El Barouki op startlijst Halve van Renesse SPORT 35 Zeelandia M'burg wil trainers Telussa en Eikenhout Poolbiljarters Roadhouse Blues pakken titel PROGRAMMA VRIJDAG 17 MEI 2013 I Nels Rijvers is bij Luctor'88 bezig aan zijn eerste jaar als hoofdtrainer, foto Izaak Verkeste .30 uur) ZATERDAG Bekerfinales. Vrouwen. De Meeuwen-Hilvaria (11.00 uur). Locatie: sportpark Kozakken Boys in Werkendam. Mannen. HSV Hoek-OJC Rosmalen (15.00 uur). Locatie: sportpark Kozakken Boys in Werkendam. Nacompetitie. Voor promotie/behoud eerste klasse zaterdagvoetbal: SV Capelle-Bruse Boys (17.00 uur). Voor promotie/behoud tweede klasse zaterdagvoetbal: Arnemuiden-Tholense Boys (16.00 uur), WHS-AZW (15.30 uur), MZVC-VCK, Nieuwdorp-Yerseke. Voor promotie/behoud derde klasse za terdagvoetbal: Smerdiek-Rimboe, ONI-'s-Heer Arends- kerke (15.30 uur), Wemeldinge-Beek Vooruit (14.30 uur), HSSC61-ZSC62. Voor promotie/behoud hoofdklasse zondagvoetbal: Goes-Wittenhorst (17.00 uur) Voor promotie/behoud tweede klasse: Axel-Oosterhout (17.00 uur), MOC'17- Aardenburg (17.00 uur). Voor promotie naar derde klasse: Luc- tor"88-Nieuw Borgvliet (17 Vrouwenvoetbal. Voor behoud/promotie hoofdklasse: Oostkapelle-Rhoon Voor behoud/promotie tweede klasse: Zutphen-MZC'11, IJzendijke-RCL 2. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. MAANDAG Voor promotie/behoud hoofdklasse: Wittenhorst-Goes. Voor promotie/behoud eerste klasse zaterdagvoetbal: Bruse Boys-SV Capelle. Voor promotie/behoud tweede klasse zaterdagvoetbal: Tholense Boys-Arne- muiden, VCK-MZVC Voor promotie naar de derde klasse zondagvoetbal: FC Bergen-Steen, Zeeland Sport-Oost- burg. Voor promotie naar de vierde klasse: Koewacht-Corn Boys, Groede-IJzendijke, Vivoo-Vosmeer. Indien niet anders vermeld aanvang 14.30 uur. door Maurice Steketee RENESSE - Hicham el Barouki zal op 1 juni zijn opwachting maken in de Halve van Renesse. De winnaar van de Kustmarathon in 2012 heeft via zijn vertegenwoordiger in Neder land, Leonard van Putten, laten we ten naar Schouwen te zullen afrei zen voor de halve marathon. De organisatie van de Halve van Renesse is de afgelopen maanden hard bezig geweest om nog meer sterke atleten te strikken. Daarin zijn ze geslaagd. Naast El Barouki komt ook Bernard te Boekhorst naar Renesse. De atleet van Phoe nix werd in 2008 Nederlands en Europees kampioen op de baan op de tien kilometer bij de mas ters 35+. Ook Pascal van Troost uit Den Haag zal zijn opwachting maken. Begin mei won hij de Gol den Tenloop (10 km) in Delft in 30.58 minuten. Van buiten Zee land komen verder Pascal van Norden (winnaar Trail by the Sea), Wim Padmos (verschillende podiumplekken Kustmarathon) en Patrick Kwist. Zeeuwen die voorin worden verwacht zijn on der anderen Tim Pleijte, Remy Vasseur, Martij n de Kok, Edwin de la Ruelle en Johnny Ravia. Bij de vrouwen komt Anjolie En gels haar titel verdedigen. De Mid delburgse won de vorige twee edi ties. Tegenstand zal ze krijgen van Heieen Plaatzer, die in 2012 de marathon van Rotterdam in 2.31.51 uur liep. Ook Nadja Wijen- berg, die een indrukwekkende staat van dienst heeft met onder meer deelname aan de Spelen in Sydney, is van de partij. Er hebben zich al 800 lopers en 300 wandelaars aangemeld. door Jan Dagevos MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg hoopt begin volgende week Paul Telussa als nieuwe trainer te presenteren. De Walcherse voetbal club voert dinsdag een eindge sprek met de Souburgse oefen- meester en wil dan de zaak rond maken. Hij wordt de opvolger van Ruud Pennings, die naar VC Vlissin- gen gaat. Het is de bedoeling dat Telussa sa men met assistent Daan Ei kenhout invulling gaat geven aan het trainerschap bij Zeelandia Middelburg. Eikenhout is nog ac tief als trainer bij de Ai en heeft in het verleden tal van spelers uit de eerste selectie onder zijn hoe de gehad. Hij wordt als toekom stig hoofdtrainer gezien. Eiken hout gaat dan ook de cursus oe- fenmeester II volgen. Het bestuur van Zeelandia Mid delburg zou graag zien dat Eiken hout de komende periode door Telussa zo veel mogelijk wordt begeleid en uiteindelijk wordt klaargestoomd voor het grote werk. Paul Telussa stapte vorig seizoen voortijdig op bij FC Dauwen- daele en leek afscheid te hebben genomen van de voetbalwereld. Nu keert hij echter zeer waar schijnlijk terug aan het front. Sail lant detail: van 1988 tot 1991 was Telussa al eens werkzaam bij Mid delburg. Die club fuseerde in 2001 met Zeelandia en gaat sinds dien als Zeelandia Middelburg door het leven. door Joop van den Oudenhoven ROOSENDAAL - Met twee 6-0-over- winningen in de slotweek in de re gionale eerste klasse werden de poolbiljarters van Roadhouse Blues uit Middelburg kampioen. Eerst werd Jullie Moeder in Til burg kansloos gelaten en vervol gens moest Dead Strokers eraan geloven. Gevolg was dat de Blues een voorsprong van zes punten namen op de naaste concurrentie en ze de tweede titel in vijf jaar mochten bijschrijven. De Middelburgse ploeg zal echter geen gebruik maken van het recht op promotie en blijft in de eerste klasse. Dit is omdat Dennis van Belzen en Jan Roskam een tandje terugschakelen en in de tweede klasse willen gaan uitko men. De poolbiljarters van de Road house Roadies wonnen de laatste competitiewedstrijd in de regio nale eerste klasse met 5-1 van Til burg Jokers. Een algemeen beeld van de wed strijd was dat de thuisspelers steeds achter kwamen, maar dank zij de vechtlust de winst konden stelen. Zo kwam Chris van Rens- woude in het straight met 41-70 achter, maar hij won nog met 75~73- Alleen voor Jasper Van- tricht viel het dubbeltje de ver keerde kant op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71