Bas van de Graaf pakt zijn vijfde schaaktitel SPORT 35 El Barouki op startlijst Halve van Renesse Zeelandia M'burg gaat voor Telussa en Eikenhout PROGRAMMA - VRIJDAG 17 MEI 2013 door Maurice Steketee RENESSE - Hicham el Barouki zal op 1 juni zijn opwachting maken in de Halve van Renesse. De winnaar van de Kustmarathon in 2012 heeft via zijn vertegenwoordiger in Neder land, Leonard van Putten, laten we ten naar Schouwen te zullen afrei zen voor de halve marathon. De in Tlirijn woonachtige El Ba rouki liep onlangs nog de mara thon van Cagliari in 2.16.47 uur. De organisatie van de Halve van Renesse is de afgelopen maanden hard bezig geweest om nog meer sterke atleten te strikken. Daarin zijn ze geslaagd. Naast El Barouki komt ook Bernard te Boekhorst naar Renesse. De atleet van Phoe* nix werd in 2008 Nederlands en Europees kampioen op de baan op de tien kilometer bij de mas ters 35+. Ook Pascal van Troost uit Den Haag, maar afkomstig uit Zeeuws-Vlaanderen, zal'zijn op wachting maken. Begin mei won -» hij de Golden Tenloop (10 km) in Delft in 30.58 minuten. Van bui ten Zeeland komen verder Pascal van Norden (winnaar Trail by the Sea), Wim Padmos (verschillende podiumplekken Kustmarathon) en Patrick Kwist. Zeeuwen die voorin worden veryvacht zijn on der anderen Tim Pleijte, Remy Vasseur, Martijn de Kok, Edwin de la Ruelle en Johnny Ravia. Bij de vrouwen komt Anjolie En- gels haar titel verdedigen. De Mid delburgse won de vorige twee edi ties. Tegenstand zal ze krijgen van Heieen Plaatzer, die in 2012 de marathon van Rotterdam in-, 2.31.51 uur liep. Ook Nadja Wijen- berg, die een indrukwekkende staat van dienst heeft met onder meer deelname aan de Spelen in Sydney, is van de partij. Er hebben zich al 800 lopers en 300 wandelaars aangemeld. Trainer Wim Nieuwiand wil het Bruse Boys van voor de winterstop terugzien in de nacompetitie. Zijn ploeg begon sterk aan de competitie, maar zakte daarna ver weg. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema ZATERDAG Bekerfinales. Vrouwen. De Meeuwen-Hilvaria (11.00 uur). Locatie: sportpark Kozakken Boys in Werkendam. Mannen. HSV Hoek-OJC Rosmalen (15.00 uur). Locatie: sportpark Kozakken Boys in Werkendam. Nacompetitie. Voor promotie/behoud eerste klasse zaterdagvoetbal: SV Capelle-Bruse Boys (17.00 uur). Voor promotie/behoud tweede klasse zaterdagvoetbal: Arnemuiden-Tholense Boys (16.00 uur), WHS-AZW (15.30 uur), MZVC-VCK, Nieuwdorp-Yerseke. Voor promotie/behoud derde klasse za terdagvoetbal: Smerdiek-Rimboe, ONI-'s-Heer Arends- kerke (15.30 uur), Wemeldinge-Beek Vooruit (14.30 uur), HSSC61-ZSC62. Voor promotie/behoud hoofdklasse zondagvoetbai: Goes-Wittenhorst (17.00 uur) Voor promotie/behoud tweede klasse: Axel-Oosterhout (17.00 uur), MOC'17- Aardenburg (17.00 uur). Voor promotie naar derde klasse: Luc- tor^S-Nieuw Borgvliet (17.30 uur) Vrouwenvoetbal. Voor behoud/promotie hoofdklasse: Oostkapelle-Rhoon Voor behoud/promotie tweede klasse: Zutphen-MZC'11, IJzendijke-RCL 2. