2013 SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Lente lezingen èUCR PZC Genomineerd voor koninklijke ontmoeting Vrachtwagenrit voor gehandicapten over Zuid-Beveland wordt zaterdag voor de tiende keer gehouden. Feestavond met gekleurd licht Signeersessie bij boek over taaislijmziekte Oude hengsten te kijk in Stavenisse Wandeltocht WSV Koppig Volhouden Origineel FM is 72 uur Roparun radio University College Roosevelt en Universiteit Utrecht 22 mei: Prof. Dr. Leonard V. Rutgers Nieuwe ontdekkingen in de catacomben van Rome VRIJDAG 17 MEI 2013 Trucks vol stralende gezichten door Rob Paardekam GOES - Niet alleen gehandicapten genieten er met volle teugen van, ook voor de deelnemende vracht wagenchauffeurs is de jaarlijkse Truckroll over Zuid-Beveland al tijd weer een mooie dag. „Het is prachtig óm die gehandicapte mensen te zien genieten", zegt or ganisator en voormalig vrachtwa genchauffeur Piet Hoogstrate. „Als je dat ziet, schiet je vol." De truckroll wordt morgen voor de tiende keer verreden. Hoogstrate liep langer dan tien jaar geleden al met het idee rond om op Zuid-Beveland een vracht- wagenrit voor gehandicapten te gaan organiseren. Hij had als chauffeur al een paar keer met veel plezier aan zo'n evenement meegedaan. In die tijd reed hij echter nog op de vrachtwagen en dat was nauwelijks te combineren met de organisatie van een truckroll. „Dat veranderde toen ik voor hon derd procent werd afgekeurd", ver telt de inwoner van Heinkens- zand. „Ik heb mijn vrouw toen ge vraagd of ze het zag zitten dat ik een gehandicaptenrit ging opzet ten. Ik wilde dat zij erachter stond, want je bent er negen maanden per jaar mee bezig." Hoogstrate riep de hulp in van een paar andere chauffeurs en en kele mensen uit de zorg. Met een man of zeven werd de eerste rit op touw gezet. Daaraan deden meteen al 170 trucks mee. Sommi ge mensen hebben de organisatie ondertussen verlaten, maar nieuw bloed diende zich aan. Morgen zullen ongeveer 230 trucks luid toeterend over Zuid- Beveland rijden. Achter de ruiten zijn ongetwijfeld weer louter stra lende gezichten te zien. Er zijn overigens iets meer aanmeldin gen van gehandicapten dan vrachtauto's, maar dat mag de pret niet drukken. In sommige trucks kunnen best twee gehandi capten zitten. „Bovendien laten we altijd een paar brandweerauto's als laatste aansluiten. Als er dan nog men sen staan te wachten, kunnen ze daarin meerijden. We stellen nie mand, teleur." Volgens Hoogstrate is het nooit moeilijk om chauffeurs warm te De jaarlijkse truckroll door Zuid-Beveland is voor veel gehandicapten het hoogtepunt van het jaar. archieffoto Willem Mieras laten lopen voor het evenement. Ook voor hen is het een jaarlijks hoogtepunt. Dit jaar rijden ze, net als vorig jaar, een grote ronde door de Zak van Zuid-Beveland. „Eigenlijk willen we elk jaar een andere route rijden", zegt de orga nisator. „We hebben heel Zuid-Beveland al gehad. Van Ka- pelle mogen we echter niet meer door de kernen in die gemeente rijden en daarmee worden onze mogelijkheden flink beperkt. Als je niet door Kapelle mag, is het immers ook lastig om in Reimers- waal te komen. En we gaan niet over de snelweg." Hoogstrate zegt binnenkort nog eens met de gemeente Kapelle te willen praten om te bezien of de vrachtwagens volgend jaar toch weer door de Bloesem van Zee land kunnen. Het meningsver schil met de gemeente Kapelle is volgens Hoogstrate niet meer dan een smetje op het hele gebeuren. „Als we zaterdag al die gehandi capte mensen zien genieten, ver geten we meteen al het werk dat we er weer in hebben gestopt." WESTKAPELLE VLISSINGEN De 22-jarige Samantha Eising signeert vanmiddag bij Bruna in de Walstraat in Vlissingen haar boek 'Adembenemend, mijn eerste jaar met cystic fi brosis'. Het is een autobiogra fisch verhaal over taaislijmziek te. De signeersessie is vandaag van 15.00 tot 16.30 uur. In discotheek De Hooizolder in Westkapelle wordt vanavond een 'UV paint glow party' gehouden. Volgens eigenaar Koen Funk gaat het om een uniek feest dat afkom stig is uit Engeland en na Gronin gen Westkapelle aandoet. Vanwe ge de lichteffecten geldt 'dressco- de wit'. Aanvang 23.00 uur. STAVENISSE Vier meer dan 100 jaar oude heng sten zijn dit weekend te bezichti gen in de haven van Stavenisse. Hengsten zijn oude visserssche pen die veel gebruikt werden in de Zeeuwse delta. Passanten kun nen zondag van 14 tot 17 uur aan boord kijken, maandag (10 tot 12 uur) zijn er rondvaarten. OUDELANDE W.S.V. Koppig Volhouden houdt op zaterdag 18 mei een wandel tocht vanuit Oudelande. Er zijn verschillende route's uitgezet, va riërend van 7 kilometer tot 29 kilo meter. De tochten beginnen van uit dorpshuis Ostpit. De start is tussen 08.30 uur en 12.00 uur. In fo: lansen@zeelandnet.nl. GOES De streekomroep voor Goes, Borsele en Kapelle Origineel FM verandert dit weekeinde in Roparun radio. De omroep volgt vanaf vandaag, vrijdag 17 mei in een live-uitzending van 72 uur de teams hardlopers van de Roparun: Luister naar: 105 FM; kabel 107.6FM. De lezingen beginnen om 19.30 uur in het voormalige Stadhuis in Middelburg. Er zijn geen kosten aan verbonden. Kijk voor het programma en om u aan te melden op www.ucr.nl. De Lente lezingen worden georganiseerd door University College Roosevelt samen met de Universiteit Utrecht, de PZC, Studium Generale Zeeland en het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen. f University College fLuoset'fii studium f generate Zeeland HOEDEKENSKERKE - De gemeente Borsele heeft de christelijke basis school de Regenboog uit Hoede- kenskerke voorgedragen bij het Landelijk Comité Inhuldiging om in aanmerking te komen voor een 'meet and greet' met het koninklijk paar. Koning Willem-Alexander en ko ningin Maxima bezoeken Goes, Middelburg en Zierikzee op 21 juni. „De leerlingen van een Zeeuwse school worden in de ge legenheid gesteld het koninklijk paar te ontmoeten. Wij hebben De Regenboog genomineerd. De ze school had het leukste filmpje gemaakt over de koningsspelen op 26 april", zegt wethouder Ad Schenk. Commissaris van de koning Han Polman gaat alle inzendingen be kijken en beoordelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57