KOPENHAG auping 200 gulden is ruim 44 mille waard flu p» Np 6 BINNENLAND Boeren krijgen jaarlijks 42 miljoen euro subsidie voor natuurbeheer. Zonder enig resultaat voor de natuur, stelt een rapport. Weer druk op Den Haag over slavernij Historisch materiaal bieb op Wikipedia Vluchtende dieven gooien kraaienpoten 'V V'4 Auping Auronde. 40 jaar tijdloos en duurzaam design Uw Auping koopt u bij: 2e Pinksterdag geopend! Kijk op www.auping.nl IJSSELSTEIN - Op een veiling van de Munten- en Postzegel Organisatie is donderdag 44.280 euro betaald voor een biljet van 200 gulden. MPO: 'Niet eerder is zoveel be taald voor een Nederlands biljet.' door Wilma de Cort UTRECHT - Het beheer van natuur door boeren is 'een fiasco'. De mil joenen euro's subsidie die zij krij gen om natuur te beheren, heb ben amper tot verbetering geleid. Zo heeft het agrarisch natuurbe heer de dramatische achteruit gang van weidevogels als de grut to en veldleeuwerik, niet gestopt. Dit stelt de Raad voor de Leefom geving en Infrastructuur (RLI) in een rapport dat gisteren is over handigd aan staatssecretaris Sharon Dijksma (natuur). Volgens Frank Berendse, hoogle raar Natuurbeheer aan de Wage- ningen Universiteit, wordt, er per jaar zo'n 42 miljoen euro subsidie verstrekt voor agrarisch natuurbe heer. Dit is slechts een paar mil joen minder dan de grote terrein beherende organisaties krijgen. Volgens Berendse, een van de op stellers van het rapport, komt de helft van de subsidie voor de boe ren van het Rijk en de andere helft van de EU. LTO Nederland en vier koepels van agrarische na- tuurverenigingen reageerden gis teren kritisch op het rapport. „Het RLI weet niet hoe de natuur eruit zou zien als boeren al die ja ren niks hadden gedaan", aldus woordvoerder Jos Roemaat. Be rendse op zijn beurt noemt deze reactie 'eigenlijk schrikbarend'. „Er zijn sinds 2000 meerdere on derzoeken naar agrarisch natuur beheer geweest en allemaal met dezelfde conclusie: dat het weinig uitmaakt." O pagina 31: Strenge natuurregels moeten van de baan t!» .ft.,.» Vertrek: 16, 22, 28 juli, 3, 9 augustus Inclusief: 3x hotelovernachting, 3x ontbijtbuffet en vervoer U verblijft in een 3* hotel, alle kamers zijn voorzien van douche en toilet en het hotel beschikt over een lift. Maak een stadswandeling door Kopenhagen langs het beeld van de kleine zeemeermin, kasteel Amaliënborg en de Nyhavn. Breng ook een bezoek aan de Zweedse Hanzestad Malmö met vele kastelen en prachtige stadparken! Ook supervoordelig» stedentrips mogelijk naar: Parijs Berlijn Londen Praag Antwerpen Boek nu: www.effeweg.nl a//au/a/i m| of bel 0529 46 96 67 CffCWCy fff Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en 78,- reserveringskosten per boeking. Natuurbeheer boeren is fiasco' PARAMARIBO De druk op Nederland om excuses voor het slavernij verleden aan te bieden wordt groter. Als de rege ring dit niet doet in het jaar 2013,150 jaar na afschaffing van de slavernij, zal het Suri naamse Collectief Broki de excuses via internationale organisaties proberen af te dwingen. DEN HAAG Duizenden historische fo to's, afbeeldingen en docu menten uit de Koninklijke Bibliotheek en het Nationaal Archief staan vanaf septem ber op Wikipedia. Het gaat vooral om materiaal dat af komstig is uit de middeleeu wen, maar ook i8e-eeuwse overheidsdocumenten en persfoto's die vanaf 1950 ge maakt zijn. ZUNDERT De overvallers van een juwe lier in Zundert hebben don derdagochtend op hun vlucht waarschijnlijk een aantal kraaienpoten op de weg gegooid. De politie heeft van ten minste twee automobilisten meldingen dat ze banden hebben lek ge reden. De juwelier in de Molen straat werd donderdagoch tend overvallen door drie of vier gewapende mannen. De overvallers en hun buit vluchtten in een auto met Belgisch kenteken naar Bel gië. In Antwerpen arresteer de de Belgische politie don derdagmiddag zes verdach ten. Hun eventuele betrok kenheid wordt onderzocht. Auping Plaza - het complete Auping assortiment onder 1 dak Auping Premium - de complete Auping shop-in-shop formule Vind uw dichtstbijzijnde winkel op www.auping.nl/plazapremium Auping nights, Better days Stel uw eigen Auronde samen. Scan de QR code of ga naar www.auping.nl/auronde de: Frans de la Hoye Met vakmanschap en duurzame materialen gemaakt in Deventer. Nu in de allernieuwste trendkleuren van 2013 Morgen: begint met een goede nacht. Compleet inclusief K2 spiraalbodems, Dublin matrassen en 2 aanhaaktafels. Actieperiode 22 april t/m 2 juni 2013.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6