Jl Blij met winst, of toch niet? cheap.nl dagactie O Zijlstra: Hypotheekrente-aftrek weg bij nieuw belastingstelsel 46% BINNENLAND 5 4 dagen direct aan de Moezel! cheap.nl/dagactie|0900-700 7004 per /toplocatie één superactie! vr17mei VRIJDAG 17 MEI 2013 in crisis door Geert Willems MALMÖ - Nederland is plots één van de favorieten na het ijzerster- ke optreden van Anouk. Voorzich tig moet de vraag worden gesteld: wat nou als? Kan Nederland het songfestival organiseren? TROS-directeur Peter Kuipers zei tegen de Telegraaf dat hij Anouk liever niet ziet winnen. Kort daar na volgde een persverklaring dat de TROS uiteraard heel blij is met winst. De omroep hoeft het festi val ook niet alleen te organiseren, want zal volgend jaar gefuseerd zijn met de AVRO. Volgens supervisor Sietse Bakker van het Eurovisie Songfestival kost de organisatie tussen de 17 en 30 miljoen euro. In Moskou (2009), Düsseldorf (2011) en Ba koe (2012) kon de luxe niet op. In Düsseldorf werd zelfs een nood- stadion gebouwd voor drie thuis wedstrijden van de plaatselijke voetbalclub pal naast hun thuis- arena waar het Eurovisiecircus was neergestreken. Zo draagkrach tig is Nederland niet. „Via sponso ring komt er wel een bedrag te rug", vertelt Bakker. „Ook is bere kend dat in Oslo in 2010 vele mil joenen aan extra uitgaven zijn ge daan door bezoekers." Toch moest de Noorse omroep de voetbalrech ten verkopen om niet in finan ciële problemen te raken. In Malmö dit jaar is er al sprake van schaalverkleining. Er is geen duur led-decor bijvoorbeeld. Het songfestival wfrrdt ook gezien als stadspromotie en hoeft niet ex treem duur te zijn. Bij een 'break even-festival' moet de financie ring rondkomen door kaartver koop, sponsoring en bijdragen van omroepen uit andere landen. Zo'n minimalistisch festival kost 10 a 11 miljoen, volgens Bakker. Hij heeft er vertrouwen in dat het Nederland zou lukken. „De TROS zal moeten samenwerken. Het zou goed zijn als het een soort na tionaal project zou worden." onze website/songfestival Kijk hier voor alle nummers en eerdere inzendingen door Laurens Kok "li DEN HAAG - WD-fractieleider Hal- be Zijlstra is bereid de hypotheek rente-aftrek helemaal af te schaf fen als het belastingstelsel volledig opnieuw zou worden ingericht. WD-leider Mark Rutte stelde in het verleden meermaals dat hij de hypotheekrente-aftrek juist zou in voeren als die niet zou bestaan, om woningbezit te stimuleren. Zijlstra stelt wel voorwaarden aan zo'n heel nieuw belastingsys teem. Toeslagen, subsidies en bij zondere aftrekposten zouden hele maal moeten verdwijnen en ook de tarieven zouden naar beneden moeten, zodat huiseigenaren er niet op achteruit gaan. „Als je het belastingstelsel anders inricht, heb je de hypotheekrente-aftrek als instrument dat bezitsvorming stimuleert niet nodig", zei hij. De WD-fractieleider hield zijn opzienbarende pleidooi gisteren in het Verantwoordingsdebat, Zijlstra wil toeslagen, subsi dies en bijzondere aftrek posten afschaffen en lagere belastingtarieven invoeren waarin de Kamer terugkijkt op het vorige jaar. Het CDA probeer de de WD prompt achter zijn ei gen voorstel van een vlaktaks (één belastingtarief) te krijgen, maar daar ziet Zijlstra niet veel in, omdat er dan alsnog 'heel veel toe slagen' nodig zijn om 'de sterkste schouders de zwaarste lasten' te laten dragen. Zijlstra wil vasthou den aan een progressief belasting stelsel, waarbij hogere inkomens meer belasting betalen. Premier Rutte hield zich op de vlakte in het debat. Hij wees erop dat het kabinet de hypotheekren te-aftrek beperkt en in ruil daar voor belastingen verlaagt. 3 overnachtingen incl. ontbijt Gratis parkeren Gratis gebruik Wi-Fi Bezoek Cochem en Trier Moselstern-Hotel Weinhaus Fuhrmann (25 cpm) *Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten 15 per boeking. Voorwaarden zie website. Van aug. t/m okt. geldt er een toeslag van 10 p.p. Boek tot 20.05.13. Belastingen en toeslagen inbegrepen. Reis in juni. Geldig op de dagen: Maandag Donderdag. Afhankelijk van beschikbaarheid en algemene voorwaarden. Kijk op Ryanair.com voor meer informatie. Tarieven exclusief optionele belastingen en toeslagen. Vluchten vanaf Eindhoven. alleen vandaag boekbaar! korting van449" per persoon, per arrangement

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5