ZEEUWS-VLAANDEREN Veel keuze bij kledingbank Crisisvirus almanak NIEUWSTIP? Zeegers maakt een literaire tocht langs Zeeuwse scholen Pater Paul Vanluffelen kleurt altijd netjes binnen de lijnen VRIJDAG 17 mei 2013 Oostappengroep en huiseigenaren liggen mijlenver uit elkaar. Raad kreeg te weinig informatie over herinrichting Braakman. Kijk ook op: www.pzc.nl (Ver)bouwen www.pzcwonen.nl redactie@pzc.nl of 0118-434010 ZEELAND ZEELAND I Wethouders gaan bemiddelen i door Wout Bareman TERNEUZEN - De Terneuzense wet houders Pim Broekhuysen en Frank van Hulle gaan proberen de nieuwe eigenaar van vakantie-ei- land De Braakman (Marina Beach) en de Vereniging van Huis eigenaren (VHE) om de tafel te krijgen. Dat is tot nu toe, ondanks ver schillende dringende verzoeken van de huiseigenaren, niet gelukt. De nieuwe eigenaar, de Oostap pengroep, ontkent dat overigens en zegt dat verschillende uitnodi gingen onbeantwoord bleven. De partijen liggen mijlenver uit el kaar. De eigenaren verzetten zich fel tegen de herinrichting van het recreatiecentrum. Ze stellen dage lijks vast dat de nieuwe eigenaar, in strijd met het geldende bestem mingsplan opereert. De groep be strijdt dat en zegt dat de rigoureu ze ingrepen in het danig verpau perde recreatieoord heel hard no dig waren. Bovendien is een her schikking vair de ruim 1300 recrea tieplaatsen onontkoombaar. De perikelen rond de Braakman beheersten woensdagavond de vergadering van de raadscommis sie Samenleving. VHE-bestuurder Arthur van Loon wees de commis sie nogmaals op de geschonden belangen van de eigenaren. En ad viseur Stan van Esdonk van de Oostappen Groep benadrukte het belang van snelle kwaliteitsverbe tering én uitbreiding van Marina Beach. Vooral wethouder Broekhuysen (toerisme, recreatie) lag onder vuur. Had hij niet al te soepeitjes meegewerkt aan de (te) vlotte aan pak van de Braakman, direct na de aankoop door de Oostappen groep? Waarom gedoogde hij de herschikking van de standplaat sen en terreinen, terwijl de ge meenteraad de beheersverorde- ning nog moet vaststellen (don derdag 30 mei)? De fracties von den dat ze onvoldoende op de hoogte waren gehouden van de ontwikkelingen. D66-er Gharles ten Hengel: „Wethouder, als u bij uzelf te rade gaat, vindt u dan dat u volgens de regels hebt gehan deld?" Broekhuysens partijgenote Ellen de Neef (TOP/GB) vond dat de Oostappengroep én de wethou der de afgelopen weken te ver voor de troepen ('de raad') had den uitgelopen. Ze vermoedde ook dat er grenzen waren over schreden en wilde inzicht in het hele traject tot nu toe. Ze vroeg om een 'feitenrelaas'. CDA-er Ro nald Lippens: „Er moet grondig worden onderzocht wat hier alle maal is gebeurd." WD-er Evert Jan van Exter hoopte dat voortaan ook andere ondernemers kunnen profiteren van het 'gedoogbeleid' dat de gemeente nu op de Braak man zo soepel hanteert. PvdA'er Jack d'Hooghe maakte zich vooral zorgen over de veiligheid (onbe schermde gastanks en onvoldoen de vluchtwegen). Broekhuysen stelde voor een onaf hankelijke bemiddelaar aan te wij zen die alle belanghebbenden bij elkaar moet roepen. „Belangen res pecteren en knelpunten oplos sen." De commissie vond een be middelaar een overbodige luxe. Ze acht Broekhuysen en Van Hul le zelf daar zeer geschikt voor. De wethouders hebben er twee we ken de tijd voor. Dan stelt de raad de beheersverordening vast. TERNEUZEN - „Er is zoveel, ik kan niet kiezen", zegt een vrouw die kleding aan het uitzoeken is. De Kledingbank Zeeland is van donderdag tot zaterdag in Terneuzen. Via de gemeente zijn alle alleenstaande moeders die onder het bestaansminimum leven uitgenodigd om gratis kle ding en speelgoed uit te zoeken in het Capitol Family Cen trum aan de Mr. F.J. Haarmanweg. Alleen met uitnodiging en identiteitsbewijs kunnen ze kleren meenemen. „Je moet er toch voor zorgen dat de kleren bij de juiste men sen komen", zegt Daniël van der Meer. Naast kleding wordt er ook speelgoed meegegeven. Een pakket per kind. foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl Noem het een midlife-crisisof een burnout. Feit is dat die Zierikzeeën- aar die de vijftig gepasseerd is al maaanden uit de roulatie is. Hij zit in de ziektewet, heeft nergens zin in. Neemt de telefoon vaak niet op en komt soms daaagen niet buiten. De ze week zocht hij zijn collega's weer eens op om te vertellen hoe de vlag er momenteel bij hangt. 't Gaat wat beter, meldde hij, mon ter voor zijn doen. Vooral praten over wat hem bezig houdt lijkt vruchten af te werpen. „Ik ben bij een psychiater geweest, een vrouwe lijke." ontboezemde hij. Het was hem 100 procent meegevallen. „Al leen heeft zij zich na ons eerste ge sprek zelf ziek gemeld." Alles over O Ga verder op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 73