Terneuzen investeert volgend jaar nog voor ruim twaalf miljoen euro Dagenlang live optredens in feesttent bij La Porte d'Or ZEEUWS-VLAANDEREN 25 :IIU:IHI»A """€399 Cappendijk Auto's Terneuzen B.V. Mr. F.J. Haarmanweg 49 Tel. 0115 697455 www.cappendljk.nl Expositie Hollandse Aqualleristen Boekenmarkt Shaki op Stuikerfeesten Man bekneld na ongeluk vrachtwagen Eerste Hobbyfestival in Den Dullaert Hulst Meisje gewond bij val van fiets Adri Totté weer lijsttrekker CDA IJZENDIJKE I Ton en Rian Berens staan op het gemakje op, en eten daarna op het gemakje hun ontbijt. „Met dit weer gaat alles op een lager pitje..." foto Peter Nicolai tevreden. En met zo'n lekkere Lef- fe erbij is het dan best uit te hou den, hoor!" Eén slechte dag heeft ze gehad, Rian. „Toen hebben we overwo gen om naar huis te gaan. Maar weet je: zelfs als het weer niet ge weldig is... je bent toch op vakan tie. Thuis ga je toch dingen lopen doen. Hier ben je er wél even hele maal uit." Ton knikt. „Thuis ga ik aan het werk. Dus we hebben besloten hier te blijven. En als we hier blij ven, dan maken we er ook wat van. Als je gaat zitten chagrijnen, kun je beter naar huis gaan." Campinghoeve De Wielewaal in Cadzand voelt de pijn door het weer wel een beetje. De hoeve heeft niet zo veel plaatsen, maar veel daarvan zijn nog leeg. „Wij hebben geen slechtweer- voorzieningen zoals de grotere campings", zegt eigenares Suzet Almekinders, „dus als het weer te genzit, merken wij dat in de boe kingen. Het weer is natuurlijk al een tijdje slecht. Wat wij nodig hebben, is dat mensen een week van tevoren al een beetje zitten te zweten op kantoor. Dan komen ze wel." Nu staat er een handjevol vaste gasten. Waaronder een Duit se gast uit Köln die net in de mot regen de voortent aan zijn cara van staat te ritsen. Toen hij uit Duitsland wegreed, was dat bij 20 graden en in de zon. Maar de re gen deert hem niet. „Niet zo erg. Op dit weer kun je je kleden. Wij laten ons niet tegenhouden door dit weer. We gaan naar de Delta werken, en naar het Arsenaal in Vlissingen. Geen probleem!" door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Met name de bouw sector kan volgend jaar in Terneu zen nog aardig wat opdrachten te gemoet zien. Voor 12,8 miljoen eu ro aan investeringen staan in 2014 op de rol bij de gemeente. Heel voorlopig, want er kan nog wel het één en ander afvallen. Werken die in de planning zitten, zijn onder meer: het doortrekken van de Laan van Othene om de wijk Othene beter toegankelijk te maken; een nieuwe ontsluitings- weg in de Koegorspolder om de aanrijtijden van de in de polder gevestigde hulpdiensten te verbe teren; tal van rioleringswerken (a 2,9 miljoen) en aanpassing van de Kennedylaan voor de nieuwbouw van grootschalige detailhandel in het gebied Kennedylaan-West. Voor de ontwikkeling van de Ter- neuzense Veerhaven is ook nog bijna 2,4 miljoen euro ingeboekt, maar dat is zeer onzeker. De ge meente is niet meer zo happig op overname van de veerhaven van Rijkswaterstaat, onder meer om dat die binnen het risicogebied voor de scheepvaart op de Wester- schelde dreigt te vallen." Terneuzen investeert nog 'lekker' in 2014, aldus wethouder Co van Schaik (financiën), maar in de ja ren daarna vlakt het investerings niveau af tot ruim acht miljoen euro. Veel nieuwbouw, zoals in (brede) scholen is niet meer no dig. De laatste jaren is daar ontzet tend veel geld in gestoken, maar het houdt een keer op. Terneuzen zit bovendien met een forse schul denlast van 181 miljoen euro eind 2012, wat een jaar eerder nog 172,5 miljoen euro was. „We lossen jaar lijks twaalf miljoen euro af', geeft Van Schaik aan. „Komt het inves teringsniveau na 2014 op ruim acht miljoen euro uit, dan kun nen we de schuldenlast ook echt terug gaan dringen." Bij Café La Porte d'Or in IJzen- dijke is het tijdens de kermis in het dorp elke dag feest Van avond speelt in de feesttent de Vlaamse band Rambling Boys of Pleasure. Zaterdagmiddag staat het duo Henk Peter in de tent, en 's avonds De Mooie Meneren uit Den Haag. Zondagmiddag is het dé beurt aan The After Monkeys, en die avond speelt de regionale cover band Superautomatic. Tweede Pinksterdag brengt The Blue Clay 's middags blues en folk, en speelt 's avonds Woodworks. De afslui ting is dinsdag voor Domino. Ver der zorgt DJ Vizzy Vaunce er elke dag tussen de optredens voor dat er geen stiltes vallen. ^7 100% VOLVO WEGENBELASTINGVRIJ VANAF1 VRIJDAG 17 MEI 2013 soms ook leuk TERNEUZEN Vijf leden van de Hollandse Aquarellisten exposeren tot 21 juni hun werk in het stadhuis in Terneuzen. Hans Landsaat, Sandra Kruisbrink, Mar joke Staal, Harry Visser en Titus Meeuws exposeerden op vele plaatsen in Nederland en over de grenzen. Elk van deze kun stenaars heeft een eigen stijl, techniek en inspiratiebron. HEIKANT De Stichting Hulp aan Kinde ren (Shaki) houdt zondag tij dens de Stuikersfeesten in Hei kant een boekenmarkt in ge meenschapscentrum 't Heike. De boekenmarkt duurt van 10 uur tot 13 uur. Boeken kunnen worden ingeleverd bij Karin Cammaart (0114-310385), Huub Mangnus (0114-362179), Albert Stallaart (06-14328340). OOSTBURG Een 62-jarige man uit de ge meente Hulst is donderdag rond 11.30 uur tussen Oostburg en Schoondijke bekneld ge raakt toen een truck op zijn per sonenauto botste. Hij klaagde over nekklachten en is naar het ziekenhuis vervoerd. De brand weer heeft de man uit zijn be narde positie bevrijd. De vracht wagen belandde in de berm. HULST In Den Dullaert in Hulst wordt maandag 20 mei van 10.30 tot 16.30 uur voor de eerste keer het Hobbyfestival gehouden. Er zijn allerlei materialen te zien voor creatieve hobbys. Standhouders informeren over nieuwe producten en er zijn de monstraties en workshops. Een kortingsbon is te downloa den via www.hobbyfestival.nl. SINT JANSTEEN In de Hoofdstraat is Sint Jan steen is woensdagavond om 19.30 uur een 17-jarig meisje uit de gemeente Hulst gewond ge raakt. Het meisje reed op haar fiets en wilde tussen twee auto's doorrijden maar kwam daarbij ongelukkig ten val. Ze is met letsel aan haar enkel naar het ziekenhuis vervoerd. HULST Adri Totté (57) is opnieuw lijst trekker van het CDA Hulst voor de gemeenteraadsverkie zingen in maart 2014. De alge mene ledenvergadering ver koos Totté deze week unaniem tot lijsttrekker. Daarmee kiezen de christen democraten opnieuw voor de man, die de afgelopen jaren wethouder van financiën is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 77