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. MAANDAG Voor promotie/behoud hoofdklasse: Wittenhorst-Goes. Voor promotie/behoud eerste klasse zaterdagvoetbal: Bruse Boys-SV Capelle. Voor promotie/behoud tweede klasse zaterdagvoetbal: Tholense Boys-Arne- muiden, VCK-MZVC Voor promotie naar de derde klasse zondagvoetbal: FC Bergen-Steen, Zeeland Sport-Oost- burg. Voor promotie naar de vierde klasse: Koewacht-Corn Boys, Groede-IJzendijke, Vivoo-Vosmeer. Indien niet anders vermeld aanvang 14.30 uur. ZIERIKZEE - Eén ronde voor het ein de van de Zierikzeese schaakcom petitie won lijstaanvoerder Bas van de Graaf de directe confrontatie van zijn naaste belager Kedem Gut kind. Mede doordat Martin Krijger sneuvelde tegen Sjaak Spiegels mag Van de Graaf zich weer club kampioen. Sinds Van de Graaf lid werd in 2001 liet hij zich al direct gelden als een sterke en originele speler die nooit opgeeft. Op menig remi- sevoorstel placht hij ontkennend te antwoorden met de opmer king: „De dood of de gladiolen." Deze eigenschappen leverden hem vanaf het voorjaar van 2002 louter klasseringen in de top vier op. De clubtitel van dit jaar is zijn vijfde. Met nog één speelronde voor de boeg is Van de Graaf niet meer in te halen. Zijn puntentotaal be draagt 741. Gutkind staat op 678 punten en Krijger heeft er 664. Uitslagen: Kedem Gutkind-Bas van de Graaf 0-1, Sjaak Spiegels-Martin Krijger 1 -0, John van Dalsen-Kees Bim- mel remise, Peter de Vrieze-Fokko Baakman 0-1, Piet de Vreede-Marco Vieveen 1 -0, Chris van Elch'k-Frans Jan sen 0-1, Wim van de Waarsenburg-Re- ne van Rikxoort 1-0, Teun Brou wer-Frans Nijman 0-1, Peter Ver- kaart-Johan van de Velde 1-0, Marnix den Boer-Mark van Rooten 0-1, Pang Yuen-Kees van den Nieuwendijk 0-1, Dick Doeswijk-Ben Snethorst 0-1. Stand: 1Bas van de Graaf 741, 2. Ke dem Gutkind 678, 3. Martin Krijger 664, 4. Hans Aangeenbrug 643, 5. Kees van den Nieuwendijk 549, 6. Sjaak Spiegels 527, 7. Kees Bimmel 479, 8. Piet de Vreede 470, 9. Fokko Baakman 443, 10. Peter de Vrieze 434. MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg hoopt begin volgende week Paul Telussa als nieuwe trainer te presenteren. De Walcherse club voert dinsdag een eindgesprek met de Souburgse oefenmeester en wil dan de zaak rond maken. Hij wordt de opvolger van Ruud Pennings. Het is de bedoeling dat Telussa sa men met assistent Daan Eiken hout invulling gaat geven aan het trainerschap bij Zeelandia Middel burg. Eikenhout is nog actief als trainer bij de Ai en heeft in het verleden tal van spelers uit de eer ste selectie onder zijn hoede ge had. Hij wordt als toekomstig* hoofdtrainer gezien. Het bestuur van Zeelandia Middel burg zou graag zien dat Eiken hout de komende periode door Te lussa zo veel mogelijk wordt bege leid en uiteindelijk wordt klaarge stoomd voor het grote werk. Paul Telussa stapte vorig seizoen voortijdig op bij FC Dauwendaele en leek afscheid te hebben geno-g, men van de voetbalwereld. Nu keert hij echter zeer waarschijn lijk terug aan het front Saillant de tail: van 1988 tot 1991 was Telussa al eens werkzaam bij Middelburg. 5»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61