en buiten het voetbalveld SPORT 33 Schoorel naar Challenger Zeeland Bouma moet PSV verlaten Seedorf begint aan trainerscursus Rosmalen: wildcard Haase en Krajicek Schaatsbond geeft WB-wedstrijd terug Tafeltennisster Li Jiao klaar op WK VRIJDAG 17 MEI 2013 EINDHOVEN Wilfred Bouma keert in het komende voetbalseizoen niet meer terug in de selec tie van PSV. De 34-jarige ver dediger komt niet in aanmer king voor een verlenging van zijn aflopende contract Dat heeft de nieuwe trainer Phillip Cocu donderdag in een persoonlijk onderhoud aan de 37-voudige internatio nal laten weten. RIO DE JANEIRO Clarence Seedorf zet in Bra zilië de eerste stappen rich ting zijn trainersdiploma. De 37-jarige middenvelder van Botafogo is de eerste die aan een individueel leertra ject onder de naam 'Oplei den zonder grenzen' begint Dat betekent dat Seedorf de praktijkonderdelen van de cursus in Brazilië mag doen, maar voor zijn examens moet hij wel naar Neder land komen. R'O S M A L E N Robin Haase en Michaëlla Krajicek doen volgende maand mee aan het grastoer- nooi van Rosmalen. De orga nisatie van de Topshelf Open heeft beiden een wild card gegeven. Kiki Bertens, op de 59e plaats de beste Ne derlandse op de wereldrang lijst, was al zeker van deelna me. Ook de Franse tennisser Gaël Monfils, voormalig top tienspeler, ontving donder dag een wildcard. HEERENVEEN De Nederlandse schaatsbond KNSB heeft de wereldbeker wedstrijd die in het najaar in Thialf zou worden gehou den, teruggegeven aan de in ternationale schaatsunie ISU. De KNSB moest de laatste ja ren steeds geld toeleggen op de organisatie van World Cups zo vroeg in het seizoen en kan zich in het olympi sche seizoen weinig finan ciële risico's veroorloven. De WB-wedstrijden zouden op 29 en 30 november en 1 de cember worden gehouden. PARIJS Li Jiao heeft zich donderdag niet weten te plaatsen voor de laatste zestien bij het WK tafeltennis in Parijs. De veertigjarige Nederlandse was niet opgewassen tegen de Zuid-Koreaanse Seo Hyowon: 2-4. Na het verlies in de eerste twee games knokte Jiao zich terug. Ze trok de stand ge lijk. Verder liet Seo het ech ter niet komen, zij won de volgende twee games en daarmee de wedstrijd. PARIJS - Mannen smulden van zijn traptechniek, vrouwen genoten van zijn verschijning. David Beck ham, die donderdag bekendmaakte na dit seizoen te stoppen als voet baller, was zowel binnen als buiten het veld een icoon. Ais negentienjarige maakte de En gelsman in 1995 zijn debuut in het shirt van Manchester United in de Premier League. Een jaar later maakte de jongeling vanaf de mid dellijn één van de mooiste goals in zijn carrière. Het was een voor bode voor een prachtige loopbaan. 'Becks' werd in vier landen in to taal tien keer kampioen en won in 1999 de Champions League met United. In succesjaar 1996, waarin Beek- ham met Man United de landsti tel, de FA Cup en de Engelse Su percup won, maakte hij ook voor het eerst zijn opwachting in het Engels nationale elftal. Hij speelde 115 wedstrijden voor 'The Three Lions', met vele ups en downs. Het dieptepunt voor de inmiddels 38-jarige voetballer was wel het WK van 1998 in Frankrijk, in de achtste finale tegen Argentinië. Beckham moest wegens natrap pen met rood van het veld en En geland werd uitgeschakeld. De En gelse media hielden de ijdele mid denvelder daarvoor verantwoorde lijk, maar voorbeeldprof Beckham bleef strijden om het tegendeel te bewijzen. Destijds vond hij steun bij Victo ria Adams, zangeres van de meidengroep Spice Girls, met wie hij in 1999 trouwde. Met dat gla- mourhuwelijk .werden de eerste contouren van een transformatie van voetballer tot showbizzpro- duct al zichtbaar. Beckham revancheerde zich in 2001 op het kritische Engelse volk. In de slotsecondes van het beslis sende WK-kwalificatieduel tegen Griekenland krulde hij, als aan voerder van zijn land, een vrije trap in de kruising, waardoor En geland zich plaatste voor het WK van 2002. De jaren daarna bij Real Madrid (2003-2007) bleken de laatste glo rietijden van de man met de flu welen trap. Met slechts één gewon nen Spaanse landstitel vertrok Beckham naar Amerika, voor een lucratief avontuur bij LA Galaxy. In die tijd werd hij tweemaal ver huurd aan AC Milan. Wellicht geïnspireerd door de Milanese mo de startte Beckham in navolging van zijn vrouw een eigen kleding lijn. Daarmee zette de wereldbur ger definitief de stap naar een showbizzleven naast het voetbal. In het laatste jaar van zijn carrière speelde de uitgebluste Beckham voor Paris Saint-Germain. Het sala ris dat hij daar kreeg, gaf hij aan een goed doel. Zeer genereus, hoe wel Beckham door sponsordeals met Gillette, Pepsi en Adidas één van de best betaalde voetballers ooit is. MIDDELBURG - Thomas Schoorel neemt begin juli deel aan de Chal lenger Zeeland. De tennisser uit Amsterdam was één van de grote namen op het verlanglijstje van de toernooiorganisatie. Schoorel stond in 2011 kortston dig in de top honderd van de we reld. Hij reikte tot de 94e plaats. Daarna kampte hij met blessures, onder meer aan zijn elleboog, en zakte hij weg op de ranking. Mo menteel staat hij 387e. De boomlange speler maakte zijn rentree al tijdens futuretoer- nooien in Italië, waar hij eenmaal de halve eindstrijd haalde. Tussen 29 juni en 7 juli zal Schoorel in Middelburg actief zijn op een ver gelijkbaar niveau. Eerder al werd Matwé Middel koop, de huidige nummer 257 van de wereld, vastgelegd. Hij is de ti telverdediger. Het was donderdag bar en boos in de Ronde van Italië. De renners reden de hele dag in de regen, foto Daniel dal Zennaro/EPA VAN DER LIJKE ACHTSTE IN OLYMPIA'S TOUR Marcato en Maurits Lammertink van Vacansoleil-DCM koos Bert De Backer dan ook de aanval. De vijf leiders hielden lang stand te gen de aandringende jagers van met name Omega Pharma Quick Step (Cavendish). Pas in de laat ste kilometer werden ze terugge grepen. Luka Mezgec van Argos spurtte vervolgens knap naar de derde plaats. „Normaal is het zo dat iemand goed lanceren het halve werk is", verklaarde ploegleider Addy En gels het gemak waarmee Argos de ene na de andere sprinter uit de hoge hoed tovert. „Maar toeval lig moest hij het vandaag in de fi nale alleen doen. Door zijn werk in de sprinttrein weet hij wel wat hij moet doen in zo'n sprint." Vandaag wacht het peloton de langste rit van de Giro. Met op nieuw kansen voor de sprinters. Vanaf zaterdag moet er weer ge-' klommen worden, met de witte, besneeuwde Galibier op zondag als grote finale. De Middelburgse wielrenner Nick van der Lijke is donderdag als acht ste geëindigd in de derde etappe van Olympia's Tour. De rit over ruim 157 kilometer naar Gendringen eindigde in een massasprint. Jeff Vermeulen won in 3.28.10 uur. Van der Lijke kwam in dezelfde tijd over de meet. In het algemeen klassement staat de Middelburgse coureur elf de, op 33 seconden van leider Ver meulen. Brian van Goethem uit Sluiskil is de andere Zeeuw die Olympia's Tour rijdt. Hij finishte donderdag in het peloton als tachtigste. Hij staat 33e in het algemeen klasse ment. Zijn achterstand is al 4.21 minuten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 81