diversiteit van kwalitatief hoogwaardige particuliere opleidingsinstituten binnen Zeeland, zodat het bedrijfsleven gemakkelijker haar weg weet te vinden naar deze op leiders. De beurs is een platform waar vraag en aanbod samenkomen. Het ZPPB is een onafhankelijke brug tussen vraag en aanbod en heeft als doel om de krachten van particuliere aanbieders van trainingen en opleidin gen in Zeeland te bundelen. Er zijn in onze provincie in totaal 200 bedrij ven die zich primair bezig houden met het verzorgen van trainingen, goed voor ongeveer 600 arbeidsplaat sen. De aangesloten leden van het ZP PB presenteren zich tijdens de oplei dingsbeurs. Het betreffen opleiders - opleidingen trainingen in Zeeland van particuliere aanbieders. De databa se is een brede waaier aan opleidin gen en trainingen op het gebied van bijvoorbeeld management, it, talen, veiligheid, vitaliteit, zorg en kwali teit. Het ZPPB is het gezamenlijke aan spreekpunt voor een bedrijf dat op zoek is naar een waardevolle en ge richte opleiding of training voor haar medewerkers. „Het ZPPB is de vere niging voor het behartigen van de be langen van particuliere aanbieders van opleidingen in Zeeland. Men kan er van op aan dat de bij ons aangesloten aanbieders, kwalitatieve trainingen en opleidingen verzorgen. Samen sta je sterk. Niet alleen met betrekking tot nieuwe klanten, maar ook bijvoor beeld in het kader van regelgeving en subsidies en/of lobbyen richting de overheid", aldus voorzitter Jacqueline Romijn, mede eigenaar van SMZ-it te Middelburg. Jacqueline Romijn wordt in het bestuur bijgestaan door Leny van den Heuvel (penningmees ter), Willem-Jan Gassile (secretaris), Ruud Kleefman (vice-voorzitter) en Patty van Kerckhove. Leny van den Heuvel roemt het maatwerk en de ser vicegerichtheid van veel particuliere opleiders. „Opdrachten van overhe den gaan vaak naar grote gesettelde opleidingsinstituten met soms vastge roeste methodieken. De kleinere par ticuliere opleiders zorgen meestal voor een meer persoonlijke en klant gerichte aanpak met korte lijnen. De eigenaar en docent is vaak dezelfde persoon. Deze particuliere aanbie ders, ondersteund door het ZPPB, zorgen vaak voor een meerwaarde", aldus Leny, eigenaar van Plus Eén Op leidingen uit Middelburg. Ql www.zppb.nl ten en opstapplaatsen zijn er soms meer dan 2.000 deelnemers. Via diver se routes en opstapplaatsen leggen ze tussen de twintig en honderd kilome ter af." De vier goede doelen van de Rotary Reynaert Fietstocht voor dit jaar zijn een project voor' de opzet van een schapenkooi in Burkina Faso, de Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen, een waterproject in Ethiopië en het bewegingsproject bij Tragel Zorg. De organiserende Rotarians worden bij de imposante Reynaert Fietstocht ondersteund door vele verenigingen en vrijwilligers. De opstapplaatsen zijn: Hockeyvereniging, MHC Rapi- de te Hulst, De Sterre in Clinge, Hedwigepolder, Watersport vereni ging De Paal (Graauw), Café de Grie- te (Zaamslag). O Inschrijven en vertrek op zaterdag 8 juni tussen 10.00 en 14.00 uur Aankomst uiterlijk 18.00 uur Inschrijven kan ook via de website. info@reynaertfietstocht.nl wwwjreynaertfietstocht.nl op het gebied van onder andere veilig heid, management, zorg, talen en iet. Het zijn veelal kleinere tot middelgro te bedrijven die zich onderscheiden door service, kwaliteit en maatwerk van trainingen en opleidingen. On danks de lastige economische omstan digheden, zit de beurs van het ZPPB in de lift. Het Centraal Planbureau schetst in haar opleidingsmonitor een beeld dat het bedrijfsleven tachtig pro cent van haar opleidingen niet via de publieke opleiders invult, maar juist doelbewust voor de particuliere sec tor kiest. Het ZPPB wil bemiddelen tussen enerzijds bedrijfsleven, overheden en instellingen en anderzijds aanbieders van trainingen en opleidingen, door het vergroten van de zichtbaarheid via symposia en beurzen. Zo is het ZPPB in 2012 gestart met het organi seren van een Zeeuwse Opleidings beurs en zal men weer met een stand op de Contacta staan. Via www.zp- pb.nl wordt een online trainingzoe ker aangeboden. Met de trainingzoe ker vindt men meteen kwalitatieve dekbedden en accessoires. Naast meu belzaken en slaapspecialisten horen ook hotels en projectbeheerders tot de clientèle. Crown Bedding maakt deel uit van de Hilding Anders groep, de grootste slaapspecialist van Europa. Rotary Hulst staat al 42 jaar middenin nementen worden de sociale en hu manitaire projecten van de Rotary Club Hulst ondersteund. „De recrea tieve Reynaert Fietstocht door het mooie Zeeuws-Vlaamse landschap is een echte succesformule. Mede door het schitterende weer en de geweldi- Bestuursleden Leny van den Heuvel (links) en Jacqueline Romijn van het ZPPB. Recreatief fietsen, ook voor de jeugd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 101