gebruik Trucks vol stralende van podia winkels niet gedogen voor 1 juli 24 BEVELANDEN en THOLEN 10 JAAR TRUCKROLL Kijk voor het laatste nieuws ook op: Goes wil zondagsopenstelling www.pzc.nl O O Meer weten? www.DELTA.nl/hoebespaarik EF Bespaart u meer op uw energielasten door minder elektriciteit of minder gas te verbruiken? DELTA I 11 the multi-utility company H Voor een gemiddeld gezin* is gas de grootste component W van de energierekening. Door in ieder geval te besparen W op uw gasverbruik, gaan uw energielasten fors omlaag. W Let op: gas is wel efficiënter dan elektriciteit, u kunt dus beter water opwarmen In een fluitketel, dan in een waterkoker. verbruik van 3500 kWh elektriciteit en 1800 m3 jjas. door Luc Oggel door Luc- Oggel GOES - Burgemeester en wethou ders van Goes zijn niet bereid om wekelijkse zondagsopenstelling van winkels te gedogen totdat de nieuwe Winkeltijdenwet van kracht is. Dat antwoordde burgemeester René Verhulst donderdagavond op vragen van GroenLinks. Die partij wil dat winkels per direct ie dere zondag open mogen nu een ruime meerderheid in de Eerste Kamer gemeenten zelf het aantal koopzondagen wil laten bepalen. Ook wil de fractie dat B en W op korte termijn regels voor de zon dagopening vaststelt, in elk geval voordat de nieuwe Winkeltijden wet op 1 juli ingaat. Hoewel het college dat zo snel mogelijk zal proberen te doen, zal dat volgens Verhulst niet lukken voor die da tum. „Er is sprake van zowel so ciaal-economische en maatschap pelijke belangen als politieke sen timenten, dus daar willen we zorgvuldig mee omgaan." Dat wierp bij GroenLinks-fractievoor- zitter de vraag op waarom het lan ger zou moeten duren, aangezien de nieuwe Winkeltijdenwet al in december vorig jaar op de rol stond. „Hebben jullie dan al die tijd niets gedaan?" Dat weersprak Verhulst. „We steken onze kop niet in het zand, maar willen er ook geen haastwerk van maken." Overigens zei Bruring het prij zenswaardig te vinden dat het col lege zorgvuldig met de materie wil omgaan. Goes gedoogt op dit moment wel jj dat supermarkten op zondag open mogen zijn, maar daarvoor wordt gebruik gemaakt van een clausule bij avondopenstelling. De supermarkten mogen op zon dag alleen tussen 16.00 en 20.00 de deuren openen. De confessio nele partijen hebben daar eerder EP al bezwaren tegen geuit. GOES - In door de gemeente Goes gesubsidieerde voorzieningen zoals podium 't Beest en theater De My the moet meer ruimte komen voor optredens van amateurverenigin gen. Dat schrijft het college van burge meester en wethouders in de Cul tuurvisie 2013-2016. Speerpunt van dat 'richtinggevend docu ment' is om de kwaliteit van het cultuuraanbod te handhaven en op onderdelen te versterken. Sa menwerking is het sleutelwoord, het college zou dat onder meer graag meer zien tussen de muziek school en podium 't Beest op het gebied van popeducatie. Wat betreft de toegankelijkheid en betaalbaarheid van gesubsidi eerde podia voor amateurgezel schappen ziet het college een 'spanningsveld' tussen het cultu reel ondernemerschap en de maat schappelijke functie. De huidige afspraken met De Mythe en 't Beest zullen daarom tegen het licht worden gehouden en geëva lueerd. De exploitant van De My the heeft overigens al aagegeven voor de drie gezamenlijke grote theaters in Zeeland een fonds te zullen instellen voor amateurvere nigingen. Ook het Weekend van de Ama teurkunst zal onder de loep wor den genomen. De gemeente steekt daar veel tijd in, maar be zoekersaantallen en animo voor deelname vanuit verenigingen zijn gering. In het grote gezamen lijke podiumevenement tijdens het Themajaar ziet Goes wel meer waarde. Het college wil het struc tureel 'inbedden' in het beleid, maar over het hoe wordt nog na gedacht. Andere in het oog sprin gende zaken in de visie zijn on der meer het feit dat Goes een al gemene expositieruimte wil creë ren in Westwal 45 en dat de ge meente Galerie Van den Berge een meer maatschappelijke rol wil toebedelen op het gebied van cultuureducatie en deskundig heid. De visie wordt later deze maand besproken in de raadscom missie. De jaarlijkse truckroll door Zuid-Beveland is voor veel gehandicapten het hoogtepunt van het jaar. archieffoto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 64